Marie CORDONNIER

marie-cordonier-2017

Arlene: Marie Cordonnierová, neboli vlastním jménem Gaby Schuster, je německá spisovatelka, která se narodila 9. října 1948 v bavorském Unterthigau. Od roku 1984 se věnuje psaní vlastních knih, a to především románům pro dívky a historickým romancím. Své knihy publikuje jak pod vlastním jménem, tak pod pseudonymy –  Marie Cristenová, Gabriele Marie Cristenová, Marie Cordonnierová, Valerie Lordová.

Její webovky můžete navštívit zde.

Renka: Kvalita jejích knížek je poněkud sporná a nevyrovnaná. Ale je to jedna z nejvydávanějších autorek romantických knížek nakladatelství Moba (asi mají výkonnou překladatelku z němčiny) a navíc příběh zabrousí většinou někam jinam, než do Anglie. Nejčastěji na francouzský dvůr.

Bohužel je náchylná k jistému klišé, výrazně převažují variace na toto téma: chudá dívka je strašlivě pronásledována osudem, na útěku před ním se zamiluje do šlechtice, tan do ní, ale nemůžou se vzít, protože ona je neurozená. Jenže nakonec se zjistí (podle medailonku, barvy očí, vlasů a tak), že je dávno ztraceným dítětem mocného šlechtice a svatbě nic nebrání…

Přesto se mezi jejími díly dají najít příběhy, které by se vám mohly líbit.

A mezi čím budete hledat:

série Dcery čarodějnice:

série o drahokamech Kříže z Ys:

série Isabelle:

 • Kouzelný úsměv
 • Milovaná Isabelle
 • Isabelle láskou zkoušená
 • Isabelle a vítězství lásky
 • Síla milování

série Růže z Hawkstonu:

další

(zdroj bia volně: https://cs.wikipedia.org/wiki/Gaby_Schusterová
zdroj obrázku: http://www.marie-cristen.de/)

O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala Renka dne 21.4.2007 v 7:00 a je zařazený do rubriky CORDONNIER Marie *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Marie CORDONNIER”

 1. renka podotýká:

  Šárko: Ano, ten zmatek je opravdu způsoben částečně neznalostí předchozích příběhů. Věděla bys totiž, že všechny čtyři utekly za poněkud dramatických okolností z hořícího sídla před svým zlořečeným strýcem a navzájem se ztratily ve víru života a světa. Většinou si na tuhle událost ani nepamatují, protože byly příliš malé, nebo praštěné a nebo traumatizované…

  Jinak pokud jsem si stačila všimnout, tak hrdinky MC jsou takto odkopnuté a zneužité hlavními hrdiny téměř vždy. Konkrétně jsem Vivien ještě nečetla, ale v každé knize to nakonec dopadne tak, že on je společensky vysoce nad ní, ale nemůže na ni zapomenout a když se zjistí, že je dávno ztraceným dítětem krále nebo jiného šlechtice, nic jejich štěstí nebrání.

  Já bych totiž tuhle autorku označila za červenou knihovnu v starém slova smyslu. Něco takového četly po tunách naše babičky, a při závěrečném hlaholu svatebních zvonů stíraly slzy jak hrachy, když se trpící a osudem smýkaná hrdinka nakonec domohla svého štěstí.

 2. Šárka podotýká:

  Četla jsem od ní jedinou knížku, Vivien, která se mi ocitla v ruce náhodou. A musím říct, že s ní mám problémů hned několik 🙂

  Figur tam bylo víc než na orloji a jednaly dost nelogicky. (např. když všichni z rodiny ví, že se narodila dvojčata, proč je jedno předáno na výchovu k páru šlechticů xy a ponecháno tam do 22, i když se pár xy chová děsivě?) Možná je můj zmatek způsoben tím, že neznám předchozí díly, ale i tak mi to připadalo zamotané.

  A k milostné lince v té samé knížce.. Když už sáhnu po červené knihovně, tak očekávám trochu romantiky, odreagování a příjemného vzrušení.. nevadí mi, když je hlavní hrdina trochu drsnějšího ražení, pokud se to odehrává v mezích vzájemné vášně – proti gustu.. . Ale Viviene byla většinu času zneužívána úplně jinou postavou a rozhodně se jí to nelíbilo.A hlavní hrdina byl jemně řečeno pravděpodobně idiot, když to dopustil..

  Jsem ráda, že jsem to nepochopila, kdybych v tomhle příběhu našla logiku, romantiku nebo erotiku, asi bych si musela přiznat, že s mojí hlavou to není úplně v pořádku.

  Žánrově mi to přišlo jako velký mišmaš, kdy autorka nevěděla, jestli chce psát drama, červenou knohvnu nebo lehce fantasy detektivku. Znova se k ní rozhodně vracet nebudu:)

 3. vjelca podotýká:

  Dostala se mi do ruky kniha Isabelle láskou zkoušená. Ačkoli jsem předtím vždy byla jejími knihami unesená, tentokrát mě tento příběh příliš nenadchl. Kniha se dá číst i když předchozí díly přelouskané nemáte. Ale zápletka od půli knihy byla na mne příliš přehnaná. Pokud chtěla autorka do poslední chvíle držet čtenářky napnuté, v mém případě mě to spíše znudilo tím, že to bylo skutečně přehnané.

 4. Kometa podotýká:

  Lidka: O Niniane u nás vyšla v češtině okolo roku 2005 jako Velká lež. Jsem jim měla doma před měsícem.

 5. Lidka podotýká:

  Když se člověk odmyslí od „nutného“ vzorce, většinou se mi ty knížky moc líbí. Ad Viviane – taky s ní mám problémy 🙁
  Jinak těch sérií je víc: Niniane – die grosse Lüge (česky nevyšlo) a o jejích dětech pak pokračování Chantal, Falešná vévodkyně a Hra srdcí. A taky Zlatá nevěsta, Uloupená růže, Hrdá princezna a Nezkrotná buřička (ještě jsem je nečetla, takže nevím, o čem to je:-) jen jsem ten seznam chytla na jiné obálce).

 6. Katka podotýká:

  nedavno jsem tuto autorku objevila a jsem z ni nadsena,jsou to takove oddychove knizky,uz mam prectenou serii o krizi z Ys a ted ctu Dcery carodejnice,ale nemohu sehnat Vivienne

 7. vita podotýká:

  V září vydá MOBA další knihu ze série Růže s Hawkstonu (můj soukromý název je Věž v růžích): Služebnice z Věže v růžích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*