NEVINNÉ POTĚŠENÍ

Stephanie LAURENSová

V originále DEVIL’S BRIDE,

vydalo Ikar 2004 a 2015.

Laurensová: Nevinné potěšení

 nevinne-poteseni-laurens-2vAnotace (www.knizniweb.cz):

Rok 1818.

Emancipovaná vychovatelka Honorie touží po dobrodružství. Osud jí vyjde vstříc: nastraží jí do cesty neznámého umírajícího mladíka. Záhy vyjde najevo, že chlapec byl příbuzný Sylvestera Cynstera zvaného Ďábel a stal se obětí vraždy. Mladá žena se dostane do řečí, avšak semknutý rodinný klan Cynsterů ji ochrání. Ďábel si totiž usmyslel, že si krásku odvede k oltáři. A tak má Honorie, která se vdávat rozhodně nemíní, spoustu starostí – pátrat po vrahovi a ještě odolávat svodům nenapravitelného sukničkáře a bouřliváka.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Knížka mě velmi mile překvapila, navzdory celkem ošklivému balení. Autorce jsem odpustila toho Ďábla (aby tak oslovovala manželka svého milovaného mi přijde opravdu poněkud ulítlé), a překladatelce ten překlad názvu (v originále by to byla Ďáblova nevěsta), který mi ani trošku nepřišel trefný. Nic nevinně potěšujícího jsem teda nenašla.

Přesto všem doporučuju k přečtení kterak Honorie Prudence Anstruther-Wetherbyová ke štěstí přišla. Sylvester Cynster je tu krásně dominantní, i když Prudence není taky žádné ořezávátko. Příběh není možná až tak originální, ale je to napsané čtivě a hezky.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,40 (77 x)
Loading...

8 komentářů u „NEVINNÉ POTĚŠENÍ

  1. Zvláštní, že tenhle vztah se dočká vyznání až v 9.dílu Hříšný úsvit, ale jinak moc hezké.

  2. už vyšel i 5 díl to nikdo nenapiše jinak si stěžuji je čím dál horší. jenoémže je to serie a bohužel se musí udržet pohromadě ale bohužel jak jsem psala zatím jde 1.dil a 3 díl jinak je to čím dál tím horší.

  3. Trvalo mi dlouho, než jsem se k této knize dostala, ale čekání se vyplatilo. Romantická kniha, při které jsem se zasmála. Jen toho vraha jsem tušila téměř od začátku.

  4. Myslím, že to jedna členka rodiny Cynsterových vysvětlila jako odvozeninu od heraldického termínu bar sinister, což prý znamená bastard. A když teď koukám na family tree Cynsterových, tak je mi to jasné. Jinak knížka byla fajn, ale co by mě teda zajímalo, tak jak by to bylo se Sylvestrem a Honorií tak za 10 let. Přeci jenom byl Ďábel ten nenapravitelný sukničkář a bouřlivák. Jeho otec nevěrný byl…

  5. z celé serie Bar CYnster je první díl a třetí co se dá číst myslím Svudnou čarodejku a Neviinné potěšení. Sice by mě zajímalo co je to Bar ještě jsem to nepochopila.

  6. Moje první setkání se S. Laurens a musím říci, že celkem potěšující setkání. :-). Příběh není až zase tak originální, ale moc se mi líbilo, jak se Ďábel (fůj, ošklivé označení) prostě rozhodl, že si Prudence prostě vezme a tečka. Vůbec ho nezajímalo, že hlavní hrdinka na vdavky vůbec nepomýšlí. Je to příběh plný svádění a i lotr se tady objeví. Takže doporučuji ke čtení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..