Nicole JORDAN

jordan-nicole-new.jpgNicole Jordan se narodila v roce 1954 v Oklahomě, USA. Její otec byl zaměstnán u americké armády, a tak se rodina často stěhovala. Nicole díky tomuto stěhování maturovala na střední škole v Německu. Lásku k romantické literatuře zdědila po své mamince, která jí od raného mládí předčítala Pýchu a předsudek od Jane Austenové.

Nicole vystudovala technickou univerzitu v Georgii – obor civilní inženýrství. V tomto oboru pak působila celých osm let. V roce 1985 se Nicole podařilo zrealizovat její velký sen – dočkala se vydání své první romantické knihy. V současné době má Nicole na svém kontě přes dvacet knih, které jsou populární nejen v USA, ale i v jiných zemích.

Nicole je vdaná, se svým manželem se přestěhovali z Atlanty do Utahu. Ačkoli Nicole nemá žádné děti, velkou láskou jí je její kůň, irský plnokrevník, se kterým se často účastní různých soutěží.

Renka dodává: N.J. je svým pojetím romance hodně podobná autorkám jako jsou Bertrice Small nebo Susan Johnson. Její knížky nepatří do rukou mládeži pod 15. Přesto je její pojetí romantiky asi nejjemnější a zápletky příběhů často celkem zajímavé. Za sebe musím říct, že čas od času si její knížku ráda přečtu, ale číst jednu její knížku za druhou je už celkem náročný úkol. I když na sebe některé příběhy dějově navazují. Zkuste se také podívat na její webovky.

A v Čechách zatím vyšlo:

Série Notorious (Liga pekelníků)

Série Paradise (Strážci meče)

Série The Courtship Wars

Série Legendární milenecké dvojice

Samostatné novely

10 komentářů u „Nicole JORDAN

 1. Já teď začínám čístí serii Strážci meče. Teď jsem dočetla strážce a musím říci že se mi to docela líbilo, je to prostě jasná Jordanina práce,ale akorá od pekelníků je tam více akce a dobrodružství, což je jen k lepší. Jen mě děsně naštava anotace ke knížce, psál ji někdo kdo tu knihu vůbec nečetl,protože tam není ani jedno slovo pravdivé, všechno je překroucené a s dějem to má opravdu málo společného.

  Takže strážce byl super, teď na svůdce, tak jsem zvědavá.

 2. Ano, co čtenář, to jiný názor, já se přikláním k tomu zápornějšímu hodnocení knížky Potěšit dámu- musím se přiznat, že mne příběh vůbec nezaujal a nemohla jsem se dočkat jediného-až knihu „dolouskám“ do konce:( Nikoho ale neodrazuji, každý si musí udělat názor sám.

 3. každý má svůj názor a myslím, že není třeba hodnocení ostatních shazovat

 4. Potěšit dámu nebyla vyloženě špatná knížka, jen strašně NUDNÁ!!! Doporučuji těm, které se chtějí četbou knihy rychle uzívat ke sladkému spánku 😀

  gellerko: tak to bude ono,pokud je to Tvoje první knížka od NJ – zkus některý díl z „Ligy“, alespoň mně se zdá, že to je úplně jiná „liga“ než tato série 🙂

  Kometo: myslím, že 2. díl je určitě lepší (jestli se ti 1. líbila, tak se máš opravdu na co těšit 🙂 )- alespoň já bych mu dala 3,5 *. Bohužel se třetím a dle hodnocení amazonu i čtvrtým dílem už to zase jde rapidně z kopce..

 5. karolina: Protestuji! 🙂 🙂 Vůbec s tebou nesouhlasím, co se dá dělat, že jo. XD Proti Dominikovi a sýrové maličké supr změna. Mělo to své mouchy, ale tu dvojku si to fakt nezaslouží.
  *těší se na pokračování a smutně hypnotizuje kalendář*

 6. Já taky právě dočetla Potěšit dámu, byla to moje první knížka od autorky. A musím říct, že stejně jako lucka jsem byla spokojena a doporučila bych ji ostatním.

 7. Potěšit dámu? Tak s odřenýma ušima za 2* :-/ Takovou slabotu jsem od své oblíbené spisovatelky nečekala..

 8. právě jsem dočetla Potěšit dámu a musím říct, že se mi moc líbila, doporučuji k přečtení a uvedení komentáře od redaktorek 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..