ZTRACENÁ DUŠE

Teresa MEDEIROS

V originále THE VAMPIRE WHO LOVED ME,

vydalo Domino 2006.

Medeiros: Ztracená duše

Anotace (www.dominoknihy.cz):

Jako sedmnáctiletá dívka zachránila Portia Cabotová život Julianu Kaneovi. Věděla sice, že je upír, ale zvítězila v ní síla lásky. Prokletý Julian se jí nesmazatelně vryl do paměti, ale pak ji ponechal vlastnímu osudu a sám zmizel. Dlouhých pět let se marně snažil najít svou duši, a když se vrátil, místo půvabné dívky nalezl uhrančivě krásnou ženu.
Portia brzy zjistí, že Julianovy svůdné a zakázané polibky v ní stále vyvolávají touhu stanout znovu v jeho objetí. Ale Julian, který se vrátil, není stejný jako ten, který ji tenkrát opustil. Není mu cizí zhýralost všeho druhu, a když ve městě dojde k sérii krutých vražd mladých žen, Portia se začne obávat, že její osudový muž je ve skutečnosti netvor.
Julian dobře ví, kdo je strůjcem všeho zla, ale nemůže promluvit. Přestože Portii stále miluje, předstírá nezájem, aby ji ochránil. Není to snadné, protože po ní touží stále víc. Dlouhá léta zápasil s pokušením využít svých temných schopností, ale nyní si začíná uvědomovat něco důležitějšího: že díky Portiině lásce by se mohl znovu stát člověkem a najít důvod žít…

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Milý Julian se ještě v předchozím díle Milenec z temnot vydal do světa, aby našel svoji duši. Duši najde, ale protože je čestný člověk, pardon – upír, nemůže si ji vzít zpět. Proč, to si přečtěte. A tak se vrhne na zkaženost a užívá jí plnými doušky, což Portii dost naštve, protože když ho onehdá zachraňovala, rozhodně nechtěla, aby jejím darem takhle plýtval.

Dost dobře napsané, ale když já ty upíří story nemám ráda. Jediný upír, který se mi kdy líbil, byl Brad Pitt – brunet v Interview s upírem. Drakulu jsem nikdy nesebrala odvahu dočíst.

Taky mi trošku vadí, že autorka tu z lidí upíry dělá reverzibilně. Na upírech je přeci nejděsivější to, že je to smutně definitvní. A myslím, že by to tak mělo zůstat. Věčnost by nakonec omrzela asi každého, takže nechápu proč by v tom případě Julian měl být jediný upír na světě, který baží mít svoji duši zpátky.

A na knížce je špatně obrázek. ON má být blonďák, nebo tak něco, a ONA modrooká černovláska. Pak v tom má člověk zmatek, že jo.

A ač to tu kritizuju, knížka se líbí, takže na mě nedejte, a přečtěte si ji.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,60 (126 x)
Loading...

24 komentářů u „ZTRACENÁ DUŠE

  1. Právě jsem dočetla první díl, chystám se na tenhle a tak mám v blahé paměti, že Julianova matka byla Italka a on má černé vlasy, kdežto Portia je blond. Nevím jak je to zde, ale buď to má pomotané sama autorka, nebo recenzentka 🙂 Ale i tak díky za obsahy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..