Janet CHAPMAN

janet-chapmanJanet Chapman je americká autorka romancí, jak historických (zejména se zaměřením na cestování v čase), tak i těch ze současnosti. Janet se narodila v USA, v centrální části Maine. V Maine Janet zůstala a v současné době žije se svým manželem a dvěma syny v útulném srubu na břehu jezera. Společnost jim zde dělají jejich tři kočky a los.

Autorku nejvíc proslavila její sedmidílná série Highlander, s níž mají možnost se seznámit i čtenáři u nás. Další část její tvorby tvoří i romance ze současnosti.

Janetiny webovky můžete navštívit zde.

A u nás vyšlo:

Highlander série

Muž ze středověku
Muž s mečem
Válečníkova svatba
Pokušení
Strom života
Dvojí život
Zázračný slunovrat

Logger série (současnost)

Manželství s neznámým
Milovat Annu

Bratři Sinclairovi (současnost)

Divoké dítě

Midnight Bay série (cestování v čase)

Noční bojovník

(zdroj bia a obrázku http://authors.simonandschuster.com/Janet-Chapman/17898026/biography)

10 komentářů u „Janet CHAPMAN

 1. ahoj. Miluji tuto autorku, ale v češtině bylo od ní vydáno „pouhých“ 11 knih, přestože letos by měla vydat již 25. knihu…
  Zajímalo by mě, jestli chybí ještě někomu jinému nebo jen mě…

 2. amaris: Ty se divíš, že toho vychází málo z klasické červené knihovny? Upíři a sukuby se lépe prodávají.

 3. Psala jsem do levných knih a serii o bratrech Sinclairech už vydávat nebudou. Takže zase další rozečtená serie, škoda… Já dám něco z originálu dohromady, ale tak dobře na tom nejsem abych si vychutnala celou knihu … Je to škoda 🙂 Jinak v Lk slibují už měsíc že vydají další ediční plán a pořád nic… Musím říci, že LK se v kvalitě i v sortimentu rozhodně zhoršili… Ted mám pocit, že vychází tak 4 knihy z červené knihovny za půl roku což mi přijde docela málo a ještě nedodržují termíny…

 4. amaris: Já četla jen ty Skoty. Příběh Sama Sinclaira je z roku 2008 v originále a Bena Sinclaira je z roku 2010 v originále. Takže možná něco Chapman napíše v roce 2012? Zatím je pouze na únor hlášen první díl nové série. A v teď říjnu by mělo v originále vyjít dalšího z Pine Creek.
  Jinak Baronet tak nějak změnil majitele, takže další vývoj se uvidí.

 5. Kometa: můžu se zeptat? od sinclairů má vyjít už jen jedna kniha? Divoké dítě bylo o nejstarším z bratrů ale jsou ještě dva… tak mi jedn chybí…jinak děkuju 🙂

 6. No jo vidíte je to Baronet, já byla na jejich stránkách a jak ty je změnili, no hrůza (aspoň tedy pro mě) tak me naštvali a pak jsem byla byla v edičním plánu alpressu a ten mě taky zklamal, tak jsem to popletla…:-)
  Bylo by fajn kdyby v sérii Drakeových pokračovali, a pro mě je to poučení pro příště, že pokud bude nějaká série tak si počkám až bude celá, nebo jestli bude v knihovně protože dávat do toho peníze nebudu….

  Ohledně prodeje J.Chapman , je mi jasné že už asi není co (i když to je škoda) ale spíš jsem to myslela všeobecně… protože LK mám blízko tak tam chodím často a fakt bych řekla,že jejich prodeje jsou omezené ohledně červené knihovny, alespon v posledním roce… škoda, že autorky toho nestihnou napsat víc, čekat rok na jednu knížku je dlouhé 🙂

 7. amaris , kometa: Série od Ch. Feehan se mi taky líbila , tak jsem psala do Baronetu . Prý neměla odbyt a proto ji přestali vydávat. Snad se k ní vrátí na konci roku 2012 , ale není to jisté. A je pravda , že mě teda ediční plány Baronetu i Alpressu dost zklamali . Snad to bude příští rok lepší. Pěkná knížka s podobným tématem je od Sarah Addison Allenové – Zahrada kouzel . Navíc má fakt pěkný obal.

 8. amaris: Tady je problém hlavně v tom, že LK už vydaly skoro všechno od Janet Chapman. Série Highlander vyšla celá, Logger taky, od M.Bay zbývají dva díly, jeden od Sinclairů. A o moc víc toho autorka nenapsala.
  A tu Feehan nevydával Alpress, ale Baronet. A až bude mít kámoška cestu kolem, tak se mi zeptá…, ale možná pokračování bude, ale jen ne v tomhle pololetí.
  Jinak s podobnou tématikou jako Feehan je série od Nory Roberts Tanec větru, Síla ohně a Zakletá země.

 9. Mám Janet Chapman ráda, ale připadá mi,že se toho od ní moc nevydává 🙁 nevím…. Přijde mi, že poslední dobou celkově Levné knihy nějak zaostávají s vydáváním červené knihovny…. Asi je to celkové omezení, protože Alpress nebo Baronet na tom nejsou o nic lépe 🙁 což je škoda, já si většinou knihy kupuju je to pro mě dost nákladné ale dám ty penízky do toho… A jak už tady bylo několikrát zmiňováno, je hrozné že nakladatelství načne nějakou sérii a pak to pozastaví, musím říct že mě právě zklamal Alpress kdy se mi líbila série sester Drakeových od Christiny Feehan a proto už budu ve výběru velmi opatrná, hodně mě to zklamalo a k Alpressu nemám důvěru 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..