Jude DEVERAUX

jude-deveraux-newJude Deveraux, vlastním jménem Jude Gilliam, se narodila 20. září 1947 ve Fairdale, Kentucky, USA a má čtyři mladší bratry. Vystudovala obor umění na Murray State University. S psaním knih začala v roce 1976 pod pseudonymem Jude Deveraux a její první kniha byla publikována o rok později.

Osobní život Jude by mohl dát námět na nejednu knihu – poprvé se vdala v roce 1967, ale manželství vydrželo jen čtyři roky. Po nějakém čase se vdala znovu a narodil se jí syn. Ani toto manželství nevydrželo a skončilo rovněž rozvodem a ještě k tomu její syn v pouhých osmi letech zemřel při motocyklové nehodě. 🙁

V současnosti Jude žije v Nové Karolíně a rovněž ráda pobývá ve svém druhém domově – v Itálii.

Její tvorba zahrnuje romány od středověku po současnost, ale nutno dodat, že kvalita jejích knih je značně nevyrovnaná, takže můžete sáhnout po knize, která vás zcela vtáhne do děje, nadchne a uchvátí a pak narazíte na knihu, která (diplomaticky řečeno) zas tak uchvatná není. Každopádně největší slávu Jude přinesla její sametová série Montgomeryovic bratrů.

Přehled zejména historickoromantické tvorby Jude Deveraux je zde:

Montgomeryovi:

Taggertovi:

Nevěsty z Nantucket (nová generace Montgomeryů a Taggertů):

 • Pravá láska
 • Navěky

Dámy:

Kouzelný dům (děj ze současnosti myslím)

Peregrini:

Edilean

Samostatné romány:

Trilogie Forever:

 • Navždycky
 • Navždycky a věrně
 • Stále…

Trilogie Moonlight:

 • Měsíc za úsvitu
 • Za svitu měsíce
 • Pod maskou měsíce

Soubor příběhů více autorek

Renka:BTW zajímalo by mě, proč první půlka druhého vydání „sametové série“ je graficky jiná než ta druhá půle vydání. Že by Baronet mezi tím vyhodil grafika???

(zdroj obrázku http://jude-deveraux.com/)

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 8.3.2007 v 8:26 a je zařazený do rubriky DEVERAUX Jude *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Jude DEVERAUX”

 1. Andrea podotýká:

  Kristýna
  Mam kompletny zoznam, podla casovej osi. Ak chcete rada poslem 😉
  Aerdnaa@azet.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*