CENA ZA ROZKOŠ

Kresley COLEová

V originále THE PRICE OF PLEASURE,

vydalo Euromedia Group (IKAR) 2006

Cena za rozkoš

Anotace : Ikar

V roce 1850 v bouři ztroskotá anglická loď Serendipity. Třináctiletá Victoria Dearbourneová, její matka a Victoriina mladá pragmatická vychovatelka Cammy Scottová jako jediné přežijí a moře je vyplaví na neobydleném ostrově v Oceánii. Nedlouho poté Victoriina matka podlehne zraněním a mladé ženy si musejí poradit samy. O osm let později najme Victoriin dědeček kapitána Granta Sutherlanda, aby zjistil, zda někdo z jeho příbuzných zkázu Serendipity přece jen nepřežil. Devět předchozích záchranných výprav se vrátilo s prázdnou, ale Grant nakonec Victorii i Cammy na exotickém ostrově najde. Po letech strávených v divočině však dělá Victorii potíže přizpůsobit se upjatým pravidlům viktoriánské společnosti. A kromě toho se zdá, že se do toho nesnesitelného kapitána zamilovala…

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Viktorie a Grant jsou jako oheň a led.
Ona, zocelená bojem o přežití v džungli, je bezprostřední, veselá a nespoutaná morálkou anglické společnosti.
On naopak od mládí potlačoval všechny své city v zájmu zodpovědnosti a morálky, až je z něj přísný suchar, který se snad ani neumí smát. A jen jeho nejbližší vědí, že je v něm skryta doutnající sopka, která buď vybuchne – nebo vyhasne.
A tak, když se setkají, následuje pohroma – vzplanou vášně, jež mohou znamenat pro oba štěstí nebo zkázu …

Překvapivě dobré dílko začínající autorky, plné dobrodružství, citových bouří i vášnivých, někdy až erotických scén. Pokud i její další výtvory budou této úrovně, a někdo je u nás vydá, troufám si tvrdit, že se máme na co těšit.

Tato kniha patří do série o bratrech Sutherlandech, a bohužel – jak bývá zvykem, vydal Ikar rovnou druhý díl, zatímco na první se nějak zapomnělo. No, třeba to ještě napraví.
Podle otevřeného konce by se dalo usuzovat, že autorka zamýšlí napsat ještě třetí díl o bratranci Ianovi. Uvidíme.

Zvědavé čtenářky mohou nakouknout na stránky o autorce.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,45 (42 x)
Loading...

7 komentářů u „CENA ZA ROZKOŠ

  1. Překvapivě čtivé, zajímavé a romantické. Anotace mě nejdříve moc nezlákala, ale když už nebylo po ruce nic jiného. Nakonec jsem byla velmi mile překvapena. A té erotiky tam bylo taky nějak hodně. No prostě moc pěkné čtyři hvězdičky a rozhodně stojí za přečtení!

  2. Kate: K tomu vydávání můžu říct jen jedno – napiš(te) Ikaru, že chcete další díly. Sami od sebe na to nepřijdou, protože Renčinu červenou knihovnu velmi pravděpodobně nečtou.

  3. Kniha je čtivá, přečetla jsem ji během jednoho dne,ale první díl byl lepší. Zajímal by mne osud bratrance Iana a té jeho tajemné lásky,ale toho se asi tak brzo nedočkám a stejně tak i dalšího „rozkošného“ názvu knihy této autorky:((

  4. Cena za rozkoš? Název knihy je naprosto příšerný a moc dobře dokážu pochopit, že pokud tohle někdo vidí na poličce knihkupectví, vyvolává to u něj dojem laciné a velmi špatné literatury. Já jsem se toho trochu bála, autorku jsem četla jen jednou (první díl – osobně si myslím, že ten lepší), ale tak špatné to nebylo. Odmyslím-li si, jak by asi ve skutečnosti vypadaly obě dámy po tolika letech na ostrově v divočině, a jak by se pak chovaly v „civilizaci“ – no, já bych dala tak tři hvězdičky.

  5. Tak jsem tuhle knížku dočetla. No, co říci, příběh je to docela zajímavý. Styl psaní autorky je čtivý, ale na můj vkus tam bylo moc erotiky. No, ale zase na druhou stranu, bychom pak přišli o bělostnou pokožku, atletickou postavu a pletence svalů. 🙂
    Já dávám 3 a půl hvězdičky, ale protože půlky nejdou, tak se přikláním ke 4 hvězdičkám a to z toho důvodu, že autorka je nováček a opravdu mě zajímá, jak to dopadne s Ianem.

  6. Pěkná knížka – mám pocit, že jde o součást nějaké série (BTW ****)- Já už tři měsíce marně čekám na Hunger like no other nadpřirozenou romanci od téže autorky – prý má být lepší než tohle, tak se snad dočkám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..