NA DRUHÝ POHLED

Amanda QUICK

V originále SECOND SIGHT,

vydal Baronet 2006.

Quick: Na druhý pohledAnotace (www.baronet.cz):

Na sklonku vlády královny Viktorie…

Zakázka zavede Venetii Miltonovou do polorozpadlého sídla Arcane House. Zakázka od dvě stě let staré tajné alchymistické společnosti, kterou jí předal její šéf a milenec, Gabriel Jones, také člen společnosti, aby zde pořídila fotografie. Po návratu zjišťuje, že Jones zemřel násilnou smrtí. Štědrý honorář, který ji zanechal, umožní Venetii otevřít si v Londýně módní fotografický ateliér. Jelikož viktoriánská společnost nepohlíží na podnikání svobodných žen vlídně, používá jméno – paní Jonesová. Toto romantické gesto ji však přivede do nesnází, někdo hledá starý zápisník, který se ztratil v Arcane House, a ten někdo je pro něj připraven i vraždit.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Docela pěkné. Nejsem milovníkem nerealistických a pohádkových romancí, ale Amandě Quick to vždycky odpustím. Hrdinka téhle knížky vidí auru lidí (teda když chce), a hlavní hrdina zase rád loví (a nechápu, proč stím dělá takové štráchy). Dále se tu objevují jasnovidci a mesmeristé (hypnotizéři) a další paranormatici. Samozřejmě je tu detektivní zápletka, jde o život, a zloduchy čeká zasloužený konec… definitivní…

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,61 (36 x)
Loading...

A ještě jedna podrobnější anotace (Baronet):

Venetia Miltonová zůstala po tragické smrti rodičů sama se dvěma mladšími sourozenci a staropanenskou tetou, o které se musí postarat, protože je otcův právník připravil o dědictví. Naštěstí se jí podařilo prakticky využít koníčka, k němuž ji přivedl otec, totiž fotografování. V Bathu, kde v té době bydleli, si otevřela malý fotoateliér, s jehož pomocí se rodině dařilo jakž takž přežívat.
Obrat v jejím životě nastal, když obdržela nabídku zdokumentovat za nesmírně štědrý honorář muzejní sbírky tajné společnosti. Ačkoliv se prastaré opatství, kde byly sbírky uloženy, nacházelo daleko od Bathu a na velmi odlehlém místě, Venetia nezaváhala a okamžitě zakázku přijala.
Muž, se kterým se v opatství setkala, ji uchvátil na první pohled, a protože nepochybovala, že při svém věku a rodinné situaci nemá šanci na vdavky, umínila si, že Gabriela Jonese svede. Odlehlé opatství bylo pro takovou kratičkou epizodu, o jakou jí šlo, jako stvořené.
Její plán měl úspěch, ale nádherná noc plná vášně nečekaně skončila, když Venetia se svým paranormálním viděním, jež usilovně tajila před světem, zahlédla, že se k opatství blíží dvě osoby s nekalými úmysly.
Gabriel ihned pochopil, že útok na opatství má souvislost s prastarým receptem na zázračný elixír, a spěšně Venetii odvedl tajnou podzemní chodbou do bezpečí.
Venetia si za štědrý honorář v Londýně otevřela módní fotografické studio a její umělecké fotografie šly od úspěchu k úspěchu. Protože kvůli nezbytné úctyhodnosti před světem vystupovala jako vdova, přijala jméno muže, který pro ni tolik znamenal a o němž se domnívala, že v zápase s vetřelci zahynul.
Jaké bylo její překvapení, když se jednoho jitra Gabriel objevil na jejím prahu, odhodlán vystupovat jako její manžel. A to v té chvíli netušila, jaký kolotoč nebezpečných příhod s sebou jeho příchod přinese.

Dále v sérii: ... další část série »
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Akce:E-KNIHY Amandy Quick za skvělé ceny

Článek napsala Renka dne 17.11.2006 v 20:30 a je zařazený do rubriky QUICK Amanda *Viktoriánská Anglie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentář k článku “NA DRUHÝ POHLED”

  1. rebiseksss podotýká:

    Krásné, krásné krásné. Byla jsem nadšená, oba hrdinové mi byly velice sypatičtí. Zase je tu detektivní zápletka, ale celkově to bylo pro mě veliké překvapení. U mě rozhodně za pět hvězdiček.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*