OTROKYNĚ

Johanna LINDSEYová

V originále HEARTS AFLAME,

vydalo Ikar 2000.

Lindsey: Otrokyně

Anotace (Ikar):

Urozená Kristen Haardadová, dcera norských Vikingů, utíká potají z domova, aby se vyhnula dávno dohodnutému sňatku. Dostává se na loď, s níž nezkušení námořníci podnikají loupežnou výpravu do saského pohraničí, kde jsou poraženi. Saský šlechtic Royce z Wyndhurstu chová vůči severským dobyvatelům, kteří ho už jednou o všechno připravili, silnou nenávist. pak ovšem mezi norskými zajatci v pevnosti odhalí ženu v mužském přestrojení… Vikingská kráska statečně čelí křišťálově zelenému pohledu svého uchvatitele a odmítá stát se jeho otrokyní. Vzájemná přitažlivost obou mladých lidí je však velmi silná a Royce nakonec Kristenině kráse podlehne. V okamžiku, kdy si navzájem vyznají lásku, se před branami pevnosti objeví norské vojsko…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Anotace není tak úplně přesná. Kristen spíš utíká za dobrodružstvím a za nadějí, že si na výletě s bratrem najde muže, kterého by chtěla, než že by vyloženě utíkala před nechtěným sňatkem. To by jí milovaní rodiče neudělali. A že by bratr a jeho přátelé byli nezkušení námořníci taky není pravda, jen trochu nezralí a tak udělají hloupost. Stejně jako Kristen, která se s nimi na výlet vydá na zapřenou. Roycovi lidé na ně narazí, pobijí a koho nepobijí, toho zajmou.

Royce je vůči Vikingům nedůvěřivý, ale Kristen ho okouzlí a tak se navzájem svedou. A to je Royce zasnoubený muž! Jediné, co Kristen na svém zajetí nenávidí jsou pak její okovy a nedůvěra jejího milence.

A jak se to všechno vyvrbí, si přečtěte sami.

Jinak je to prostřední knížka série o Vikinzích. Poslední je Oddej se lásce a první ještě v češtině, jak je zvykem, nevyšla. Na můj opruz poradce KK mi bylo sděleno, že se o vydání této knížky (FIRES OF WINTER) v nejbližší době neuvažuje. Tak jsem zlamaná… Hodně.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,53 (114 x)
Loading...

19 komentářů u „OTROKYNĚ

  1. Tahle knížka patří mezi mé oblíbené od J.L. Přečetla jsem jí několikrát. Jak píše Senza_Jenka je podobná vězni mé touhy ale tato je lepší, bez toho všeho ponižování. Knížka se dobře čte, děj má spád, dávám max. počet hvězdiček!!!

  2. Ahoj, kniha Ohně v zimě (Fires of winter) je k dostání ve slovenštině, mám ji doma a mooooc se mi líbí. Je o Kristeniných rodičích, Brenně a Garrickovi. Kdybyste ji někdo chtěl, napište mi na k.vyvadilova@seznam.cz a já vám ji seženu. Týna.

  3. ja som ju citala uz dost davno, tak si na pribeh spominam len matne, ale viem, ze si mi velmi nepacila…

  4. Tak mě se tahle kniha líbila a to moc. Hned ze začátku jsem měla pocit, že je to opravdu pokračování. A moc by mě zajímalo, jak to bylo s Kristeninýma rodičema, doufám, že se někdy Ikar rozhoupe a knihu vydá. Co se týče knihy Otrokyně, tak příběh je velmi vtipný a Kristen je mi velmi sympatická, jak je hrdá a neohrožená. Hlavní hrdina se brání lásce zuby nehty, ale ona ho stejně přemůže. Také musím říct, že konec je opravdu nečekaný a ani jsem to osvobození takto neočekávala. Takže všem doporučuji ke čtení a já se k této knize určitě budu vracet. Dávám rozhodně pět hvězdiček.

  5. No tak teda nevím,sem pomerně na začatku knížky,ale celkem mi vadí že hlavní hrdinka je sice krásná,ale přerostlá mužatka!Jak jí tam kdosi nazval.Celou dobu si snažím představit,nějakou krásnou vysokou modelku typu Gisele,ale když pak autroka napíše jak je na ženu přerostlá a že má sílu….tak se mi ta Gisele vytrácí:DJá mám prostě slabot pro krásný dokonalý hrdiny no:/Ale jinak se mi knížka líbí:)

  6. Tuhle knihu jsem koupila v internetové aukci. Líbila se mi moc, i když bych řekla, že se v mnoha dějových liniích hodně podobá knize Vězeň mé touhy. Naštěstí je prostá toho ponižování a milenci se svedou navzájem. U Kristen je sympatické, že to není žádná ušlápnutá chudinka a příběh její matky je o to žádanější.

  7. Tak se mi po velmi dlouhém shánění podařilo tuhle knihu ukořistit. Líbila se mi, to rozhodně, ale tolik jsem se těšila a tak dlouho čekala na přečtení, že jsem si tak vytvořila příliš velká očekávání. Možná, že kdybych ji tolik nesháněla (a potom nečetla nedočkavě ve velkém spěchu), dala bych pět hvězdiček, takhle dám nejspíš čtyři. Ale určitě ji doporučuji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..