Julia QUINN

julia-quinn-2017Arlene: Julia Quinn, vlastním jménem Julie Cotler Pottinger, se narodila v USA v roce 1970. Dětství strávila v Nové Anglii a následně, po rozvodu rodičů, i ve slunné Kalifornii. Už od dětství milovala knihy a k jejich psaní ji v podstatě vyprovokoval její otec, který neschvaloval četbu, kterou jeho dcera celé dny hltala. A tak Julia na jeho námitku briskně odpověděla, že ty knihy jí v podstatě slouží jako studijní materiál pro to, aby mohla začít s vlastní tvorbou. A taky s psaním začala.

Julie i přes svůj sen být spisovatelkou, vystudovala dějiny umění a dokonce začala i studovat medicínu, ale protože jí v té době již vyšly její první dva romány Splendid a Dancing At Midnight, pověsila studium medicíny na hřebík a stala se spisovatelkou na plný úvazek.

Sama prohlašuje, že svůj pseudonym (Quinn) si vybrala tak, aby její knihy mohly být v obchodech v policích hned vedle její oblíbené spisovatelky Amandy Quick. No a tak Julie píše a píše, sbírá různá ocenění za svou tvorbu (naposledy vyhrála jednu z cen Rita Awards pro rok 2008 za knihu The Secret Diaries of Miss Miranda Cheever). Největší slávu jí přinesla série o osudech sourozenců Bridgertonových, kterou mají možnost poznat i české čtenářky. Většinu svých knih věnuje svému manželu Paulu Pottingerovi, s nímž žije na severozápadě USA.

Renka:Její první knížku jsem málem v knihkupectví přehlédla. Jak už jsem se zmiňovala, koupila jsem si ji, protože zrovna nic jiného, co jsem ještě nečetla, neměli v regále. Ale moc by mě to mrzelo. Knížky JQ jsou strašně príma. Autorka píše s nadsázkou, humorem a lehce, ačkoliv její hrdinové prožívají nejrůznější soukromá dramata (z globálního hlediska pochopitelně zanedbatelná).

Opravdu vám velmi doporučuji tyhle její knížky:

Série Bridgertonovi:

Série Rokesbyovi:

  • Za vším hledej Bridgertonovy (Because of Miss Bridgerton)

Série Dva vévodové z Wyndhamu:

Série Bevelstokeovi:

Kvartet Smythe-Smithových:

Antologie:

Zatím u nás nevyšlo:

2nd Epilogues:

J. Quinn má u mě jeden kladný bod a dva mínusy.

– První mínus je za její stránky. Jsou tady a jsou výborné, ALE co se týká zahraničních vydání, konkrétně ČR, tak jí tam k dnešnímu dni chybí už 4 knihy! A to jsem jí posílala obrázky těch, co tam nejsou.

+ S tím souvisí to plus: k mému milému překvapení jsem od JQ dostala odpověď. Tomu říkám péče o čtenáře!

– A poslední mínus se týká jejího vydavatele u nás. Ten ošklivý Ikar ne a ne publikovat nějaký ediční plán, abychom se mohli/y těšit. Hezky si ho syslí interně, a my chudáci čtenáři strádáme.

BTW nemáte tam někdo špiona? 😎

(zdroj bia volně a obrázku www.juliaquinn.com)

107 komentářů u „Julia QUINN

  1. na Pana Cavendishe se docela těším, WHIL už jsem četla a až zas tak se mi to nelíbilo, už jsem tady na to svůj názor psala, tuším u Mirandy

  2. Na příští rok Ikar plánuje:
    Pan Cavendish, jestli se nemýlím (další díl série Two Dukes of Wyndham) a What Happens in London (tady ještě nemají překlad názvu, jedná se o další díl série Bevelstoke – Miranda)

Komentáře nejsou povoleny.