ZAVRŽENÝ

Becca FITZPATRICKová

v originále HUSH, HUSH

vydal Egmont 2010

zavrzenyNora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  a kousek

První díl série o padlém andělu Patchovi a lidské dívce Noře.

Nora je středoškolačka a má nejlepší kamarádku Vee, s níž sedí i v jedné lavici. Jenže jejich učitel biologie dostane jednoho dne báječný nápad ve stylu „škatulata, hejbejte se“ a rázem má Nora v lavici nového souseda – tajemného, snědého, černookého a k tomu něčím přitažlivého kluka jménem Patch. Nora je nemile překvapena, že Patch o ní ví víc, než by se na nového spolužáka slušelo.

A když si učitel vymyslí pro své žáky úkol do dvojic, Noře nezbývá, než s Patchem začít nějak spolupracovat. Čím víc Nora zjišťuje, že je toho zoufale málo, co o Patchovi ví, tím roste její zvědavost. A paradoxně taky roste přitažlivost mezi nimi.  😉

Noře se však poslední dobou stávají velice podivné věci – mj. nejdřív někoho srazí autem, pak málem vypadne z pouťové atrakce – jenže je to realita, nebo se to Noře jen zdá? Nebo snad někdo chce, aby si Nora myslela, že se to stalo? A proč má Nora pocit, že někdo usiluje o její život? A kdo je vlastně Patch? Může mu Nora věřit, nebo naopak se má od něj držet, co nejdál? A jak do toho všeho zapadá další nový Nořin spolužák Elliot a jeho podivný kamarád Jules?

Spousta otázek, na něž si odpovědi musíte najít v knížce sami. Jen napovím, že padlý anděl není žádný svatoušek a o napětí, překvapení, ale ani o romantiku v knize není nouze. 😉  Závěrem jen dodám, že kdo rád ságu Stmívání, tak tady by si snad mohl přijít na své.

Druhý díl Crescendo již u nás taky vyšel a autorka letos vydá i díl třetí pod názvem Silence, jehož překladu se dočkáme snad příští rok.

(zdroj anotace vč. obrázku www.knizniweb.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,52 (50 x)
Loading...

[button link=“http://palmknihy.cz/web/kniha/zavrzeny-4448.htm?aff_pk=cekn2012″ color=“#ffaec9″ size=“3″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]KOUPIT e-KNIHU[/button] Dále v sérii: ... další část série »

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 1.5.2011 v 22:22 a je zařazený do rubriky FITZPATRICK Becca *Upíři a další havěť. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “ZAVRŽENÝ”

  1. renka podotýká:

    K té obálce: asi by stálo za to říct, že obálka černo-červeno-stříbrná, protože na obrázku to tak nevynikne. Monitory neumí kovové barvy 🙂 Celkový dojem z obálky je pak takový přízračný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*