DO SVÍTÁNÍ TVÁ

Teresa MEDEIROS

V originále YOURS UNTIL DAWN,

vydalo Domino 2004.

Medeiros: Do svítání tvá

Anotace (knihy.abz.cz):

Anglie 1806.

Vévoda Gabriel Fairchild si svou srdnatostí v bitvě u Trafalgaru získal titul hrdiny, ale zaplatil za něj ztrátou zraku a víry v budoucnost. Zahořklý a odvržený milovanou ženou se uchýlí na rodinné panství na venkově, kde mu dělají společnost pouze loajální sluhové. Plný zloby na celý svět se protlouká jedním temným dnem za druhým a pozvolna si začíná připadat spíše jako zvíře než jako člověk.
A právě v té době přijíždí na panství mladá sebejistá dáma Samantha Wickershamová. Má se stát Gabrielovou laskavou ošetřovatelkou, ale osud zamíchal karty jinak. Hned po první prudké hádce Samantha vypoví arogantnímu vévodovi válku, v níž místo zbraní používá břitký jazyk. Ani Gabriel není nadšen a označuje svou ošetřovatelku za protivnou ženskou, ale ve skrytu duše ho přitahuje její smysl pro humor a věcnost, s jakou odráží jeho návaly bolestínství. Nahlas sice prohlašuje, že ji nemůže vystát, avšak její přítomnost v něm vyvolává city, které už pokládal za navždy ztracené.
Samantha pozvolna vnáší světlo do Gabrielova života i srdce a díky tomu oba poznávají, že některá tajemství a rozkoše je nejlepší odhalovat v temnotě.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

K anotaci nutno dodat, že Gabriel Fairchild, lord Scheffield, je nikoliv vévoda, ale jen hrabě a budoucí markýz.

K příběhu zase podotýkám, že pokud by si někdo prořízl krční tepnu a pak půl hodiny krvácel, načež se ještě čekalo na doktora, už by se v knížce neměl objevit, tedy pokud by tam nebyla napsána postava ducha.

Ale jinak je knížka nádherná. Chytla mě za srdíčko, a myslím, že i vás za ně popadne. Na posledních stránkách jsem téměř uronila slzu. Autorka skvěle napíná děj až téměř k posledním stránkám, takže tápete celou dobu, kterou z obou milovaných žen si chudák Gabriel nakonec vybere: Samanthu Wickershamovou, která jej vrátila do života, nebo krásnou tajnou snoubenku Cecily Marchovou, která od něj v nejtěžší chvíli utekla? No sami zjistíte, že odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát.

A také se poučíte, že vycvičit slepeckého psa není jen tak.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,70 (386 x)
Loading...

51 komentářů u „DO SVÍTÁNÍ TVÁ

 1. Tato knížka se mi strašně moc líbila, je to jedna z nejkrásnějších od T.Medeiros, četla se jedním dechem, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Super počteníčko!!!!!!:-)

 2. Od Garwood to byla Dáma z divočiny nebo tak nějak. Myslím, že je tady hodnocená celkem dobře a docela mě zaujala i anotace. Tím to ale i skončilo. 🙁

 3. Terez: mě se líbila utajená krása od T.M a co jsi četla od Garwood?

 4. Mám hroznou chuť, přečíst si něco stejně milého jako bylo tohle, ale nemůžu si nic vybrat. Poraďte!!!:-) Líbilo se mi, že je to knížka kde to jiskří a přitom se děj obejde bez zloduchů, kteří hrdinům usilují o život. V tom 15 je hodně od Garwoodové, ale četla jsem od ní jednu a nemám odvahu se k ní vrátit. Nevím proč tentokrát mám tolik jiný názor než většina z vás, ale přišla takovej odlitek hrozné Cartland 8-/

 5. Tak jsem dočetla a jsem nakonec přece jen spokojená. S tím krvácením bych to tak neřešila asi to opravdu mělo být jen něco povrchového. Spíš mě zarazila jedna jiná věc se kterou mám zkušenosti a to jak se hrdinka dívala jak jí spálilli vlasy v krbu. To musel být mazec. Mám taky dlouhé vlasy a jednou mi chytl jen malý pramínek, ale je to tak strašný smrad, který se opravdu nedá popsat a dělalo se mi z toho špatně ještě několik dní. To asi autorka na svou kůži opravdu nezažila. :-DD

 6. Knížku ještě vstřebávám, ale připojuji se k ostatním. Moooc se mi líbila. Je to moje první setkání s T. Medeiros. Nechala jsem se přesvědčit komentáři a musím říct, že nejsem zklamaná. Romantika, vtip, napětí a nevšední překvapení, které jsem nečekala. Jen jsem trnula a čekala kdy už se konečně najde někdo kdo půjde Gabrielovi na pomoc když krvácel. Stejně tak se připojuji k názoru, že po požáru si mohli ty chvilky nechat na potom 🙂 Ale jinak knížku vřele doporučuji!

 7. Kruci, za ten příběch se omlouvám. Samozřejmě, že jsem chtěla napsat PŘÍBĚH. 🙂

 8. Opravdu moc krásný zážitek, jen se nemohu rozhodnout pro správný počet hvězdiček, jestli čtyři nebo pět. Ve prospěch pěti hvězd hovoří, že se autorce povedlo mě překvapit, v tu konkrétní chvíli jsem opravdu lapala po dechu. Problémem je (ale jen v mých očích), že knížka mi dost připomíná jiný příběch, a to Oddanost od K. Sutcliffe, která mi přišla o něco lepší. No, uvidíme…

 9. Z vašich komentářů jsem naprosto nechápala, jak někdo může být tak natvrdlý a dlouze se rozhodovat mezi ženskou, která ho tak hnusně opustila a tou, která mu dodá sílu žít. Ale už to vím, směju se, gratuluju a tleskám. Věřím, že si Gabriel prožil své, ale myslím, že se rozhodl správně.
  Jinak-taky mě zarazilo, jak mohla bývalá zdravotní sestra napsat něco takového, ale pokud vím, tak se nepsalo, že je to tepenné krvácení-krev nestříkala, jen tekla, takže to mohlo být žilní, ale každopádně víc jak půl hodiny je stejně moc. Ale četlo se to tak krásně, že mě ani toto nevyrušilo. Jen se taky musím přidat-v lese po požáru mě napadlo totéž, že by si to mohli nechat na pak.
  Ale jsem nadšená-to je snad nejkrásnější knížka jakou jsem četla. A jestli ne úplně nejkrásnější, tak určitě jedna z nich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..