Lisa KLEYPAS

kleypas-lisa.jpgLisa Kleypas se narodila v roce 1964 a již odmalička milovala čtení, zvlášť romantické příběhy. Sama začala s psaním během letních prázdnin, když studovala politické vědy na Wellesley College. Rodiče Lisu v jejích literárních počátcích podpořili, aby mohla po studiích dokončit svůj první rukopis. Přibližně za dva měsíce, v pouhých 21 letech, Lisa prodala svou první novelu. A zhruba v téže době, tj. v roce 1985 se Lisa stala Miss Massachusetts a postoupila do celostátního kola, kde díky písni, kterou sama složila a zazpívala, získala cenu „Talent nonfinalist“.

Od doby, kdy Lisa prodala svou první knihu, je z ní spisovatelka na plný úvazek. Její knihy se pravidelně stávají bestsellery, jsou překládány do 14 jazyků a na kontě má miliony prodaných výtisků po celém světě.

V roce 1998 její texaský domov postihly povodně a Lisa a celá její rodina během několika hodin přišla o všechno, kromě šatů, které měli na sobě. V následujících dnech ji podpořili kolegyně z Avonu, které jim poslali krabice s oblečením a knihami.

Ačkoli se Lisa proslavila svými historickými romancemi, tak v roce 2006 oznámila světu, že si na nějaký čas chce dát pauzu od tohoto žánru a vrhla se na psaní romancí ze současnosti. No, jak lze zjistit nahlédnutím na její webovky, tak toto předsevzetí naštěstí dlouho nedodržela, protože již v říjnu 2007 vyšla další historická romance Mine Till Midnight.

V současnosti Lisa Kleypas žije v Texasu se svým manželem a jejich dvěma dětmi.

A ještě přehled Lisiných knih:

Historické romance:

Série Vallerandovi

Série Gamblers

Série Stokehurstovi

Série Capitol Theatre

Série Bow Street Runners

Série Čekanky

Série Hathawayovi

Bonus: A Hathaway Wedding

Série Ravenelovi

Samostatné historické romance:

Romance ze současnosti:

Série Travisovi

Série Friday Harbor

 • Duhová ulice
 • Jezero snů

Antologie:

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 9.3.2007 v 9:57 a je zařazený do rubriky KLEYPAS Lisa *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Lisa KLEYPAS”

 1. elgyn podotýká:

  V dubnu vyjde Chladnokrevný ničema 🙂
  https://baronet.cz/pripravovane-tituly/chladnokrevny-nicema

 2. elgyn podotýká:

  to beatrisi
  v únoru slovenský Ikar vydá „Bezohľadný darebák“ (The Cold-Bearted Rake), ta asi česky nevyšla.

  http://www.martinus.cz/?uItem=253616

 3. beatrisi podotýká:

  Nevíte prosím někdo, zda nějaké nakladatelství bude vydávat nové historické romance od Kleypas? A pokud ne v češtině tak alespoň slovensky?

 4. elgyn podotýká:

  Třeba ji vydají aspoň slovensky. Brakovky ve slovenštině mají své kouzlo 🙂

 5. alyx27 podotýká:

  Zjistila jsem na oficiálních stránkách, že Lisa vydala novou historickou romanci:-), ale bohužel Domino ji vydávat nebude.

 6. beatrisi podotýká:

  Lisa Kleypas je pro mne top autorkou, dočetla jsem její nejnovější knihu „Dívka s hnědýma očima“, určitě stojí za přečtení, ale kvalit jako jsou její historické romance – čekanky atd., rozhodně nedosahuje.

 7. pelikosi podotýká:

  Od Lisy jsem přečetla postupně všechny historické romance. Zajímavé je pročítat si i jednotlivé komentáře ke knihám. Souhlasím s tím, že nejlepší jsou asi Čekanky + Tajná láska, ale moc se mi líbila i série o Vallerandových. Série z Bow street je poměrně chladně hodnocena, ale mně se moc líbila. Hathawayovi nejsou nic moc, ale je fajn se potkat zase se starými hrdiny z Čekanek. Některé samostatné romance např. Cizí muž v mém náručí – nic moc.

 8. Carrie podotýká:

  Neviem, či ste to niekto zaregistrovali, ale Hallmark sfilmoval Lisinu knihu, Štedrý deň vo Friday Harbore. Nazvali ho Christmas with Holly, tak kto nevedel a nevidel… 😉

 9. Carrie podotýká:

  Lisa patrí medzi moje obľúbené autorky, nie len v rámci romantických kníh, ale celkovo. Jej štýl mi absolútne vyhovuje, správna miera humoru, drámy, lásky a aj erotiky:). Jej historické romance absolútne hlcem a keď som zistila, že napísala aj knihy zo súčastnosti, neváhala som ani minútu a ihneď ich utekala kúpiť. A neľutujem. Sú iné ako tie historické, ale to im nič neuberá na kvalite, aspoň v mojich očiach. Čo sa týka série vo Friday Harbore, považujem ju o kúsok slabšiu ako sériu s Travisovcami, ktorú som si totálne zamilovala. Najviac sa mi páčila prvá časť, o Liberty, asi práve pre ten zvolený štýl akým bola napísaná a ako autorka rozobrala hrdinkin osud. Lisa ma svojimi súčasnými románmi rozhodne nesklamala a vrele ich odporúčam každému!

 10. elgyn podotýká:

  28. listopadu by měla vyjít Citlivá místa, ale osobně její současné knížky nemusím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*