ZROZENA Z LEDU

Nora ROBERTS

v originále BORN IN ICE

vydal Columbus 1999

zrozena-z-ledu Současnost, Irsko

Anotace:

Ačkoli jsou Maggie a Brianna Concannonovy sestry, liší se tichá a obětavá Brianna od umíněné a impulsivní Maggie právě tolik jako led od ohně, které jim autorka už v názvech obou knih přisoudila coby výstižné symboly. Zatímco Maggie dobývá svět uměleckými úspěchy a ve šťastném manželství s milovaným mužem pečuje o novorozeného synka, jedinou Brianninou radostí se zdá být její malý penzion, v němž neúnavně vaří, peče a všemožně se stará o hosty ze všech koutů světa. Vypadá to, že takto, bez vzrušení a v poklidu, budou probíhat už všechny její další dny. V jednom z těch dnů se však ubytuje nový host. Americký spisovatel, světoznámý autor bestsellerů Grayson Thane, přijíždí do západního Irska, aby tam hledal inspiraci a klid k náročné práci na novém thrilleru. Je přesvědčen, že neradostná minulost z něho učinila beznadějného samotáře, věčného tuláka bez domova. Jenomže láska, ten všemocný a věčný cit, dokáže minout jen málokoho. A tak Grayson Thane náhle váhá sám nad sebou a mírnou, poddajnou Briannu zaskočí silný vztah k muži, o němž donedávna četla jen na záložkách jeho knih.

 Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Prostřední příběh z trilogie Sestry Concannonovy vypráví o druhé ze tří dcer irského rolníka s duší snílka Toma Concannona.

Prudká vášeň Toma a Maeve vedla k hříchu a početí Maggie May. K početí mladší Brianny naopak vedla chladná manželská povinnost. Brianna podědila po předcích talent pro podnikání v ubytovacích službách a nic nemiluje víc, než být obklopena hosty, o které může pečovat. Mimo sezónu bývá, ale její malý penzion prázdný, což vyhovuje známu americkému spisovateli detektivních příběhů Graysonu Thanemu a jeho inspiraci.

Brianna je pravý opak starší a temperamentnější sestry. Na první pohled je okolnostmi jejího početí i vlastnosti „zrozena z ledu“, klidná, vyrovnaná, ale uvnitř ní se skrývá vřelost, láska a zlomené srdce. Osamělost zahání péčí o své hosty a rozmazlováním cizích dětí. Grayson Thane je úspěšný světoběžník bez stálého domova a závazků.  Zpočátku je pro něho Brianna jen hospodyní a inspirací, ale později se jich vztah začne měnit.

Autorce se podařilo výtečně a uvěřitelně vykreslit oba hlavní charaktery příběhu, které jsou na první pohled odlišné, jak jen spisovatel a majitelka penzionu mohou být, ale zároveň velmi podobné. Oba mají úspěchy ve své práci, ale zároveň vedou osamělý život bez lásky. Přesto je postava spisovatele, v tomhle případě Graysona Thana, v žánru romantické literatury oblíbené klišé. To  se snadno dá Noře Roberts odpustit,  vzhledem k jejímu pečlivému propracování charakterů, přirozenosti a uvěřitelnosti děje.

Stejně jako v prvním díle se podařilo v téhle knížce namíchat výtečný a čtivý mix smutných i zábavných scén, rozhořívající se lásky a vzájemného sbližování, poutavých postav, útulného prostředí, krásy romantického a tajuplného irského venkova s malou odbočkou do amerického New Yorku.

Sice se do knížky vplížilo pár drobných přehlédnutelných překlepů, ale to v nejmenších nesnižuje báječný pocit z četby a hodnocení v řádu pěti hvězdiček.

(Zdroj anotace Columbus, obrázku databazeknih)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,42 (24 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »
O autorovi: Kometa (111 článků)

Jsem jedna z pozdějších přírůstků na RČK. Čtu velmi pestrý žánrový mix, ale tady se věnuji recenzím na romance ze současnosti, městskou fantasy a paranormální romance. Občas přihodím i erotiku nebo historickou romanci.


Článek napsala Kometa dne 18.1.2012 v 15:17 a je zařazený do rubriky ROBERTS Nora *Skotsko, Wales a Irsko *Romance ze současnosti. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentář k článku “ZROZENA Z LEDU”

  1. Nika podotýká:

    Tenhle díl se mi z celé série líbil nejvíc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*