KRÁSKA A NETVOR

Teresa MEDEIROS

V originále THE BRIDE AND THE BEAST,

vydalo Domino 2002.

kraska-a-netvor.jpgAnotace (Domino):Rok 1761.

Půvabná Gwendolyn nevěřila na nadpřirozené bytosti, ale ostatní obyvatelé vesnice žili ve strachu z tajemného netvora, který obýval nedalekou zříceninu hradu. Jejich posedlost dávnou pověstí došla tak daleko, že se mu rozhodli obětovat pannu – a vybrána byla právě Gwendolyn.
Nešťastná dívka věděla, že pro všechna ta světla a znepokojivé zvuky, které se z hradu ozývají, existuje rozumné vysvětlení, ale když stála připoutaná ke kůlu a bičovaná deštěm, její někdejší jistota se otřásla v základech.
Podle pověsti měl na sebe netvor občas brát lidskou podobu – a právě takto se jí zjevil, jako urostlý muž, jen tvář skryl před jejím pohledem. Odnesl ji v náručí do svého doupěte a učinil z ní svou zajatkyni, o niž se staral s nevídanou péčí. Jen on sám věděl, jak se věci ve skutečnosti mají, a byl si vědom, že pokud chce ještě někdy normálně žít, musí krásnou zajatkyni okouzlit a přimět ji, aby se do něho zamilovala&

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Oproti anotaci ovšem musím konstatovat, že Netvor si toho vědom není, ale dobrá zpráva je, že na to nakonec přijde.

Děj se odehrává v zápětí po bitvě u Cullodenu, což byla pro Skoty drtivá porážka a přišli po ní o dudy, tartany a spoustu dalších důležitých věcí, jako je svoboda, skotský král atp. Taková skotská doba temna. A tady přibližně příběh začíná. Během příběhu si asi budete říkat, že víte, jak to všechno dopadne, ale nedejte se zmást, žádné klišé se nekoná. Ani tu nejde o stotisícé první převyprávění pohádky Kráska a zvíře. Možná vás překvapí jak je netvor znetvořený… 😮

A ještě jeden velmi pozitivní rys tenhle příběh má: ukazuje nám, baculkám, že leckterý mužský je radši, když má tu svou ženskou za co chytnout… a nepustit, protože milá Gwennie má tvary vskutku rubensovské. Takže vzhůru do cukrárny a tam si tuhle knížku v klídku u kafíčka přečtěte.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,43 (96 x)
Loading...

15 komentářů u „KRÁSKA A NETVOR

  1. Pěkná knížka, která mě vážně mile překvapila, protože v ní nechyběla pořádná dávka romantiky…

    Knížce dávám pět hvězdiček…

  2. Skvělá knížka! Nejvíc mě rozesmála scéna, kdy se snaží protlačit oknem. To jsem se tak dlouho pochechtávala, až jsem si vysloužila divné pohledy okolí. Ke konci jsem teda i uronila slzičku, ale knížka opravdu nemá chybu.

  3. Nádherná knížka – je tam vtip i úžasná romantika, čte se jedním dechem, za mě by zasloužila víc jak 5 hvězdiček.

  4. Super,byl to opravdu moc krásné, četlo se to jedním dechem, Gwendolin je úžasná jako hrdinka se mi moc líbila.Jen mi ty její dvě sestry…. Hrůůza.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..