PÁNI MAJÍ RADŠI SUKUBY

Jill MYLESová

v originále GENTLEMEN PREFER SUCCUBI

vydalo Levné knihy 2011

Myles: Páni mají radši sukubyAnotace:

Kdo by tušil, že anděl může dostat dívku do tolika pekelných potíží?

Jackie Brightonová, mladá a seriozní archeoložka, se toho rána probudila v kontejneru a celý následující den je ještě podivnější. Její důvěrně známé poprsí velikosti B se nějak zdvojnásobilo na velikost D, sexuální apetit se stal neukojitelným a patrně měla svůj první sex na jednu noc… s padlým andělem. Vše, co si pamatuje, jsou zvláštně hypnotické oči krásného Noema… a pak temného cizince, jehož kousnutí ji přeměnilo v nesmrtelnou vzrušující svůdnici.

S Noemovou pomocí si Jackie začíná zvykat na svůj nový životní styl – dokud Noema nešťastnou náhodou nepošle do smrtících spárů upíří královny. Ještě ke všemu ji čeká divoký boj o starověkou svatozář s hříšným upírem, jehož kousnutí tak změnilo celou její existenci.

Jak má dívka zachránit svět, když je tak těžké odolat vábení nepřítele?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  a 1/2

Nejdřív jsem do knížky jen tak letmo nahlédla, pak si z ní něco přečetla a nakonec jsem ji odložila až s poslední stránkou.

Knížka je celkem vtipná, a přináší celkem zajímavý koncept procesu stvoření sukuby. Ten vám také prozradím, ale kdo to dopředu vědět nechce, tak dál nečtěte :-). Takže ke stvoření sukuby je třeba, aby ji jako člověka:

 1. kousl upír (polibek temnoty)
 2. měla sex s padlým anděl (polibek světla)
 3. upír ji dorazil (i když ne nezbytně, nejspíš stačí, když prostě umře)

Takto vzniklá sukuba má tedy dva pány, které tak nějak musí poslouchat, upíra a Serima (to jako padlého anděla). A vlastně ještě Svrbění, kterému musí dát volný průběh každé dva dny. Serim spí v noci, a upír ve dne. Ale kam se vlastně Jackiin upír stvořitel poděl?

Dostanete samozřejmě podrobnější nalejvárnu z démonologie a angeologie. I když andělé v autorčině pojetí byli krajně nesympatičtí a mocichtiví, za což by i oni dávno museli být na cestě z nebeských výšin.

Sukuba jako nesmrtelná a nespící bytost je chudák ideálním nástrojem pro vyřizování si účtů mezi mocnostmi zla a dobra, protože ty na sebe tak nějak přímo nemůžou. A mezi tyhle mlýnské kameny se dostane i naše hrdinka Jackie. Nejen, že nechápe, co se to s ní děje a jak s tím má proboha naložit, ale okamžitě je využita oběma protistranami. To fakt není fér.

V knize najdete humor, nový svět, i spoustu sexu a poněkud volnější slovník, takže patří jen do rukou osob, které už můžou. Autorka je velmi dobrá vypravěčka, protože jinak bych se do knihy tohoto žánru normálně nezačetla… 😉 … Bohužel v měkkých deskách knížky najdete i překlad problematické kvality plus nějakého toho šotka. Ne že by překlad nebyl správný, ale paní překladatelka tu volí poněkud kostrbatou cestu českým jazykem. Sice gramaticky správnou, nicméně neobvyklou, nečeskou a situačně nepřiměřenou. Pořád říkám: dobrý překladatel musí být i velmi slušný spisovatel s citem pro oba jazyky, jinak se stává pouze vylepšeným google translatorem.

Tak a ještě dobrá a špatná zpráva: zdá se, že pokračování budou následovat, jedno ze dvou už LK slibují vydat ještě do konce roku. Špatná zpráva je, že čtvrtý a další díly série (předpokládám, že jich bude 5), ještě nespatřily světlo světa ani v originále. Sama autorka píše, že se teď věnuje jiným nasmlouvaným knihám, a na pokračování deníků sukuby Jackie bude mít čas až tak nejdřív na jaře 2012.

(zdroj anotace a obrázku: Levné knihy)
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,24 (25 x)
Loading...

7 komentářů u „PÁNI MAJÍ RADŠI SUKUBY

 1. Dobrý den, nevíte, jestli již vyšel 4. díl? V LK jsem nenašla…

 2. Tak jsem si minulý týden v LK koupila tuhle knihu na oddechové prázdninové čtení (nějak mám slabost pro knihy o upírech 🙂 Knihu jsem dočetla ten samý den. Takže jsem dokoupila i další dva díly, které LK nabízí a opět nebyla zklamaná. Super oddechové čtení.
  PS: Jen mi to nedalo a byla jsem zvědavá jak to s Jackie a Zanem dopadne, tak jsem si stáhla i čtvrtý díl, který je doposud jen v angličtině. No … rozhodně stojí za přečtení – překvapivé zvraty událostí, zajímavý konec … 😉

 3. Tak jsem se po dlouhé době u čtení smála jako tydýt 😉 Knížka se m moc líbila, na začátku trošku kostbaté ale poté se to rozjelo. Zaneho bych brala všema deseti i dvaceti ;-). Doufám, že druhý díl bude stejně dobrý. Snad autorka začne psát co nejdříve. Můžu jen doporučit, super oddechovka. Dávam 4 hvězdy

 4. Mne sa kniha tiez velmi pacila. Bolo to nieco ine ako som doteraz citala, ale kniha sa mi pacila a citala sa dobre. Teda aspon mne. 🙂

 5. Tenhle druh konce? Byl naprosto normální. Vždyť je to obyčejný konec prvního dílu ze série. Seznámení s hlavními protagonisty, jejich světem, pár záporáků a hurá na další díl. Mě se knížka líbila a těším se na pokračování.

  PS: Daruj to knihovně.

 6. hmmm, myslím, že by se mělo v recenzi nějakým způsobem uvádět jak to skončí. Třeba jako spoiler, s tím že si to může přečíst jenom ten kdo chce. Koupila jsem si tuhle knížku a teď nevím co s ní mám dělat. Jsem proti vyhazování knih, ale ve svojí knihovně jí nechci, protože nemám tehle druh konce fakt ráda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..