Kathleen E. WOODIWISS

woodiwiss-kathleen-e.jpgKathleen E. Woodiwiss (za svobodna Kathleen Erin Hogg) se narodila 3. 6. 1939 v Alexandrii, v Louisianě, USA, byla nejmladší z osmi sourozenců. Již od dětství si ráda vymýšlela vlastní příběhy a od šesti let si sama sobě tyto příběhy vyprávěla před spaním. V šestnácti letech potkala na plese poručíka amerického letectva Rosse Woodiwisse a rok nato se vzali. Svou první knihu napsala Kathleen z dlouhé chvíle v době, kdy žila s manželem na vojenské základně v Japonsku. Zde čas vyplňovala i úplně jinou činností – příležitostným modelingem pro americkou modelingovou agenturu.

Po tří a půl letech v Japonsku se manželé usídlili v Topece, v Kansasu. Manžel jednoho roku dal Kathleen k Vánocům jako dárek elektrický psací stroj a Kathleen začala s „opravdovým“ psaním. Jejím debutem byla kniha Plamen a květ, avšak vydavatelé tuto knihu odmítli vydat s tím, že je moc dlouhá (600 stran!). A tak poradili Kathleen, ať příběh zkrátí a poněkud přepíše. Jenže Kathleen na jejich „dobrou“ radu nedala, obrátila se na paperbackové vydavatele a u Avonu uspěla. Tím v roce 1972 spatřila světlo světa báječná, nikterak nezkrácená a dá se říct i revoluční kniha (nebylo zvykem, aby historické romance byly tak obsáhlé, hlavní hrdinka byla silná osobnost a v knize byly popsány milostné scény), které se jen během prvních čtyř let prodalo více jak 2.300.000 výtisků.

S manželem měla tři syny a žili v Minnesotě. Avšak po manželově smrti v roce 1996 se Kathleen přestěhovala zpět do Louisiany. Její literární tvorbu charakterizuje úsloví „lepší je kvalita než kvantita“, a tak na kontě má Kathleen „jen“ 12 románů. Její poslední 13. román, s příznačným názvem, Everlasting vyjde v říjnu 2007. Bohužel se jedná o opravdu Kathleeninu poslední knihu, protože její životní pouť ukončila dne 6. 7. 2007 zákeřná rakovina. Bylo jí 68 let.

Díky svým knížkám však bude v srdcích svých čtenářek žít „everlastingly“.

Renka dodává: K. E. Woodiwiss je další zajímavá autorka, která se věnovala mnou (a snad i vámi) oblíbenému žánru. Anglicky čtoucím doporučuju její stránky, kde je i zajímavý rozhovor, pokud by vás zajímalo, jak to Kathleen viděla. Sama tvrdila, že byla romantička snad od narození a jakmile se naučila číst, už ji nic nemohlo zastavit. Také svou nejoblíbenější pohádku Kráska a zvíře později zužitkovala pro Růži v zimě.

U nás vyšly všechny její knížky

(tedy až na dvě  s kratšími příběhy, na kterých se podílela spolu s jinými kolegyněmi z branže):

39 komentářů u „Kathleen E. WOODIWISS

 1. Kometa, Karol holky děkuju je smutné že z mého hlediska její nejslabší knížka se dočkala hned dvou předpovídek

 2. Rozi: Povídka The Kiss v souboru Three Weddings and a Kiss je pidi-krátká a mírně slaboduchá. Mužný fešák Jeff kategoricky prohlašuje, že se nehodlá ženit, 2 minuty poté pohlédne za dramatických okolností do očí dívky, do které se OKAMŽITĚ zamiluje, koupí ji od jejího zlodušského strýce, aby ji zachránil a následuje OKAMŽITÁ svatba. Hrdinka je sice naivní (a taky úúúžasně krásná!!!!), ale má své zásady – původně si vymínila, že k plnění manželských povinností dojde, až se s hrdinou lépe poznají, ovšem již polibek po uzavření sňatku ji úplně rozechvěl a po druhém polibku, když dorazili s hrdinou domů OKAMŽITĚ po svatbě, se rozechvěla natolik, že se s hrdinou OKAMŽITĚ uložili plni vášně na lože…co bylo dál??? To si jen můžeme domýšlet, protože v tomto okamžiku povídka končí 🙂 Při délce 28 stránek to muselo holt pěkně odsýpat, aby se to všechno stihlo, to přece musejí čtenářky pochopit 😀

 3. Rosi: Nečetla jsem, ale skočila jsem se podívat na komentáře od čtenářů na stránkách Amazonu. Oba příběhy by měly předcházet Žhavým líbánkám a týkat se Jeffa a Raelynn. Jak se poprvé uviděli atd.

 4. Tak sem se trošku šťourala a zjistila že Kethleen vydala dvě povídky s autorkama romancí(Kleypas,Anderson,Beverley) měly by nějak souviset se serii Birmingham Family Saga
  Nečetl to někdo a nemůže nám to někdo pro negramotné v anglickém jazyce trošku načrtnout? jinak její stránky už nefunguj í:-(

 5. v říjnu 2008 by měla vyjít její poslední kniha:

  Navždy

  Krásnou lady Abrielle z Harringtonu stíhá neštěstí za neštěstím. Nejprve ztratila otce, pak milovaného snoubence a nyní čelí další katastrofě: její rodině hrozí chudoba a hanba, pokud se neprovdá za bohatého Desmonda de Marlé. Odpudivý, chlípný a zlovolný Desmond ztělesňuje pro mladičkou dívku všechnu odpornost světa, ale přesto ani na okamžik nezaváhá a šlechetně svou povinnost vůči milované rodině splní. Na svatební slavnost spojenou s velkolepým honem se sjíždějí všichni šlechtici ze severu, a mezi nimi je i skotský vyslanec Raven Seabern. Raven spatřil Abrielle před několika měsíci u královského dvora a od té doby po ní touží jako dosud po žádné ženě. Teď je však zaslíbena jinému a jemu nezbývá než se jí vzdát. Přesto neodolá a přijme pozvání na její svatbu. Ještě netuší, že brzy bude bojovat o svůj i Abriellin život – a možná dostane příležitost přece jen získat její lásku a ruku.

 6. jj woodiwiss je pro me nejlepsi spisovateka a uz se moc tesim na knizku navzdy taky mi dalo praci nez jsem rozlustila na jejich anglickych strankach o cem je

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..