KRÁSNÁ JE RŮŽE

Meagan McKINNEYová

V originále FAIR IS THE ROSE,

vydalo Ikar 1997.

McKinney: Krásná je růže

Děj v roce 1875.

Anotace (Ikar):

Christal utíká před pomstou svého strýce. Ale nejtěžší zkouška ji teprve čeká – musí bojovat se svou láskou k pověstnému banditovi.

 

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Po zběžném prolistování zatím můžu říct, že to začíná za šibenicí v márnici, končí sprintem na vlak a uprostřed jsou konfederační vojska. O zbytek se podělím, až budu moudřejší.

7.5.2007:

Tak nakonec to nebylo tak hrozné. Kvůli krátké oficiální anotaci vás trochu blíže seznámím s dějem.

Už ve Lvech a krajce Christabel utíká z blázince pro zločince, kde byla nespravedlivě zavřená za vraždu svých rodičů. Bohužel ztratila paměť, takže když se jí po třech letech vrátila, kdo by jí, chovankyni blázince, věřil?

A tak se v tomhle příběhu protlouká a sní o tom, že vydělá dost, aby mohla vznést obvinění proti strýci. Tehdy se setkává s proslulým jižanem a desperádem Maculayem Cainem. Zajme ji spolu s ostatními cestujcími dostavníku a požaduje za ni federální výkupné. Přesto Christal chrání a ona musí bojovat se svou náklonností. Pak banditům federálové zatnou tipec. Milá Christal pro změnu upadá do rukou strašlivě čestnému federálnímu policistovi. Musí být velmi opatrná, aby nezjistil kdo je a šupem ji neposlal do vězení. A pak je tu ještě hnusný strýc, za jehož činy byla Christal odsouzená, a ten touží jen po jediném: zbavit se jen tak pro jistotu nepohodlné svědkyně, které se vrátila paměť.

Začátek mě trochu nudil, přišel mi zbytečně protahovaný, ale zbytek docela ušel. Sprint na vlak provázený odletujícími diamanty mi přišel trochu patetický, ale k tomuhle příběhu to vlastně asi patří. Knížku vám doporučuji přečíst, obzvláště pokud se vám líbili Lvi a krajka, abyste věděli jak to s Christal dopadne.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,54 (118 x)
Loading...

15 komentářů u „KRÁSNÁ JE RŮŽE

  1. No, já jsem moc spokojená. Takhle knížka se mi líbila a určitě si dám za čas opáčko. Mám ráda příběhy z Ameriky a tomuto dávám taky 5*.

  2. Protože mám slabost pro příběhy z Ameriky, nemůžu jinak než dát poměrně vysoké hodnocení. Příběh byl docela originální a postavy dobře napsané. A ten závěr bych taky nehodnotila tak nízko, přece jen se to tam hodilo.

  3. Túto knihu milujem …uz som ju citala 3krat a este stale sa k nej vraciam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..