ROZUM A CIT

Jane AUSTEN

V originále SENSE AND SENSIBILITY,

vydalo např. Academia 2000.

Austen: Rozum a cit (Vyšehrad) '89

Austen: Rozum a cit '00

rozum-a-cit-06.jpgAusten: Rozum a cit '08Anotace:

Vypráví o dvou sestrách Dashwoodových. Starší, Elinor, už je spíš stará panna dle tehdejších měřítek, a řídí se rozumem, je praktická a ví si rady. Stará se o své dvě mladší sestry i matku. Přesto i její srdce se chytí do pasti citu a ona se dost beznadějně zamiluje. Mladší, Marianna, je půvabná, okouzlující, a prožívá své city naplno a s velkou vášní. I ona se zamiluje, a taky to nevypadá růžově. Knížka vypraví o tom, jak se svým citovým vzplanutím naloží, a o tom, zda je k lásce lepší přistupovat z rozumného nebo z citového hlediska.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Naprosto skvělá Jane Austenová. Nebojte, dopadne to, dá se říct, dobře.

Také jsou výborné filmové adaptace tohoto románu. Jednak moc hezká od BBC, a jednak působivý film s Hughem Grantem. Čtěte a dívejte se. BTW tak co je lepší? Rozum a nebo cit?

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,64 (73 x)
Loading...

16 komentářů u „ROZUM A CIT

  1. jsem tady po dlouhý době a čtu svoje příspěvky a mám fakt chuť je všechny přeškrtat…nicméně verze z roku 2008 je moje oblíbená, hlavně Elinor Hattie Morahan a kapitán Brandon Davida Morrisseyho

  2. Marvel neví co roupama. Příští týden vychází první díl Sense a Sensibility jako několikadílný komiks. Nevěřím vlastním očím.

  3. pardon, tak to dávavají v sobotu (20.6.) – já to viděla na youtubku a bylo to hezké – holky vypadaly mladě a uvěřitělně (to byla jedna z věcí, který mi hodně vadily na tom filmu s Thompson – vypadali staře hlavně Elinor – i když teda po pravdě si nedokážu vybavit, jak to bylo v knížce s jejich věkem), samozřejmě, že Rickman je nenahraditelný (i já ho miluju) ale třeba Edward se mi tady zdál lepší a Wiloughby je prostě slizoun (je to ten herec, co hrál v Mamma Mia Skye s přilepenýma kotletama), poťěší sir John v podání Marka Williamse, chybí sarkasmus Hughe Laurieho … no prostě mrkněte na to

  4. na jedničce budou příští neděli dávat novou třídílnou verzi Rozumu a citu

  5. Holky,
    nevíte náhodou, kde se dá sehnat zfilmovaný román Emma? Díky:-)

  6. Mne se zdá, že všechny filmy podle knih Jane Austenové jsou skvěle natočené. Nejvíce se mi libí Rozum a cit (je tam plno mých oblíbených herců a hereček – Winslet, Thompson, Rickman, Laurie). Ale i ostatní filmy nezaostávají – Pýcha a předsudek, Opatství Northanger i Emma jsou taky skvělé. Jen to dokazuje, že Austenová předběhla dobu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..