Jo BEVERLEY

jo-beverley-newJo Beverley se narodila 22. září 1947 v Lancashire, v Anglii jako Mary Josephine Dunn. Již v 16 letech napsala svou první romanci odehrávající se ve středověku. Během studií na univerzitě v Keele v Stafforsdshiru měla přístup do archivních univerzitních zdrojů, a tak jí noviny z doby regentské Anglie posloužily jako zdroj užitečných informací pro její vlastní psaní.

V roce 1971 se provdala za Kena Beverleyho, kterého potkala na univerzitě v Keelu a v roce 1976 se společně přestěhovali do Kanady, když její manžel zde absolvoval své postgraduální studium. V Kanadě poté zůstali a společně vychovali dva, dnes již dospělé, syny. V posledních letech se Jo s manželem vrátili zpět do Anglie, kde však Jo dne 23. 5. 2016 podlehla marnému boji s rakovinou.

Ačkoli se Jo psaní věnovala od raného mládí, její první romance byla vydána až v roce 1988. Od té doby má Jo na kontě desítky knih a českým čtenářkám/ům se do rukou dostaly tyto:

(Pro větší přehlednost pro vás Jahu připravila rozdělení knížek do jednotlivých sérií. Protože však zařazení knížek do série Rebelové je poněkud sporné, resp. každý zdroj uvádí trochu něco jiného, vycházela Jahu z oficiálních webovek Jo Beverley.)

Série Rebelové:

Vedlejší příběhy k sérii Rebelů:

Série Mallorenové:

Série Dark Champion:

 • Dark Champion (dosud nevyšlo česky)
 • Roztříštěná růže
 • Lord of Midnight (dosud nevyšlo česky)
 • Lord of My Heart (dosud nevyšlo česky)

Série Renfrew/Kyle

Samostatné romány:

 • Zakázané kouzlo

Ještě autorčiny webovky .

(zdroj bia volně: https://en.wikipedia.org/wiki/Jo_Beverley
zdroj obrázku: https://www.amazon.com/Jo-Beverley/e/B000APVC2U)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 7.3.2007 v 19:24 a je zařazený do rubriky BEVERLEY Jo *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Jo BEVERLEY”

 1. Ari podotýká:

  Myslím, že by se Jo Beverly měla poučit o délce běžného těhotenství 🙂 Nevím, jestli si toho všiml i někdo jiný, ale Porciino těhotenství trvá pouze 6 měsíců (sňatek v prosinci a v červnu se o ní mluví, že je před slehnutím), a naopak Elfino 12 měsíců (na začátku Černého markýze v červnu 1763 hraběnka Diana nad jejím vysokým stupněm těhotenství uvažuje, zda sňatek nemusel být narychlo, protože už byla těhotná a Elf pak rodí až o Vánocích v knize Falešné zásnuby).
  Možná jsem divná, ale mně tyhle „drobné“ nesrovnalosti, které si autor knihy neumí ohlídat a nevychytají je ani korektoři, při čtení strašně ruší. A to se mi jinak knížky této autorky povětšinou docela líbí – i když mám raději Rebely než sérii o Mallorenových.

 2. Kate podotýká:

  Čtu Pokušení,je to vážně krásná knížka,klobouk dolu 🙂

 3. Werana podotýká:

  Tajný sňatek byl docela příjemné čtení. Christian mi byl velmi sympatický, Cara už méně. Zvlášť po tom odhalení jsem vůbec nechápala, proč tak zuřila. Lhali si oba stejně a neměli si vůbec co vyčítat. Jsem ale zvědavá i na první a třetí díl trilogie 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*