MASKOVANÁ KRÁSKA

Meagan McKINNEYová

V originále MOONLIGHT BECOMES HER

vydalo Ikar 2004

McKinney: Maskovana kraska

Píšou se osmdesátá léta 19. století a mezi smetánkou newyorské společnosti vypukl skandál. Bohatým a slavným se ztrácejí cennosti a brzy je zjevné, že krádeže páchá někdo z nich, člen vybrané společnosti, před jehož zručnými prsty není nikdo v bezpečí.
Rafe Belloch byl přede dvěma lety přepaden a oloupen dívkou se zářivě modrýma očima, na kterou nedokáže zapomenout. Tehdy si přísahal, že jednou neznámou najde a vyrovná účet, takže když uprostřed letní společenské sezony tajemný zloděj opět udeří, Rafe má jisté podezření. Stačí mu jediný pohled do očí krásné Mystere, aby poznal, koho má před sebou. Nejdřív jí to ovšem musí dokázat.

Začíná divoký flirt, při němž oba rozehrávají nezpečnou hru. A Rafe brzy zjistí, že zlodějka Mystere by mu mohla uloupit nejen šperky, ale i srdce.

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a půl

Nápad autorky zavést čtenáře do prostředí newyorské společenské smetánky na konci 19. století nebyl špatný, snaha vykreslit charakter a životní osudy až příliš velkého počtu postav však již tolik nevyšel. Nevím, jestli je zvykem této autorky spojit pouze hlavní hrdiny svatbou a ostatní problémy a osudy dalších postav nechat otevřené a nedořešené pro případ, že by v budoucnu bylo možné napsat pokračování, ale spíš na mě kniha působila dojmem kvantity zhuštěných a až zbytečných informací na úkor kvalitního děje.

Ale abych jen nekritizovala, Mystere jako malá holčička a sirotek připlula do Ameriky spolu se svým bratrem, na ulici si ji vyhlídne šikovný zloděj Paul Rillieux a nikoli bez postranních chamtivých úmyslů z ní stvoří nejšikovnější zlodějku šperků široko daleko. Rafe má tu smůlu, že Mystere si na něm procvičí své zlodějské umění, a to hned třikrát, přičemž třetí krádež bude zaměřena přímo na jeho srdce.

No a tak se začne rozvíjet příběh, kdy Mystere bojuje s rodícím se citem k Rafeovi a současně pátrá po své minulosti a ztraceném bratrovi a Rafe v důsledku staré rodinné tragédie plánuje pomstu na smetánce New Yorku.

Jedním z veselých momentů bylo prohlášení Rillieuxe k Mystere, když jí vysvětloval rozdíl mezi tzv. obyčejnou krádeží a krádeží šperků bohatým slovy: My nekrademe, my si přisvojujeme!

Ach ten alibismus:-)

(zdroj anotace Ikar, obrázek www.knizniweb.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,94 (47 x)
Loading...
O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 1.5.2007 v 18:24 a je zařazený do rubriky McKINNEY Meagan *Amerika. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “MASKOVANÁ KRÁSKA”

 1. arlene podotýká:

  pro vitu: Lvi a krajka a Krásná je růže je série o Van Allenových sestrách, kdežto v Maskované krásce je Mystere nějak spřízněná s Trevorem Sheridanem, pokud si dobře vzpomínám. Po případné knize o bratrovi Mystere jsem ale nepátrala, jen učitě vím, že do série Van Allen Sisters už žádná jiná kniha než Lvi a krajka a Krásná je růže nepatří.

 2. vita podotýká:

  Asi tato kniha tvoří nějakou sérii se Lvi a krajkou a Krásná je růže. Patří tam ještě nějaká kniha?

 3. vita podotýká:

  Tak tohle pro mne bylo zklamání. Vůbec nedokážu pochopit, že se do sebe vůbec mohli zamilovat. Hlavně ona do něho, kdyby se někdo takhle choval ke mně, neměl by šanci.

 4. Lili podotýká:

  Ahojky, chtěla bych upozornit na jednu úžasnou knížku od české autorky Heleny Babické. Ta knížka se jmenuje Jeden okamžik v čase a je o české studentce francouzštiny a historie (velmi se zajímá o Ludvíka XIV. a miluje Francii), která se při své první cestě do Paříže propadne do 17.století, kde se zamiluje do podivínského markíze Filipa de Grazac ,který se jí ujal.Zaplétá se do intrik a stává se loutkou nepřátel tohoto šlechtice.Aby zachránila jeho čest a rodinu pomáhá mu nalézt ztracený medailon Ludvíka XIV. Příběh pokračuje knihou Medailon krále Slunce. Obě opravdu doporučuji přečíst, stojí za to!!!! více informací se dozvíte na blogu autorky- http://helbab.bloguje.cz nebo na http://www.baronet.cz

 5. Ance podotýká:

  Hmm, mě se náhodou Maskovaná kráska líbila, jen snad sem tam nějaké poznámky, ale jinak dobrý. A je pravda, že Lvi a krajka se mi líbila o něco víc.

 6. podotýká:

  Ale knížka má fakt moc hezkou obálku…

 7. Hornblower podotýká:

  Půjčila jsem si znovu Lvi a krajka a Krásná je růže.

 8. Hornblower podotýká:

  Maskovaná se mi moc nelíbila, takže ji znovu číst nebudu, Alany jsem si nějak nevšimla :o)

 9. arlene podotýká:

  pro Hornblower – Lvi a krajka předchází Krásce (i dle data vydání), v Krásce je už Trevor s Alanou pod čepcem.

 10. Hornblower podotýká:

  „Pokračování“ existuje, jmenuje se Lvi a krajka a je o Trevorovi Sheridanovi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*