ROZUM A CIT

Jane AUSTEN

V originále SENSE AND SENSIBILITY,

vydalo např. Academia 2000.

Austen: Rozum a cit (Vyšehrad) '89

Austen: Rozum a cit '00

rozum-a-cit-06.jpgAusten: Rozum a cit '08Anotace:

Vypráví o dvou sestrách Dashwoodových. Starší, Elinor, už je spíš stará panna dle tehdejších měřítek, a řídí se rozumem, je praktická a ví si rady. Stará se o své dvě mladší sestry i matku. Přesto i její srdce se chytí do pasti citu a ona se dost beznadějně zamiluje. Mladší, Marianna, je půvabná, okouzlující, a prožívá své city naplno a s velkou vášní. I ona se zamiluje, a taky to nevypadá růžově. Knížka vypraví o tom, jak se svým citovým vzplanutím naloží, a o tom, zda je k lásce lepší přistupovat z rozumného nebo z citového hlediska.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Naprosto skvělá Jane Austenová. Nebojte, dopadne to, dá se říct, dobře.

Také jsou výborné filmové adaptace tohoto románu. Jednak moc hezká od BBC, a jednak působivý film s Hughem Grantem. Čtěte a dívejte se. BTW tak co je lepší? Rozum a nebo cit?

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,64 (72 x)
Loading...
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala Renka dne 5.11.2006 v 16:30 a je zařazený do rubriky AUSTEN Jane *Anglie 18. století. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “ROZUM A CIT”

 1. Fin podotýká:

  jsem tady po dlouhý době a čtu svoje příspěvky a mám fakt chuť je všechny přeškrtat…nicméně verze z roku 2008 je moje oblíbená, hlavně Elinor Hattie Morahan a kapitán Brandon Davida Morrisseyho

 2. Kometa podotýká:

  Marvel neví co roupama. Příští týden vychází první díl Sense a Sensibility jako několikadílný komiks. Nevěřím vlastním očím.

 3. Fin podotýká:

  pardon, tak to dávavají v sobotu (20.6.) – já to viděla na youtubku a bylo to hezké – holky vypadaly mladě a uvěřitělně (to byla jedna z věcí, který mi hodně vadily na tom filmu s Thompson – vypadali staře hlavně Elinor – i když teda po pravdě si nedokážu vybavit, jak to bylo v knížce s jejich věkem), samozřejmě, že Rickman je nenahraditelný (i já ho miluju) ale třeba Edward se mi tady zdál lepší a Wiloughby je prostě slizoun (je to ten herec, co hrál v Mamma Mia Skye s přilepenýma kotletama), poťěší sir John v podání Marka Williamse, chybí sarkasmus Hughe Laurieho … no prostě mrkněte na to

 4. Fin podotýká:

  na jedničce budou příští neděli dávat novou třídílnou verzi Rozumu a citu

 5. momova podotýká:

  Holky,
  nevíte náhodou, kde se dá sehnat zfilmovaný román Emma? Díky:-)

 6. danny podotýká:

  Mne se zdá, že všechny filmy podle knih Jane Austenové jsou skvěle natočené. Nejvíce se mi libí Rozum a cit (je tam plno mých oblíbených herců a hereček – Winslet, Thompson, Rickman, Laurie). Ale i ostatní filmy nezaostávají – Pýcha a předsudek, Opatství Northanger i Emma jsou taky skvělé. Jen to dokazuje, že Austenová předběhla dobu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*