JARNÍ SKANDÁL

Lisa KLEYPAS

V originále SCANDAL IN SPRING,

vydalo Domino 2006.

Kleypas: Jarní skandál

Anotace (www.dominoknihy.cz):

Daisy Bowmanová přišla před třemi lety do Londýna v naději, že tam potká muže svých snů a šťastně se za něj provdá. Dosavadní hledání však bylo neúspěšné a její otec ztratil trpělivost. Naprosto bez příkras jí poručil, aby si našla manžela. Okamžitě. V případě, že mu brzy nepředstaví přijatelného nápadníka, bude se muset provdat za muže, kterého jí vybral sám. Tím mužem je Matthew Swift, jímž Daisy odjakživa opovrhovala.

Daisy je zděšena. A protože nikdo z rodu Bowmanů nikdy nepřizná porážku, začne dělat vše pro to, aby se mohla provdat za kohokoliv, jen aby to proboha nebyl Matthew! Netušila však, že Matthew není tak nudný panák, za jakého ho až doposud pokládala. Nevěděla, že umí být šarmantní a smyslný. Ani ve snu ji nenapadlo, že muž, kterého vždy nesnášela, by se mohl stát mužem jejích snů…

Ani Matthewovi není lhostejná, ale z jakéhosi důvodu se lásce brání. Daisy musí nastražit léčku, aby jej vůbec mohla svést. Teprve pak Matthew podlehne jejím svodům, ale jejich štěstí nemá trvat dlouho. Vzápětí poté, co se stanou snoubenci, vyjde najevo skandální tajemství, které by mohlo zničit Matthewa i lásku vášnivější než Daisyiny nejdivočejší představy…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lisa Kleypas je jedna z mála autorek, která si dovolí svým autorkám jako muže osudu přiřknout muže, který nemá šlechtický původ, ale musí se alespoň umět vyhoupnout z nuly na něco, tudíž být docela nechutně bohatý. Příkladem může být třeba knížka Tajná láska, což je příběh Westcliffovo ségry. Který mimochodem celé Čekankové sérii předchází.

No, co se týče posledního „Čekankového“ dílu – 1. Tajemství letní noci, 2. Kouzlo podzimu, 3. Zimní naděje s napětím očekávaného, tak mě tak trošku zklamal. Tak nějak nevím jak si Daisy vlastně představit… A když jsme u toho, tak Daisy sama taky neví co chce. Nejdřív ho nechce, pak ho chce, ale on ji nechce, protože nemůže, pak ji přecijen chce, a pak se navzájem skoro ztratí, aby zjistili, že se vážně chtějí. No propletené je to až hrůza. Ale nakonec se napraví justiční a další omyly a je to. No abyste věděli, že všechny Čekanky skončí pod čepcem, tak si to přečtěte, ale ostatní díly mě zaujaly teda víc.

Mimochodem, očekávala jsem, že Daisy bude mít nějaké ty techtle-mechtle s krásným cikánem Camem Rohanem ze Zimní naděje. A najednou bum, je tu nějaký neznámý Matthew…

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,46 (151 x)
Loading...

19 komentářů u „JARNÍ SKANDÁL

  1. Pri prečítaní recenzií, a prezretí obalu (taká škaredá ružová, brr) som nemala na túto knihu vôbec chuť. Ale zvíťazila zvedavosť. Mne osobne sa táto kniha páčila najviac z tejto série (určite mnohé so mnou nebudú súhlasiť). Hlavne preto že povaha hrdinky románu sa mojej podobá zo všetkého najviac.

  2. Moc se mi do této knihy díky hodnocení nechtělo, ale nakonec mě moc mile překvapila a přečetla jsem jí jedním dechem, za mne získává plný počet hvězd.

  3. Tady dávám prvně „jen“ čtyři hvězdičky. Příběh se mi sice líbil, ale byl o něco slabší než předchozí tři. Možná za to mohli sami hlavní hrdinové, kteří byli takový nijací. Hlavně Daisy měla pro mě takovou zvláštní povahu. Jinak ale určitě stojí za přečtení.

  4. To video je úžasný kalibr. Strašně moc se mi líbilo. A Jarní skandál se opravdu nedá přehlédnout. 😀

  5. Tak tahle knížka si „zahrála“ i v klipu ČTI-WO: KNIHA KNIH – DEN ZÚČTOVÁNÍ (Nightwork Čti-wo music video, 2011) k vidění je okolo 3:00 :-))

  6. První jsem si přečetla tyto komentáře a musím uznat, že jsem se na knížku moc netěšila. Skoro se mi ani nechtělo do ní pouštět, ale pak sem si řekla, že se přece nenechám odradit a udělala jsem dobře. Musím říct, že se mi velice líbila stejně jako 3 předešlé. Rozhodně si nemyslím, že by byla nejslabší z celé série. Autorka si podržela vysokou úroveň u všech 4 dílů. Daisy není těžké pochopit. Autorka držela docela jasnou linii po celou dobu příběhu a nějaký vzrat (jako ztracení se na konci knížky) je téměř v každé knize podobného ražení. Vždy musí přijít zlomový moment. Chápu, že každý máme jiný vkus, proto za sebe smekávám kloubouk před Lisou Kleypas. Čtyři nejlepší knížky co jsem od ní kdy četla:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..