NÁVRAT DO KOUZELNÉHO DOMU

Jude DEVERAUX

V originále RETURN TO SUMMERHOUSE

vydalo Baronet 2009

deveraux-navrat-do-kouz-domu_Anotace :  Amerika + Anglie 18.stol.

V napínavém pokračování Místa splněných přání autorka vrací čtenáře do známého letního sídla, kde je čekají nová kouzelná dobrodružství. Čáry se napořád usídlily v letním sídle v Maine, kde záhadná Madam Zoya splní každému návštěvníkovi i to nejtajnější přání. Teď na toto zvláštní místo přicházejí tři ženy, které mají podobné přání: změnit bolestnou minulost. Madam Zoya je přenáší do Anglie 18. století, kde mají změnit osudy předků. Tam je čekají mnohá překvapení a cesta zpět v čase nemusí skončit tak šťastně.

Hodnocení   :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kouzelný dům je znovu tady. Stále stejně půvabný, stejně tajemný a pro nepovolané stejně nenalezitelný. Jen tři ženy, které se spolu setkávají, jsou jiné.

Ale pěkně popořádku. Terapeutka Jeanne občas svým pacientkám pronajímá malé letní sídlo v Maine. Hlavně těm zatvrzelým, které si nechtějí nechat pomoct. Je to moudrá žena a věří, že taková setkání podobně postižených žen je vlastně takovou malou terapií a může pomoci i bez jejího dohledu.

A tak se tu setkávají tři naprosto rozdílné ženy – mladičká, bouřící se Zoe, životem udolaná vdova Faith a Amy, zdánlivě spokojená matka dvou synů, která nedávno potratila. A právě Amy se stává spojovacím článkem všech tří žen. Po příjezdu totiž začne mít živé sny…

Když se na scéně objeví tajemná Madame Zoya, její úkol je tentokrát mnohem těžší. Amy se totiž potřebuje dostat do poměrně dávné minulosti – do 18. století, aby zachránila život jednoho muže.

Zoe a Faith jí dělají doprovod, a i když trvá tahle cesta časem jen 3 týdny, každá z těch tří prožije v dávné době spoustu nezapomenutelného, takže dokážou víc porozumět samy sobě…

Nový příběh se mi líbil ještě víc, než část předchozí. Určitě to bylo i tím přenosem do minulosti, děj se vlastně stal trošku i historickou romancí. Autorka je úžasná vypravěčka a tohle dílko se jí opravdu povedlo. Snad jediné, co jsem měla problém zkousnout, byl důvod, proč měl být Tristan – onen zachráněný muž z minulosti, zabit. Ale jinak byl popis tehdejší doby dost přesvědčivý, čtenář si připadá, jako by tam sám nahlížel. Nechybí samozřejmě ani trocha vášně  a napětí, no a o svůj šťastnější konec se už hrdinky musí zasadit samy.

Takže znovu můžu jen dodat – s chutí do čtení, věřím že nebudete litovat.

Zdroj anotace a obrázku :   Baronet

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,05 (22 x)
Loading...

2 komentáře u „NÁVRAT DO KOUZELNÉHO DOMU

 1. Tak jsem po mnoha letech zase nakoukla k Jude Deveraux a nebylo to tak špatné.

  Cestování časem mi nijak nepřekáží, pokud je tedy uchopeno hodnověrně, co se dob minulých týče. A tady to bylo na můj vkus trošku přikrášlené.
  Nějak mi nepřipadá, že by život v osmnáctém století byl taková selanka, jak se tady prezentuje (zvlášť Faith a Zoe by musely utrpět pořádný kulturní šok, ale ony se se vším během jednoho dne srovnaly). Taky je divné, že by žena (zvlášť hospodyně a ještě k tomu původně považovaná za pomatenou) měla takovou moc a tak nestandardní vztahy se šlechtou. A to nemluvím o tom, že by na smrt nemocného strýce šlechtického původu těžko nechali beze všeho zcela v rukou cizí Američanky jen proto, že důvěřují hospodyni.
  Všechny tři současné ženy byly na tehdejší dobu příliš emancipované a z nepochopitelného důvodu jim to prošlo (na druhé straně, kdyby neprošlo, nebylo by o čem psát).
  Nevěrohodný byl pro mě i jazyk postav. A trošku mi vadilo, že Amyin manžel byl prezentován jako takový dokonalý hezoun.

  Líbilo se mi ale, jak změny v minulosti ovlivnily přítomnost.

  Když to ale přijmu jako svého druhu pohádku, dá se říct, že je to takové příjemné a nenáročné čtení.

 2. krása, opravdu krásně strávený čas 🙂 U Deveraux mám někdy problém, že její některé knížky bych buď zahodila nebo splálila a některé přečtu jedním dechem.. Nevím jestli je to mnou nebo autorkou ale to je jedno tady určitě ten kdo to přečte neprohloupý. Doporučuju 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..