NEPODDAJNÁ TOUHA

Julie GARWOOD

V originále REBELIOUS DESIRE,

vydalo Oldag 2000.

Garwood: Nepoddajná touha

Anotace (www.oldag.cz):

Rok 1802.

Caroline Richmondová prožila celé dětství u své tety v Bostonu a se svým otcem, žijícím v Londýně, si pouze dopisovala. Teď konečně přijíždí spolu se svou bostonskou sestřenicí za ním. Jejich setkání je vroucí a láskyplné, ale Caroline brzy přichází na to, že jeho život nebyl tak bezstarostný, jak se podle dopisů zdálo, a že oběma zde hrozí jakési nebezpečí. Zároveň má ještě jednu starost: jak zbavit pýchy zámožného a hezkého vévodu Bradforda a jak získat jeho opravdovou lásku. On i ona zanedlouho poznávají, že jedinou cestou je spojit se proti intrikám a společnému nepříteli…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

JG má téměř všechny příběhy velmi povedené. Kromě všech čtyř příběhů o bratrech Claybornových, ty se mně nelíbily. Ale tenhle je obzvláště vypečený (-:.

Hlavní hrdinka není kupodivu naivní a hloupoučká, jaké hrdinky JG často bývají, ale velmi chytrá, sympatická a sem tam i vtipná. Jak chudera přijde k tomu, že stojí v cestě k dědictví mladšímu bratrovi švagra svého otce… ehm. A Jared Marcus Benton, „the“ vévoda z Bradfordu, hrabě z Whelburnu, „the“ hrabě z Cantonu, markýz se Summertonhamu a vikomt Benton si zase možná uvědomí, že ústup je někdy tak strategický manévr, že dokáže vyhrát válku. No a také se tu setkáte s Brummelem za mlada…

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,42 (106 x)
Loading...
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 3.1.2007 v 20:34 a je zařazený do rubriky GARWOOD Julie *Anglie vs. Napoleon. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “NEPODDAJNÁ TOUHA”

 1. Zuzka podotýká:

  Mám ráda téměř celou tvorbu JG, ale tato knížka mi vážně nesedla – Šlo o docela krátký příběh s řadou nepřesností…
  Tento příběh bohužel řadím ke slabší tvorbě autorky, kam podle mě patří i např. celá série „Nevěsty Claybornů“…
  Knížce dávám tři hvězdičky…

 2. Snilek podotýká:

  Bože, tato knizka je pro mě velikým zklamáním. Dala bych ji max 1 hvězdičku a to je proto ze ji napsala JG. Dej nebyl propracovaný, několikrát jsem se v příběhu ztratila … kdy, jak a proc se hrdinové začali milovat … ne za me opravdu hodne slabá kniha .

 3. Elis podotýká:

  Jsem v půlce a musím říct, že je to zatím dobré a docela i vtipné. A Brummel za mlada, hmm…

 4. Lenka AK. podotýká:

  Caroline byla skvělá hrdinka. Začátek knihy mě vzal u srdíčka a říkala jsem si, že jsem vybrala dobře. Bohužel jsem neměla chválit dne před večerem. Po skvěle rozjetém začátku se mi začaly zdát některé dialogy nedotažené, chápala jsem, oč „Karolíně“ jde, ale myslím, že to mohlo být popsáno a vyjádřeno lépe. Tohle asi chyba překladu nemohla být.
  Na to, že to byl historický román, se v knize vyskytuje hrozně moc nepřesností a „společenských přešlapů“. Valčík v r. 1802 v Anglii? Hmm… Tehdy tak leda ještě menuet.
  Příběh byl zajímavý, ale jeho zpracování mi tedy dech rozhodně nevyrazilo.

 5. lucka podotýká:

  j.garwood ma este ani s jednou knizkou nesklamala (radsej sa ale nepustim do bratou claybornov :-)).
  ja by som tiez prijala, keby bola tato knizka v urcitych castiach viac rozpisana. ale inak bola super.

 6. Dita podotýká:

  Mě naopak přišla akorát. Garwood má někdy knihy delší než je nutné – myslím tím, že některé scény by sice ubraly na akčnosti, ale přidaly na realističnosti. Tahle se mi líbila moc, on byl krásně arogantní a ona byla krásně jiná.

 7. lucischek podotýká:

  fajn, ale pro me jedna z tech slabsich knizek od Garwoodove…moc kratka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*