KRÁSNÁ JE RŮŽE

Meagan McKINNEYová

V originále FAIR IS THE ROSE,

vydalo Ikar 1997.

McKinney: Krásná je růže

Děj v roce 1875.

Anotace (Ikar):

Christal utíká před pomstou svého strýce. Ale nejtěžší zkouška ji teprve čeká – musí bojovat se svou láskou k pověstnému banditovi.

 

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Po zběžném prolistování zatím můžu říct, že to začíná za šibenicí v márnici, končí sprintem na vlak a uprostřed jsou konfederační vojska. O zbytek se podělím, až budu moudřejší.

7.5.2007:

Tak nakonec to nebylo tak hrozné. Kvůli krátké oficiální anotaci vás trochu blíže seznámím s dějem.

Už ve Lvech a krajce Christabel utíká z blázince pro zločince, kde byla nespravedlivě zavřená za vraždu svých rodičů. Bohužel ztratila paměť, takže když se jí po třech letech vrátila, kdo by jí, chovankyni blázince, věřil?

A tak se v tomhle příběhu protlouká a sní o tom, že vydělá dost, aby mohla vznést obvinění proti strýci. Tehdy se setkává s proslulým jižanem a desperádem Maculayem Cainem. Zajme ji spolu s ostatními cestujcími dostavníku a požaduje za ni federální výkupné. Přesto Christal chrání a ona musí bojovat se svou náklonností. Pak banditům federálové zatnou tipec. Milá Christal pro změnu upadá do rukou strašlivě čestnému federálnímu policistovi. Musí být velmi opatrná, aby nezjistil kdo je a šupem ji neposlal do vězení. A pak je tu ještě hnusný strýc, za jehož činy byla Christal odsouzená, a ten touží jen po jediném: zbavit se jen tak pro jistotu nepohodlné svědkyně, které se vrátila paměť.

Začátek mě trochu nudil, přišel mi zbytečně protahovaný, ale zbytek docela ušel. Sprint na vlak provázený odletujícími diamanty mi přišel trochu patetický, ale k tomuhle příběhu to vlastně asi patří. Knížku vám doporučuji přečíst, obzvláště pokud se vám líbili Lvi a krajka, abyste věděli jak to s Christal dopadne.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,54 (118 x)
Loading...

15 komentářů u „KRÁSNÁ JE RŮŽE

  1. …tuto knižku právě čtu a docela se mi líbí, jen mám jeden dotaz: Jaké je jeho křestní jméno? Maculay, když je uvedeno ve jméně jako první nebo Cain, když ho takto všichni oslovují…??

  2. Zdravím. Dobré čtení. Mínus dávám za ty diamanty, to mi přišlo přehnané.

  3. celkom v pohode kniha….citalo sa to samo, akurat zaver trochu papeticky. hlavny hrdina bol trochu cudak, ale inak celkom sympos, hlavna hrdinka mi liezla miestami na nervy ale oukej…=) knizka patri k tym lepsim co som z tejto sfery citala=)

  4. Četla jsem růži před několika lety a moc se mi líbila a až po pár měsících jsem v místní knihovně omylem našla první knihu o její sestře. Dávám oběma 5*.

  5. Představa, jak ta káča v závěru odhazuje diamanty, mě fakt dost zdrtila – asi jí nikdo nevysvětlil, že láska je prima, ale člověk se za ni nenají 🙂 Jinak pěkné a napínavé, hlavní zloduch měl fakt výdrž!!

  6. Tak já dávám 5 hvězdiček, moc pěkně napsané, teď se tedy trochu zpětně musím vrhnout na Lvi a krajka:))

  7. Taky říkám super, moc hezky napsané. Jen ten závěr trošku pokulhává (přišlo mi to trochu přitažené za vlasy), ale dávám *****

  8. Teď jsem dočetla a musím říct, že se mi příběh Christal moc líbil, nějak jsem si zamilovala Caina;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..