Candice PROCTOR

alias C.S. Harris alias Steven Graham

candice-proctor-2017Candice Proctor je autorkou mj. romantických příběhů zasazených do doby 19. století. S ohledem na své bohaté zážitky z různých koutů světa, kdy žila ve Španělsku, Řecku, Francii, Anglii, Jordánsku, Austrálii a nyní v USA, jsou její hrdinové různorodí a prostředí jejích románů věrohodně popsané.

Nesporným kladem Candice je, že narozdíl od jiných autorek nepíše podle šablony typu: ona krásná, ale chudá, on bohatý a do doby, než ji potkal, vyhlášený sukničkář. Její tvorba v současné době zahrnuje třídílnou sérii o Sebastianu St.Cyrovi (v češtině prozatím z této série vyšla pouze kniha Oči ve tmě), dále sedm historických romancí a také historickou studii o francouzské revoluci.

Candice Proctor píše inteligentním způsobem, její knížky mají všechno, co lze od romantické a oddechové literatury očekávat, tj. krásný příběh, erotické napětí mezi hrdiny (a nejen to:-)), správnou dávku humoru a šťastný konec.

A autorčiny webovky najdete zde.

Čeští čtenáři, spíše však čtenářky, se dočkali překladů těchto jejích knih:

Série Sebastian St. Cyr RMS:

Zatím u nás nevyšlo:

Sebastian St. Cyr Regency Mystery Serie:

 • Where Serpents Sleep (4. kniha)
 • What Remains of Heaven (5. kniha)
 • Where Shadows Dance (6. kniha)
 • When Maidens Mourn (7. kniha)
 • What Darkness Brings (8. kniha)

Renka: Sebastian St. Cyr Regency Mystery série byla publikována za hranicí pod aliasem C.S. Harris a teď nově by v Projektu Archangel měla publikovat pod pseudonymem Steven Graham.

(zdroj obrázku http://csharris.net/)

O autorovi: arlene (339 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 30.4.2007 v 21:21 a je zařazený do rubriky PROCTOR Candice *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Candice PROCTOR”

 1. Shany podotýká:

  hannah:to já si to klidně i stáhnu, jen nevím, kde ;(

 2. hannah.lia podotýká:

  Shany: Můžeš si koupit ebook na amazonu(nebo jinde) pokud využíváš paypal, nový devátý díl stojí kolem 300 kč a starší díly o dost míň. A nebo jestli se nebojíš pirátství:), tak jdou všechny díly velmi jednoduše stáhnout. Pokud by si s tím měla nějaký problém, můžu Ti je poslat mailem, mám je ve formátu pdf v počítači.

 3. Shany podotýká:

  hannah: prosím Vás četla jste knížku jako takovou nebo eBook? Nevíte, kde by se popř. dal eBook sehnat (klidně vše od 4. dílu)? Děkuju moc!

 4. hannah podotýká:

  Tak jsem přelouskala osmý díl What Darkness Brings. Trochu mě děsí, že ta ženská vyhrožuje dalšíma osmi knížkama o Sebastianovi:) Tentokrát moc zajímavej detektivní příběh, vždycky jsem měla slabost pro zrádce:) A obdivuji její historické souvislosti, tomu teda říkám Paní spisovatelka.

  Jinak šlo jak jinak v prvé řadě o Hero/Sebastian vztah, což už se dostává na úplně jiný level než klasická červená knihovna. Proctor umí perfektně balancovat na hranici únosnosti: fanoušci naprosto šílejí, ale ona to protahuje co to jde. Vlastně se mi líbí hrdina, který byl šíleně zamilovanej a skončil se zlomeným srdcem. Jde o úplně jiný typ postavy, než jsme zvyklý. Cítíme, že bude navždy spojen se svojí první láskou, ale najednou se nám tady otevírá prostor pro nový vztah. Všechno je tak pomalé, ale uvěřitelné. Nemluvě o tom, že se se svojí bývalou milenkou neustále stýská, pomáhá jí, stará se o ní, tudíž je to obrovská zkouška jeho současného vztahu. Ale naprosto miluju to jeho pomalé probouzení, tři knížky zpátky jen litoval okolností, že spolu nemohou být. Teď začíná vidět ty rozdíly a přiznává si možnost, že i kdyby překonali všechny překážky, nemuseli by bát šťastní. Ruku v ruce s odcizováním jeho milenky narůstá intimita s jeho ženou. Každý jejich rozhovor jen umocňuje splynutí duší. Opravdu dlouho jsem nečetla o vztahu, kdy se tak skvěle doplňují dvě nezávislé, samostatné a zábavné postavy:) Takže i když už mě Proctor opravdu mučí, odpustím jí to, poněvadž pak do knížky vloží nějakou kapitolu, která mě naprosto posadí na zadek. Možná je to tou angličtinou, ale všechno zní lépe, zamilovaněji a osudověji. Sebastian konečně svěřil Hero všechny svá tajemství a to vyznání bylo snad nejsladší OMG za posledních pár měsíců, dokonce citoval Píseň písní!!

  Další knížka se konečně posune o trochu dál, poslední tři/čtyři se odehrávali snad během 3 měsíců..tak jsem strašně zvědavá na jejich progres:) A hlavně se nemůžu dočkat konfrontace Sebastian/Jarvis..skvěle to shrnula Hero, co má dělat, když zoufale miluje dva muže, kteří se z duše nenávidí?:)) Chci vidět, jak se bude muset rozhodnout komu dá přednost, protože popravdě si netroufám hádat!

 5. Kometa podotýká:

  renka: Žádný háček tam není. Objednáš, zaplatíš a dorazí ti to domů do poštovní schránky. Cestuje to asi 5 až 11 dní. Občas rychleji než s Českou poštou po naší republice.

 6. renka podotýká:

  a není tam háček zase s plátcovstvím DPH?

 7. Kometa podotýká:

  renka: Nebude. Bookdepository posílá z Velké Británie, takže EU. Taky jsem si tam pořizovala knížky a velká spokojenost.

 8. renka podotýká:

  Shany: Ovšem velmi pravděpodobně budete platit proclení a clo

 9. Shany podotýká:

  Dle infomací od nakladatelství Alpres, které vydává knížky od C. Proctor (C. S. Harris), se dalších dílů série o Sebastianovi nedočkáme. Zbývá tedy jedině sehnat je v originále. Na stránkách http://www.bookdepository.com se dají všechny díly objednat, navíc se neplatí za dopravu 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*