SETKÁNÍ ZA ÚSVITU

Jennifer BLAKE

V originále DAWN ENCOUNTER,

vydalo Baronet 2006

Blake : Setkání za úsvitu

Anotace : Baronet

1840 New Orleans

Setkání za úsvitu je dalším příběhem z volně navazujícího cyklu Mistři měče.

Lisette Moisantová se stala vdovou díky šermířskému umění Caida O’Neilla, jednoho z legendárních mistrů meče. On zabil jejího odporného manžela v souboji. Ale nyní se stala loutkou v rukou intrikánů, kteří ji chtějí připravit nejen o majetek, ale i o život. A právě k Caidovi se Lisette obrátí o pomoc a jemu pocit viny nedovolí odmítnout. Jejich protivníci však roznesou pomluvu, že se oba spikli, aby zabili Lisettina manžela, ona že je ženou nízkých mravů a on sprostý vrah. Ve společnosti, kde je reputace vším, je toto obvinění může zruinovat. A jeho původce se nezastaví před ničím, dokud Lisette a Caid nezaplatí svými životy.

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Caid Lisette slíbí , že ji bude bránit před proradným tchánem, což není žádná sranda. V prudérním New Orleansu je dobrá pověst nade vše a „Mistři meče“, jak se říká učitelům šermu, stojí spíše na okraji společnosti. Takže ačkoliv by měl Caid hlídat dámu 24 hodin denně, nesmí ji navštěvovat, nesmí s ní být často viděn na veřejnosti, nedej bože prozradit, že ji ochraňuje. A to se dotyčná čerstvě osamostatněná vdova chová jako utržená z řetězu! Tohle by zvládl snad jen čaroděj. Ještě že má Caid své šermířské přátele.

Navíc Lisette chce po Caidovi víc než ochranu; ovšem on, gentleman, jí není hoden a tak vytrvale odmítá její nabídky manželství. No ale když si ženská něco umane…

Hm, nemůžu říct, že bych byla po přečtení tohoto dílka zrovna nadšená, ale pro dlouhé zimní večery se bude určitě hodit. Vyčítám trošku rozvláčnost – kdyby z těch 400 stran 100 ubylo, příběhu by to jen prospělo.
Ale Lisette mi občas dokázala vyrazit dech. To když jen tak mimochodem prohodila něco, co úplně zvrátilo pohled na předchozí skutečnosti. A Caid to překousl jak nic. Dokonce se jí tím jedním prohlášením podařilo ho uhnat, i když až na konci… Není nad překvápka.

První díl této volné série se jmenuje Čest v ohrožení.
Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,77 (13 x)

Loading...

1 komentář u „SETKÁNÍ ZA ÚSVITU

  1. Ještě bych dodala k anotaci, že manžel nebyl ani tak odporný, jako spíš nešťastný a hlavní záporák je tchán zmíněné Lisette.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..