VÉVODA

Catherine COULTERová

V originále THE DUKE,

vydal Alpress 1997.

Coulter: Vévoda

Anotace (Alpress):

Romantický příběh autorky Catherine Coulterové je situován do Skotska minulého století. Hlavní hrdina vévoda Ian Carmichael zde jako poslední mužský potomek rodu zdědí venkovské panství. Rozhodne se, že sem přesídlí z Londýna, kde už se cítí znechucen nabubřelostí společenského života místní smetánky, k níž patří i jeho snoubenka. Ta se však městských radovánek a plesů vzdát nehodlá. Na venkově se Ian setká s řadou zajímavých vzdálených příbuzných – sestřenicemi, bratranci, ale i s intrikářskou a vypočítavou pratetou Addelou, která by ráda získala panství pro svého nevlastního vnuka Percivala. Do příběhu vstupuje láska mezi Ianem a otevřenou, upřímnou Brandy. Zvítězí tento čistý cit, anebo dosáhne svého Ianova hysterická a hrabivá londýnská snoubenka? Kdo je za intrikami, které jsou namířeny proti Ianovi? Kdo usiluje o jeho život? Bude zlo nakonec potrestáno a dobro odměněno?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Velmi průměrná kniha. Hrdinové jsou buď černí nebo úplně svatí. Teda až na sex před svatbou. Jedinou výjimku tvoří padouch. Celou dobu jsem doufala, že to nebude univerzální dědic, jako v každém druhém příběhu… a co byste řekli?

Místy je knížka moc rozvláčná a ukecaná, a vztahy agličané versus skoti mi připadají jako ze špatné telenovely. Obzvlášť pokud se má děj údajně odehrávat pouhých několik desítek let po bitvě u Cullodenu.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,94 (16 x)
Loading...

1 komentář u „VÉVODA

  1. Z celé série se mi líbila nejvíce, ačkoli nevím, proč jsou knihy řazeny k sobě, když souvislost má jen Tvrdohlavá nevěsta a Nebezpečná vášeň. A to jen opravdu velmi, velmi volnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..