KRÁSNÁ JE RŮŽE

Meagan McKINNEYová

V originále FAIR IS THE ROSE,

vydalo Ikar 1997.

McKinney: Krásná je růže

Děj v roce 1875.

Anotace (Ikar):

Christal utíká před pomstou svého strýce. Ale nejtěžší zkouška ji teprve čeká – musí bojovat se svou láskou k pověstnému banditovi.

 

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Po zběžném prolistování zatím můžu říct, že to začíná za šibenicí v márnici, končí sprintem na vlak a uprostřed jsou konfederační vojska. O zbytek se podělím, až budu moudřejší.

7.5.2007:

Tak nakonec to nebylo tak hrozné. Kvůli krátké oficiální anotaci vás trochu blíže seznámím s dějem.

Už ve Lvech a krajce Christabel utíká z blázince pro zločince, kde byla nespravedlivě zavřená za vraždu svých rodičů. Bohužel ztratila paměť, takže když se jí po třech letech vrátila, kdo by jí, chovankyni blázince, věřil?

A tak se v tomhle příběhu protlouká a sní o tom, že vydělá dost, aby mohla vznést obvinění proti strýci. Tehdy se setkává s proslulým jižanem a desperádem Maculayem Cainem. Zajme ji spolu s ostatními cestujcími dostavníku a požaduje za ni federální výkupné. Přesto Christal chrání a ona musí bojovat se svou náklonností. Pak banditům federálové zatnou tipec. Milá Christal pro změnu upadá do rukou strašlivě čestnému federálnímu policistovi. Musí být velmi opatrná, aby nezjistil kdo je a šupem ji neposlal do vězení. A pak je tu ještě hnusný strýc, za jehož činy byla Christal odsouzená, a ten touží jen po jediném: zbavit se jen tak pro jistotu nepohodlné svědkyně, které se vrátila paměť.

Začátek mě trochu nudil, přišel mi zbytečně protahovaný, ale zbytek docela ušel. Sprint na vlak provázený odletujícími diamanty mi přišel trochu patetický, ale k tomuhle příběhu to vlastně asi patří. Knížku vám doporučuji přečíst, obzvláště pokud se vám líbili Lvi a krajka, abyste věděli jak to s Christal dopadne.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,54 (117 x)
Loading... Dále v sérii:« předchozí část série ...
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 5.5.2007 v 21:23 a je zařazený do rubriky McKINNEY Meagan *Amerika. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “KRÁSNÁ JE RŮŽE”

 1. Petra J podotýká:

  No, já jsem moc spokojená. Takhle knížka se mi líbila a určitě si dám za čas opáčko. Mám ráda příběhy z Ameriky a tomuto dávám taky 5*.

 2. Gentiana podotýká:

  Moc krásné, četla jsem už podruhé. Dávám pět hvězdiček.

 3. Zuzka podotýká:

  Ikar by klidně tuhle autorku mohl vydat znova…

 4. Sirael podotýká:

  Protože mám slabost pro příběhy z Ameriky, nemůžu jinak než dát poměrně vysoké hodnocení. Příběh byl docela originální a postavy dobře napsané. A ten závěr bych taky nehodnotila tak nízko, přece jen se to tam hodilo.

 5. motylik podotýká:

  Túto knihu milujem …uz som ju citala 3krat a este stale sa k nej vraciam

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*