DO SVÍTÁNÍ TVÁ

Teresa MEDEIROS

V originále YOURS UNTIL DAWN,

vydalo Domino 2004.

Medeiros: Do svítání tvá

Anotace (knihy.abz.cz):

Anglie 1806.

Vévoda Gabriel Fairchild si svou srdnatostí v bitvě u Trafalgaru získal titul hrdiny, ale zaplatil za něj ztrátou zraku a víry v budoucnost. Zahořklý a odvržený milovanou ženou se uchýlí na rodinné panství na venkově, kde mu dělají společnost pouze loajální sluhové. Plný zloby na celý svět se protlouká jedním temným dnem za druhým a pozvolna si začíná připadat spíše jako zvíře než jako člověk.
A právě v té době přijíždí na panství mladá sebejistá dáma Samantha Wickershamová. Má se stát Gabrielovou laskavou ošetřovatelkou, ale osud zamíchal karty jinak. Hned po první prudké hádce Samantha vypoví arogantnímu vévodovi válku, v níž místo zbraní používá břitký jazyk. Ani Gabriel není nadšen a označuje svou ošetřovatelku za protivnou ženskou, ale ve skrytu duše ho přitahuje její smysl pro humor a věcnost, s jakou odráží jeho návaly bolestínství. Nahlas sice prohlašuje, že ji nemůže vystát, avšak její přítomnost v něm vyvolává city, které už pokládal za navždy ztracené.
Samantha pozvolna vnáší světlo do Gabrielova života i srdce a díky tomu oba poznávají, že některá tajemství a rozkoše je nejlepší odhalovat v temnotě.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

K anotaci nutno dodat, že Gabriel Fairchild, lord Scheffield, je nikoliv vévoda, ale jen hrabě a budoucí markýz.

K příběhu zase podotýkám, že pokud by si někdo prořízl krční tepnu a pak půl hodiny krvácel, načež se ještě čekalo na doktora, už by se v knížce neměl objevit, tedy pokud by tam nebyla napsána postava ducha.

Ale jinak je knížka nádherná. Chytla mě za srdíčko, a myslím, že i vás za ně popadne. Na posledních stránkách jsem téměř uronila slzu. Autorka skvěle napíná děj až téměř k posledním stránkám, takže tápete celou dobu, kterou z obou milovaných žen si chudák Gabriel nakonec vybere: Samanthu Wickershamovou, která jej vrátila do života, nebo krásnou tajnou snoubenku Cecily Marchovou, která od něj v nejtěžší chvíli utekla? No sami zjistíte, že odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát.

A také se poučíte, že vycvičit slepeckého psa není jen tak.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,70 (386 x)
Loading...

51 komentářů u „DO SVÍTÁNÍ TVÁ

 1. Táto knižka od Teresy sa mi páčila najviac zo všetkých … krásny dej o dvoch ľudoch. 🙂
  Určite jedna z najkrajších aké som vôbec čítala a verím, že si po znova prečítam 🙂

 2. Takto má vypadat správná historická romance. Děj se odehrává v komorním prostředí a je soustředěný na vztah hlavních hrdinů, ale je vidět, že pěkný příběh lze napsat i bez padouchů a kupy dramatických událostí. Jak již se objevilo v komentářích s Medeiros je to jako na houpačce – některé její knihy mně stačilo jen prolistovat. Tahle se jí ale povedla.
  Na závěr ještě prosba komentujícím: prosím nevyzrazujte hlavní tajemství knih, obíráte ostatní o překvapení. Díky

 3. Tak jsem, právě teď dočetla tuto knížku a byla jsem mile překvapená – po delší době, jsem zase četla něco pěkného…

  Příběh si určitě zaslouží plný počet hvězd…

 4. Já bych tuhle knížku mohla číst pořád dokola, je úžasná, i když samozřejmě poprvé to bylo nejlepší, protože jsem vážně netušila…Pro mě vážně dobrý a plných pět hvězd.

 5. Ahojky,
  konečně jsem měla možnost si tuhle knížku přečíst. Šlo to lehce a jedním dechem:) Na druhou stranu jsem po těch všech chválách čekala asi ještě o trošku něco víc. Děj by mohl být více propracovaný. Obzvlášť ten konec, kdy Gabrielovi dojde, že Cecily je vlastně Samantha….určitě nadprůměr, ale Lvi a krajka mě dostala víc.

 6. Dávam 5 hviezdičiek. Keby som mohla dať 100, tak ich dám! Historicky prvá romantická knižka, ktorá ma naozaj dojala až k slzám! (a to som nie príliš romantický typ a takéto knihy čítam ozaj len rekreačne, párkrát do roka)… Tak rada by som napísala plnohodnotné dojmy z príbehu, ale nechcem pokaziť potešenie z čítania ostatným šťastlivcom, ktorý po tejto knihe siahnu. Snáď len, ozaj odvážna cesta k vykúpeniu…

 7. Už dlouho jsem se motala ve stereotypu historických romancí, kde jsou zloduši, prudérní rodiče, naivní dívenky nebo běžné situace (jedna pusa=okamžitá svatba). Ale tentokrá jsem byla unesena dějem, ještě nikdy jsem nečetla něco tak dojemného, upřímného a souhlasím s myšlenkou – tahle knížka chytila za srdíčko, tak jako ještě žádná.

 8. Nebyla špatná… ta knížka :), ale nějak jsem se do děje nemohla začíst. Hodnotím ji tak na čtyři a kousek, ale je fakt, že zatím jsem se pustila do četby romantických knih na základě hodnocení zde na Renčině webu, tak kdo ví, až vyčerpám tituly z top ten žebříčku popularity, třeba svoje hodnocení zpřehodnotím.

 9. No, je pár knížek od Medeiros, které mě dost nepříjemně překvapily. A z toho napíše takovouhle krásu. Znám od ní pár krásných knížek i pár nedobrých.
  Teres: Co se týče Garwood, zkus Tajemství.
  Tu naprosto miluju. Taky je svěží, vtipná a není tam žádnej zloduch a přitom to má spád a švih.
  Ale je pravda, že možná JG není tvůj styl. Divila bych se tomu, protože já ji mám fakt ráda (až asi na dvě nebo tři knížky z historie a ty ze součastnosti) a ROZHODNĚ bych ji nenazvala odvarem Cartland (tu nesnáším) ale proti gustu…
  Jinak bych taky doporučovala Kleipas
  Přeji příjemné počteníčko!

 10. Tato kniha teda byla opravdu velmi hezky napsaná,ale to už je prostě Teresa,ale stejně jsem měla obrovský vztek na tu jeho rodinu, tohle mi přišlo strašné,dokud neviděla tak od něj dali ruce pryč…no strašný.A cecilka? No…do půlky knihy jsem to nečekala a pak jsem se další část musela smiřovat s tím kdo doopravdy je, protože jsem na ni mě zlost.Ale myslím že je to hodné přečtení a co taky né od Medeiros, že?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..