UTAJENÁ KRÁSA

Teresa MEDEIROS

V originále FAIREST OF THEM ALL,

vydalo Domino 2003.

Medeiros: Utajená krása

Anotace (Domino):

Děj v roce 1325.

Holly považovala svou krásu za prokletí osudu. Zástupy nápadníků odmítala tak dlouho, až se její zoufalý otec odhodlal k nepředloženému činu – vyhlásil rytířský turnaj, jehož vítěz se stane manželem jeho vzdorovité dcery.
Holly se ovšem uchýlí ke lsti a před rytíře předstoupí se začerněnými zuby, oškubanými vlasy a v pytlovitých šatech, které zakrývají její smyslnou postavu.Většinu uchazečů o svou ruku tím odradí, ale jeden z nich se zdá být dívčinou ošklivostí potěšen. Austyn z Gavenmoru totiž ví, že ženská krása leckdy bývá zdrojem manželských nesnází, nevěry, žárlivých výbuchů.
Poté, co Austyn vyhraje turnaj, vyráží novomanželé na jeho hrad ve Walesu a začíná mezi nimi vzkvétat láska. Holly by mu ráda vyjevila pravdu, ale není si jistá, jestli její drobnou lest nebude považovat za zradu. Podaří se jí Austyna přesvědčit, že nemá jen hezkou tvář a vnadnou postavu, ale i upřímné srdce? Nechá se Austyn navzdory svým předsudkům vlákat do osidel lásky, která by ho mohla zbavit dávného rodového prokletí?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Hezký příběh. Ačkoliv je velmi temný, protože se tu bojuje s vášněmi, žárlivostí, šílenstvím, zlobou a tvrdým prokletím, T.M. tam vpašovala i humor, takže počítejte s tím, že si vás spolucestující budou divně prohlížet, až se budete culit nad touhle knížkou. Tedy pokud se ji rozhodnete číst v nějakém dopravním prostředku.

Nutno říct, že Austyna to, co Holly Felicie Bernardetta z Chastelu provede, pořádně naštve. A že pak o jeho srdce Holly musí pořádně bojovat. Ale má výhodu v tom, že si jeho srdce získala i jako ošklivé kačátko, takže to nakonec dopadne dobře. I když jejich konečné štěstí visí několik chvil mnoho metrů nad zemí.

A protože se to všechno děje ve Walesu, tak se setkáte s nefalšovanou a naštvanou vílou.

A romantičky si jistě vychutnají vášnivé scény.

Sice se mi nezdá reálné, že by se nadpozemská krása dala tak snadno změnit na pozemskou ošklivost, ale tak dobrá, třeba byli všichni kolem malinko krátkozrací…

A také jsem měla problém pochopit, co je ten hlavní padouch vlastně zač, tak je na nedospělá děvčátka, nebo je posedlý Holly, nebo je na malé chlapečky??? Nebo snad nekrofilní zoofil, zaměřený na ryby? Fakt nevím, pokud byste měli nějaký nápad, sem s ním.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,16 (82 x)
Loading...

16 komentářů u „UTAJENÁ KRÁSA

 1. Nelituji toho, že jsem si tuto knížku přečetla, ale prostě mi nesedla. Mám ráda T.M., ale tento příběh mi občas přišel, tak trochu postavený na hlavu…

  Knížce dávám tři hvězdičky a doufám, že další příběh od této autorky, bude daleko lepší…

 2. Mně to nějak nesedlo. Pro mě je zatím nejlepší knihou od Medeiros Do svítání tvá.

 3. Teda musím říct, že od TM už jsem četla i lepší věci. Tak mám pocit, že Renčin článek je zajímavější než celá kniha. Souhlasím, že jsem taky měla občas chuť doho blbečka profackovat a že největší bídák (totiž Austynův otec) z toho vyšel pěkně lacino.
  Ale Holly byla fajn. Rozhodně se aspoň nevzdávala snadno.
  Jen ten konec mi moc nesedl-celou dobu spolu skoro nemluvili a na konci provedou improvizovanej plán, jako by si ho nacvičili. No nevím…

 4. Tak a naše milá Holly, No moc se mi to líbilo,to jsem mě neustále Teresa napínala, kdy to praskne a potom mě napínala, kdy jí odpustí,líbilo se mi to,a po pravdě ani mi moc nevadilo to jak za ni chodil do věže.Ikdyž bych ho měla v té chvíli nenávidět, jako čtenářce vzbuzoval spíše lítost.

 5. Knížka je napsaná moc hezky. Člověk nemůže říct, že by se nudil, když se tam toho tolik děje, že. To ale neznamená, že bych neměla výhrady k postavám. 🙂 Tak nejdřív musim říct, že moje fantazie mě tentokrát zklamala. Prostě jsem si nedokázala představit nejkrásnější ženu 14. století…a hned na to její proměnu na ošklivku…ale to nic.
  Některé prupovídky teda neměly chybu 😀 Myslim, že „vzdálenou příbuznou se slabostí pro hady“ si zapamatuju navždycky.
  Od chvíle, kdy Austyn zavřel Holly do věže a každou noc za ní chodil, jsem měla chuť jako vyšší moc sáhnout do příběhu a dát mu pár facek! A jak napsala Karolina, taky jsem si vzpomněla na chlapíky od McKinney – díky čemuž si její knížky dopřeji jen občas.
  Za padoucha největšího považuju Austynova otce, až na druhém místě Eugena.

 6. Včera jsem knihu dočetla a musím říct, že počet hvězdiček sedí. Kniha od T.M. byla moje první takže jsem něvěděla co mám očekávat. Příběh se mi moc líbil a srovnala bych to se shannon drake. Souhlasím s Vámi děsně mě štval bratr Nathaniel a Eugen byl těžce nechutnej. Ale musím říct, že mi koutky ukaly o sto šest. Líbilo se mi,že konečně hrdinka měla rozum a nebyla naivní, i když mě někdy taky pořádně vytáčela…… 🙂
  Myslím,že kniha stojí za přečtení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..