SEN V BÍLÉM

Nora ROBERTS

v originále VISION IN WHITE

vydal Alpress 2010

sen-v-bilemSoučasnost, USA

Anotace: 

Kamarádky Mac, Laurel, Parker a Emmal společně vlastní svatební agenturu. I když se stále pohybují v prostředí svateb, samy štěstí v lásce zrovna nemají. Ani Mac nemá o manželství valné mínění. Ví, že by měla něco změnit, zahnat démony minulosti a hledat lásku. Nicméně osud pro ni chystá něco úplně jiného.

Hodnocení:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Parker Brownová, Emmaline Grantová, Laurel McBanová a Mackenzie Elliotová jsou do dětství nerozlučné kamarádky. Každá z nich povahově úplně jiná, ale všechny jako malé holčičky milovaly hru na svatby. Jejich dětská zábava stála u zrodu společného podnikání – svatební agentury Manželský slib. Hrdinkou prvního dílu ze série Kvartet nevěst je rusovlasá fotografka Mackenzie.

Mac už jako dítě přišla na to, že zbožňuje pořizování fotografií a jako členka svatební agentury si z toho mohla dovolit udělat i příjemné zaměstnání. Pořizuje oficiální fotky svatebčanů a zásnubní snímky. Žije sama a k nejdůležitějším lidem v jejím životě patří její tři kamarádky a Parkeřin bratr Del. Největší životní starost pro ni představuje její mnohokrát rozvedená matka, sebestředná citová vyděračka. Při jedné ze svých konzultací se Mac potká s bratrem nevěsty Carterem Maguirem, středoškolským učitelem.

Carter a Mac jsou rozdílní, jak jen dva lidé můžou být. Temperamentní dívka z rozpadlé rodiny a nešikovný, nesmělý, intelektuál s pevnými rodinnými kořeny. Autorce se oba hlavní charaktery podařilo pospat velmi zajímavě a důvěryhodně, i když přitažlivě nesmělý učitel zavání klišé. Vývoj jejich vztahu dodržuje standardní romantickou příběhovou linku. Vedlejší postavy do příběhu sedí a jejich propracování záleží hlavně na důležitosti v ději. Nora Roberts rozhodně plýtvala energií na nepodstatné popisy.

Celá kniha se čte velmi snadno a rychle, působí příjemně uklidňujícím dojmem a obsahuje báječnou koncentraci romantické atmosféry a zábavy.  Na druhou stranu téměř úplně chybí napínavější a akčnější momenty. Kromě vývoje vztahu mezi Carterem a Mac, má v příběhu dost prostoru velmi promyšlené zřizování svateb a rozlučkových večírků se svobodou. Na základě toho by se dalo na knihu umístit varování, že představuje nevhodné čtení pro nastávající nevěsty, kterým hrozí riziko zešílení nad svatební přípravou. 😀  Sen v bílém je nadprůměrné čtení, ale mezi autorčinými díly nepatří k těm nejlepším, a proto pouze čtyři hvězdičky.

Alpressu se velmi povedla obálka, neboť její styl odpovídá atmosféře příběhu. Za zmínku stojí jedna dvojice propletených snubní prstýnků, která označuje, že se jedná o první díl ze série a může pomoci nejistému čtenáři, aby nezačal číst od nesprávného dílu.

Na svých stránkách zveřejnila Nora Roberts upoutávku na knihu. Kromě jiného na základě Snu v bílém vznikla interaktivní hra – video o hře zde

(Zdroj anotace vč. obrázku Alpress)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,20 (15 x)

Loading...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..