Liz CARLYLE

carlyle-liz.jpgLiz Carlyle je americká autorka romantické literatury situované do doby 19. století. Narodila se v Suffolku ve Virginii, USA. V současnosti žije se svým manželem během týdne v Cary v Severní Karolíně a o víkendech se vrací do Blue Ridge Mountains. Liz také často cestuje a sbírá tak inspiraci pro své knihy. Je velkou milovnicí koček a dvě mourovaté má doma.

S psaním knih začala koncem roku 1996 na podnět své kamarádky. K publikaci její první knihy My False Heart došlo v listopadu 1999. V současnosti je spisovatelkou romancí na plný úvazek, přičemž od počátků svého psaní má velkou oporu právě ve svém manželovi.

Liz sama o sobě říká, že během svých častých cest do Anglie si nikdy nezapomene vzít s sebou své perly, taneční střevíčky a kosticový korzet, co kdyby náhodou dostala pozvánku na ples…

České čtenářky mají možnost přečíst si tyto její knihy:

Pro ty zvědavější z Vás, které zajímá, co všechno už Liz stihla napsat, je zde odkaz na její webové stránky.

Renka:
Podle mého názoru je Liz Carlyle nejzajímavější spisovatelka, kterou nakladatelství Moba dovleklo na náš trh.

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


KOUPIT KNIHU

Článek napsala arlene dne 12.5.2007 v 7:34 a je zařazený do rubriky CARLYLE Liz *AUTORKY(ři) knížek. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Liz CARLYLE”

 1. karol podotýká:

  „Dámě nikdy nelži“ je pěkná knížka – je třeba přehlédnout pro Carlyle typický jev, že chování hrdinky je pro popisovanou dobu zcela nerealistické (pracující dáma atd.), ale když se přes to čtenářka přenese, je odměněna popisem tak úchvatného pádu neřestníka do tenat hluboké lásky, že to za to rozhodně stojí 🙂 Jako vždy pobaví i postava neodolatelného pana Kembla…

 2. karol podotýká:

  Škoda, že v češtině stále ještě nevyšla knížka Beauty like the Night o Camovi Rutlegovi a Helene – jedná se vlastně o první díl série o rodině Rutlegových, druhým dílem je Nepravý gentleman o Camově sestře Catherine a třetím Tajné touhy o jejich prostopášném bratrovi Bentleym. Cam i Helene jsou skvělí, knížku považuji za jednu z nejlepších od této spisovatelky. Snad nám ji nakladatelství brzo dopřeje i v ČJ!

 3. karolina2 podotýká:

  A mezi 2. a 3. ještě vyšel Nepravý Gentleman o Maxovi de Rohanovi…

 4. Dita podotýká:

  Rozhodně je ta kniha napsaná skvěle a hlavní hrdina taky, nicméně mi prostě neseděl, jelikož jsem z něj opravdu cítila něco z hrdinů Susan Johnson. Takový pocit, nevím, jak to lépe podat, a ten převážil, i když jsem věděla, že není ve skutečnosti takovým, jakým se chtěl jevit ostatním. Z toho důvodu a pak kvůli té zápletce (byla sice originální, gradovala hezky, ale přišla mi trochu nechutná) je ta kniha pro mě nejméně oblíbená. Ale pokud někdo četl ostatní, doporučila bych ji taky přečíst, protože je napsána velmi dobře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*