DO SVÍTÁNÍ TVÁ

Teresa MEDEIROS

V originále YOURS UNTIL DAWN,

vydalo Domino 2004.

Medeiros: Do svítání tvá

Anotace (knihy.abz.cz):

Anglie 1806.

Vévoda Gabriel Fairchild si svou srdnatostí v bitvě u Trafalgaru získal titul hrdiny, ale zaplatil za něj ztrátou zraku a víry v budoucnost. Zahořklý a odvržený milovanou ženou se uchýlí na rodinné panství na venkově, kde mu dělají společnost pouze loajální sluhové. Plný zloby na celý svět se protlouká jedním temným dnem za druhým a pozvolna si začíná připadat spíše jako zvíře než jako člověk.
A právě v té době přijíždí na panství mladá sebejistá dáma Samantha Wickershamová. Má se stát Gabrielovou laskavou ošetřovatelkou, ale osud zamíchal karty jinak. Hned po první prudké hádce Samantha vypoví arogantnímu vévodovi válku, v níž místo zbraní používá břitký jazyk. Ani Gabriel není nadšen a označuje svou ošetřovatelku za protivnou ženskou, ale ve skrytu duše ho přitahuje její smysl pro humor a věcnost, s jakou odráží jeho návaly bolestínství. Nahlas sice prohlašuje, že ji nemůže vystát, avšak její přítomnost v něm vyvolává city, které už pokládal za navždy ztracené.
Samantha pozvolna vnáší světlo do Gabrielova života i srdce a díky tomu oba poznávají, že některá tajemství a rozkoše je nejlepší odhalovat v temnotě.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

K anotaci nutno dodat, že Gabriel Fairchild, lord Scheffield, je nikoliv vévoda, ale jen hrabě a budoucí markýz.

K příběhu zase podotýkám, že pokud by si někdo prořízl krční tepnu a pak půl hodiny krvácel, načež se ještě čekalo na doktora, už by se v knížce neměl objevit, tedy pokud by tam nebyla napsána postava ducha.

Ale jinak je knížka nádherná. Chytla mě za srdíčko, a myslím, že i vás za ně popadne. Na posledních stránkách jsem téměř uronila slzu. Autorka skvěle napíná děj až téměř k posledním stránkám, takže tápete celou dobu, kterou z obou milovaných žen si chudák Gabriel nakonec vybere: Samanthu Wickershamovou, která jej vrátila do života, nebo krásnou tajnou snoubenku Cecily Marchovou, která od něj v nejtěžší chvíli utekla? No sami zjistíte, že odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát.

A také se poučíte, že vycvičit slepeckého psa není jen tak.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,71 (382 x)
Loading...
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala Renka dne 24.3.2007 v 19:24 a je zařazený do rubriky MEDEIROS Teresa *Anglie vs. Napoleon. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “DO SVÍTÁNÍ TVÁ”

 1. Peťule podotýká:

  Nádherná kniha, byla jsem ráda že jsem si ji pořídila 🙂
  Akorát vůbec nerozumím tomu jak to teresa mohla napsat, že někdo přežije půl hodiny s přezíznutou tepnou, protože ona je bývalá zdravotní sestra. Jako vím že se liší naše zdravotní školy od amerických ale tohle by měli vědět všude….
  No ale jinak kniha byla opravdu skvělá SAmantha se mi hodně líbila….

 2. Peťule podotýká:

  Tápala jsem jestli mám do této knihy jít ale vidím že odměnu si za dnešek zasloužím. Takže se těším moc na pondělí 🙂

 3. karolina2 podotýká:

  Ach ano, tak proříznutá tepna. Chi chi. But who cares? 🙂

 4. karolina2 podotýká:

  Nevěřila bych, že najdu něco krásnějšího než Vikomt od Quinnové. Bulím jako želva. Náááádhera! Deset hvězdiček (kdyby to šlo).

 5. renka podotýká:

  Dobrá zpráva. Kdo četl novinku Nespoutané myšlenky, tak už to ví. V příštím pololetí na četná přání čtenářek budou knížku dotiskovat. Podle mě je to jedna z nejhezčích knížek…, i přes moje výhrady k realitě

 6. Ivana podotýká:

  Musím se připojit, je to moc krásná knížka, přečetla jsem ji jedním dechem, styl mi trochu připomíná sérii Bridgertonů od Julie Quinn, určitě ji řadím mezi svůj TOP TEN.

 7. swida podotýká:

  Lucka, vikomta, ale i ostatné diely o Bridgertonových od J.Q. som kúpila v priebehu júna a júla na gorila. sk
  V češtine ich tam majú všetky – teda okrem I.dielu Vévoda a já.

 8. cvocek podotýká:

  Jupí! Rok šmejdění na internetu, přihazování v aukcích a procházení antikvaritů a mám ji! Nějaké malé malé knihkupectví spustilo webovky a měli poslední!Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek a chtěla jsem ji mít doma. Četla jsem ji celou noc…

 9. hanca podotýká:

  Když jsem tuhle knížku viděla v antikvariátu, tak jsem si hned vzpomněla na vaše nadšené komentáře, a koupit jsem si jí prostě musela. A opravdu toho nelituji, vtipné, čtivé, nenudila jsem se u toho ani na chviličku.

 10. katja3 podotýká:

  tato knizka je nadherna… Ked si to tak zhrniem: rychlo precitane, vtipne, vynikajuci dej, pacilo sa mi, ze sa tam stale nieco dialo…sluzobnicstvo bolo bezchybnee. 🙂 No proste vzila som sa do pribehu. Autorka pise velmi putavo, nemalo to proste vobec hluche miesto, aj ked mi tam nieco chybalo, nemozem si pomoct. Mozno som cakala este nieco viac. 🙂 Ale 5* si urcite zasluzi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*