DÁMA Z DIVOČINY

Julie GARWOOD

v originále THE LION’S LADY,

vydalo Oldag 1997.

Garwood: Dáma z divočinyAnotace (www.oldag.cz):

Rok 1810.

Mnoho měsíců po útoku nepřátelského kmene se vrací dávno oplakaná indiánka Merry ke svým Dakotům. Trvá na tom, aby její kmen přijal i dítě, které přivedla s sebou – malou plavovlasou Christinu, holčičku bílé pleti. Přísahala její zemřelé matce, že ji vychová a postará se, aby později její dcera mohla splnit svůj úkol ve staré vlasti& O patnáct let později krásná Christina uchvátí celou londýnskou společnost a brzy i Lyona, markýze z Lyonwoodu. Vášnivý vztah mezi nimi je však poznamenán četnými zvraty a oba se musí probojovat mnohým úskalím, než se podaří odhalit všechna tajemství minulosti a než Christina dosáhne svého cíle.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Moje první setkání s J.G. Po přečtení knížky jsem naši místní knihovnu dočasně připravila o všechny tituly, které měla k dispozici. Tak mě autorka oslovila.

Taková Lví story, Christinu vychovali indiáni, kteří ji nazývali Bílou lvicí a bum! Dorazí do Anglie a narazí na druhého Lyona (Lion = angl. lev, že…). Protože byli vychovaní podle rozdílných měřítek a v různých kulturách, nejdříve je jejich vztah velmi komplikovaný. A Lyon se zatraceně rychle musí naučit se svou ženou vycházet, nebo bude za chvíli plešatá.

Zaujala mě a pozitivně na mě také zapůsobila skutečnost, že ačkoliv je Christina ohrožovaná svojí minulostí (ne že by to naší Lvici-bojovnici zas tak vadilo), je s odporným vyvrhelem skoncováno, aniž by Lyon musel vyrvat Christinu přímo ze spárů smrti, jak u jiných autorek bývá zvykem. Vůbec mi to tam nechybělo.

Čtěte!

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,55 (130 x)
Loading...

24 komentářů u „DÁMA Z DIVOČINY

  1. Příběh supr, moc mě pobavily dialogy, obě hlavní postavy jsou sympatické. Možná jen bych si představovala víc akce při závěrečném střetnutí s Christininym otcem. Na to, že se v celé knize objevují příběhy a zkazky i tom, jaký zloduch to je, bylo pak nakonec střetnutí s ním tak krátké, že spíše připomínalo okrajovou záležitost. Jinak ale se takhle knížka čte velice příjemně.

  2. Trochu zklamání, začátek hrozně zajímavý, škoda že se celý příběh neodehrával v indiánském kmeni, bylo by to podle mě daleko zajímavější – nemůžu si pomoct, ale indiáni mě prostě fascinují…-)

  3. Zdravím. Docela zajímavá myšlenka, ta výchova u Indiánů. Ale i když ji tam učil misionář, tak mi přijde trochu přitažené za vlasy, že by byla elegantní dokonalou dámou tak rychle. A taky to stříhání vlasů nebo vynášení bot, nevím, jestli by to muž v té době bral nějak vážně. Ale jinak fajn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..