PAST NA OVEČKU

Catherine COULTERová

V originále THE SCOTTISH BRIDE,

vydalo Alpress 2003.

Coulter: Past na ovečku

Anotace (www.vltava.cz):

Tysen Sherbrooke zdědí ve Skotsku panství po strýci a vypraví se tam. Přes přísný zákaz s ním na cestu vyráží také jaho tvrdohlavá dcerka Meggie. Tysen se zaplétá do přediva vztahů místních svérázných lidí a jejich pečlivě střežených tajemství, a to zejména díky Mary Rose, dívce, která víc než kdo jiný potřebuje jeho ocharnu. A tak Tysenovi nezbude než postavit se lidem zoceleným drsnou skotskou vysočinou a čalit jejich tradičním předsudkům.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Je to ze Skotska, takže pěkné. Škoda, že to překladatelka nepřeložila jako Skotskou nevěstu. Hned bychom poznali, že tu najdem Sherbrookovy.

Já kolem téhle knížky dlouho obcházela a váhala, koupit, nekoupit, číst, nečíst. Obálka není nic moc a název mě taky nijak zlášť netankoval. Ale nakonec jsem přečtení nelitovala.

Hlavním hrdinou je Tysen Sherbrooke, kterého z předchozích epizod známe jako zkostnatělého mravokárce a vikáře, který si vzal jakousi u Sherbrookových neoblíbenou Melindu Beatrici. Jenže ta umřela a Tysen je vdovec. A taky lovná zvěř všech vdaných i svobodných paniček a slečen jeho kongregace. Takže převzetí titulu a majetku ve Skotsku mu přijde vhod. Jenže jeho desetiletá Meggie ho nemůže pustit samotného. Její táta je tak hodný a bezbranný, že by jim ze Skotska určitě přivezl nějakou macechu. A bum! Taky že jo. A dokonce s požehnáním Meggie.

Zde si všimněte podezřelé postavy Poudera, který asi není čím se zdá. Ovšem v tomhle díle se o něm nic průlomového nedozvíme.

Pak je nutné překlopýtat pár patetických statí a ještě před happyendem se musí Tysen vypořádat se svým „vikářováním“. BTW všimli jste si, že hrdinky C.C. často potrácejí své první dítě? Brr. Zajímalo by mě proč.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,00 (25 x)
Loading...

2 komentáře u „PAST NA OVEČKU

  1. Coulterová není úplně šálkem mé kávy, ale Sherbrookeovi docela ujdou. Tenhle díl se mi líbil nejvíc. Tysen mi přijde ze všech mužských postav v sérii nejsympatičtější, protože není tak arogantní a tvrdohlavý. Úplný závěr se mi tedy moc nelíbil. Přišlo mi zbytečné natahovat děj ještě po svatbě a ještě tak dramaticky. Meggie se mi naopak docela zamlouvala. Já bych jí tedy řezala třikrát denně, ale v románu je to legrační :-). Sin jun, když byla malá, mi přišla jako horší kvítko. Dávám čtyři hvězdičky.

  2. no, já jsem se v téhle knížce nedostala za příjezd do Skotska – odradila mě Meggie – jevící se jako dost neposlušnej sprateček, která místo aby dostala pořádně nabančíno, za tu cestu ,tak tam nad ní ještě všichni plesali – nezdá se vám, že autorky ty děti strašně rozmazlují (projektují současnej stav v Americe do doby, která byla určitě na výchovu o dost přísnější)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..