SCHOVANKA

Teresa MEDEIROS

V originále ONCE AN ANGEL,

vydalo Domino 2001.

Medeiros: Schovanka

Anotace (www.dominoknihy.cz):

Rok 1872.

Emily neměla šťastné dětství: když jí bylo jedenáct, její otec zemřel během zlatokopecké výpravy na Nový Zéland. Odcházel z tohoto světa poměrně klidný, poněvadž mu jistý muž slíbil, že se o Emily postará a bude řádně spravovat její dědictví. Nic z toho se však nestalo, a tak se chudá osiřelá Emily ocitla v přísné dívčí škole a strávila tam několik nešťastných let. Sotva dosáhla plnoletosti, věčně nabručená ředitelka školy jí sdělila, že je načase, aby se o sebe začala starat sama. Zoufalá dívka se rozhodla odplout na Nový Zéland a vyhledat muže, který se zpronevěřil svému slibu.
Justin Connor už nedokázal snášet pokrytectví londýnské smetánky a vyměnil elegantní viktoriánské salony za divoké novozélandské pobřeží, které mu připadá jako poslední ráj na světě. Když jedné noci najde na pláži bezmocně ležící dívku, netuší, že se celý jeho svět otřese v základech. Záhadná trosečnice v něm totiž vyvolá nepříjemné vzpomínky, které již dávno vypudil z paměti. A to ještě netuší, že se mu ta neznámá kráska s nádhernýma očima rozhodla pomstít za nedobrovolných sedm let samoty – a jako odškodné nepřijme nic menšího než jeho nezdolné srdce.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Knížka není špatná.

Nedá se stěžovat na nudu, pořád se něco děje: nejdřív Emily obrátí penzion pro mladé dámy naruby, ředitelku znechutí natolik, že v konečném důsledku je hozena přes palubu u ostrova, který obývá její nezodpovědný poručník.
Po čase se děj opět vrací do Anglie, kde se její poručník chytá za nos a za hlavu, a milá Emily Claire skončí málem v nevěstinci. Přetrpíme spoustu veselých uličnictví. Pak se dozvíme, že Justin Emilina otce opravdu zastřelil
😯 a nakonec se ještě objeví zloduch, je potrestán a návratu do ráje nic nebrání.
Já nevím, kdybych do toho měla co mluvit, tak bych chtěla aby příběh skončil trochu jinak, ale protože do toho mluvit nemůžu, je to tak jak je.

Moc hezké scény, které se mi líbily, jsou dvě, první, kdy Justin Emily najde na pláži a druhá s čajovým servisem.

Pokud máte rádi příběhy, kde nevíte až do poslední chvíle, jestli to skončí dobře, čtěte.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,97 (70 x)
Loading...

7 komentářů u „SCHOVANKA

  1. Musím říct, že od této autorky už jsem četla i lepší příběhy. Konec knížky mohl být, alespoň o trošku delší…

    Knížce dávám čtyři hvězdičky…

  2. Takový milý příběh. Hlavní hrdinka mi ovšem přišla v některých scénách příliš naivní a chovala se dětinsky, což mě trochu vytrhovalo ze zahloubání nad dějem. A musím souhlasit, že ten konec sice dopadl dobře a podle očekávání, ale udělala bych ho taky poněkud jiný. Vzbudil u mě trochu despektu. Ale někomu se třeba líbit bude.

  3. Ze začátku mi trochu trvalo, než jsem se do knihy začetla… pak se ale četla sama, protože se furt něco dělo…nemohla jsem se od ní odtrhnout… kniha se mi velice líbila, akorát mě moc nebral ten začátek… konec byl dobrý…

  4. Moc se omlouvám fanynkám této knížky, ale mě přišla taková divná – děj se mi zdál zvláštně překombinovaný, spousta věcí přehnaných či nejasných (včetně věkového rozdílu) a navíc jak píše Renka o tom „přetrpění spousty veselých uličnictví“, tak to přesně vystihuje můj pocit při četbě.

  5. Souhlasím s Arlene. Mě se kniha líbila, ale byla vlastně taková hezky a naprosto naivní. Ukažte mi někoho, kdo se vzdá takového postavení jako měl Justin a dá (v té době !!) přednost nějakému zapomenutému kousku pláže uprostřed domorodců. Kolik vlastně hlavním hrdinům bylo? Vím, že Emily bylo asi tak 18, ale Justinovi jsem se nějak nemohla dopočítat.

  6. Hezký příběh, i vtipný, moc se mi líbilo to vzájemné popichování se mezi Justinem a Emily. Mými oblíbenci se stali Fluffy, Pudink a Penfeld. 🙂 Ale souhlasím s Renčou – konec knihy mohl být trochu jiný, lepší, ale i delší a propracovanější. A chyběl mi epilog. Za sebe dávám čtyři hvězdičky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..