Shannon DRAKE

pseudonym Heather GRAHAM, také Heather G. Pozzessere

drake-shannon.jpgHeather Graham se narodila a vyrůstala na Floridě. Již na střední škole její srdce uloupil Hershey Dennis Pozzessere, a tak krátce po absolvování střední školy se vzali. Již jako vdaná paní Heather vystudovala Univerzity of South Florida, a to v oboru divadelní umění. V tomto oboru se také několik let pohybovala, ať již jako sboristka či barmanka divadelního baru.

Po porodu třetího dítěte se Heather rozhodla, že již nechce pracovat. A tak aby se doma neukousala nudou, začala psát hororové příběhy a taky romance. A po dvou letech, v roce 1982, prodala Heather svou první novelu When Next We Love.

Od té doby Heather napsala více než sto románů a novel. Její rozsah v romantickém žánru je obrovský – od historických fikcí, po cestování v čase a od upírských příběhů po příběhy vánoční. Její knihy jsou překládány do dvaceti jazyků.

V současné době žije autorka se svým manželem a pěti dětmi na Floridě.

Pokud chcete vědět víc o její tvorbě, můžete navšívit její webovky (www.eheathergraham.com) nebo kliknout sem.

Náš dvorní vydavatel autorky (Domino) v tom trošku dělá guláš, protože pod jejím pseydonymem Shannon Drake u nás vycházejí i knížky, které byly v zahraničí publikovány pod Heather Graham. Mám tuhle autorku celkem ráda, k srdci mi příliš nepřirostla amereciká historická dobrodružství v jejím podání.

Také nedoporučuji číst jednu její knížku za druhou, protože má sklon k oblíbenému klišé: jsou nepřátelé na život a na smrt a ona se řízením osudu ocitne v jeho moci. Ona s ním bojuje, on pořád vítězí a učiní ji svou. Jejich jejich vášeň je tak silná, že její odpor nakonec přetaví v lásku. Ovšem někdy je už málem pozdě. Načež se uděje nějaký úžasně heroický čin a konec-zvonec. Přesto si její knížku jednou za čas dopřeji s velkou chutí.

A seznam česky vyšlých knížek:

Série Fire

Graham Family

Další romány

Amerika

Série NO OTHER

Sever proti Jihu

Sever proti Jihu – Cameronovi (v zahraničí vycházelo pod jménem Heather Graham)

MacAuliffe Vikings Trilogy (v zahraniční vycházelo pod jménem Heather Graham)

 • Princezna pomsty
 • Vikingova žena
 • Válka srdcí
Upíří série
 • Pod rudým měsícem

Pokud by někdo chtěl napsat hodnocení další knížky Podlehnutí (vydal Ikar – Heather Graham), která se odehrává v Americe za války Severu proti Jihu, ráda je tu zveřejním, samozřejmě pod vaším jménem. Mě tohle téma moc neoslovilo, takže o ní psát nebudu.

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 8.3.2007 v 8:40 a je zařazený do rubriky DRAKE Shannon *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Shannon DRAKE”

 1. Scarlett podotýká:

  Právě jsem dočetla knihu Nerozvážnost a rozhodně dávám 5 hvězdiček. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Byla napínavá od začátku až do konce, hlavní postavy mi byly sympatické a myslím, že je škoda, že u nás nevyšel příběh o Camille. Podle mého názoru je to jedna z nejlepších knih, co jsem od Shannon četla (a že jich nebylo málo). Takže všem doporučuju a doufám, že se Vám bude líbit jako mně;-)

 2. renefer podotýká:

  Teď jsem (ne)dočetla novinku na českém trhu Pirátská nevěsta a přesto že je SD moje srdeční autorka a mám všechny její knížky, tak tady jsem narazila…. Nuda, nuda, nuda, milostné scény jsou ubohé, stereotypní myšlenky hlavní hrdinky “ on si mne nikdy nevezme…“ Jsem v půlce a nemůžu se přemluvit, abych pokračovala 🙁 ach jo…

 3. Zuzka podotýká:

  Maggie: Souhlasím s tebou skoro ve všech bodech…

 4. Maggie podotýká:

  Nová kniha Smaragdové objetí mě moc nepotěšila. Byla dost strašidelná a psychologie postav téměř nulová…milostné scény mě taky neohromily. Má určitě lepší knížky a jsem ráda, že jsi si jí nekoupila.

 5. alyx27 podotýká:

  Martina:To nebyla knížka od Drake, ale od Virginie Henley a jmenuje se Divoká krása.

 6. Martina podotýká:

  Chtěla bych se zeptat…četla jsem o Drake jednu knížku, už je to hodně dávno a moc se mi líbila, ale teď nevím, která z nich to byla. Vím že na obalu byli dva milenci, jak leží na posteli a ona má rezaví vlasy. Bylo to o dvou bratrech, kteří se narodili ve stejný den. Jeden byl rázný a druhý hodný. Hlavní hrdinka byla zamilovaná do jednoho bratra a toho druhýho si měla vzít. A vím, že na konci toho jednoho zavřeli do vězení a ten druhý si změnil jméno. Nevíte, která z těch knížek to byla?

 7. Zuzka podotýká:

  Kate: Ano – je to serie…

 8. Kate podotýká:

  Prosím chtěla bych se zeptat jestli : Princezna pomsty
  Vikingova žena Válka srdcí, jetli je to série

 9. renka podotýká:

  cappuccino: Už tam je

 10. Peťule podotýká:

  Katja: ne ne nemýlíš je to poslední do trojce 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*