SÍLA LÁSKY

Johanna LINDSEYová

V originále SO SPEAKS THE HEART,

vydalo Ikar 2000.

Lindsey: Síla lásky

Anotace (Ikar):

Urozená a bohatá Bridgitte se stane obětí intrik chamtivé tety Druody, která ji nejen připraví o právoplatné dědictví, ale chce ji provdat za ohavného starce ze sousedství a zmocnit se celého majetku pro sebe. Bridgitte uteče v přestrojení za prostou nevolnici, avšak padne do rukou mocného rytíře Rowlanda z Montvile, jemuž se překrásná dívka okamžitě zalíbí. Odvede ji na své panství a Bridgitte nezbývá než mu obětovat svou nevinnost. Urostlý šlechtic si postupně dobývá své místo v jejím srdci a mezi oběma se rodí silné pouto. Nikdo z nich ovšem nechce slevit ze své hrdosti a čeká je ještě mnoho překážek a nedorozumění, než poznají, že jeden bez druhého nemohou žít a upřímná láska vydá za všechnu pýchu světa.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Velmi průměrná knížka. Od J.L. jsem opravdu čekala víc. Je to sice napsané poutavým stylem a není moc dlouhá, takže zhltnete knížku jako malinu, ale…

K anotaci: Bridgitte sice uprchne, ale chytí ji Rowland a vrátí (!) ji. Načež mu ji odporná tetička vnutí, s tím, že je to ulhaná nevolnice, a že ji nechá ukamenovat, pokud si ji Rowland neodveze. A protože Rowland ji za nevolnici pokládá od samého začátku až do konce, také s ní podle toho nakládá. Pravda, mnohem později už si s píš přeje, aby opravdu byla nevolnicí, než že by jí nevěřil…

Ke konci knížky jsou motivy hrdinů tak nějak mlhavé. Všechno je v anotaci vysvětlováno jakousi pýchou, ale z knížky samotné to ani moc nevyplývá, natož aby to tam na rovinu bylo vyvedeno černé na bílém. Chovají se divně, myslím, že kdyby J.L. pár stránek přidala a hezky to propracovala, knížka by celkově vyzněla mnohem lépe. Asi spěchala s odevzdáním editorovi. Výsledek je takový, že o hlavních postavách jen čtete, nikdy se do nich úplně nevžijete. A to je škoda.

V příběhu samotném mi pak bylo líto, že odporná Druoda za své podlé skutky nebyla nijak zvlášť potrestaná. Také Quintin svůdce své sestry na smrt nenávidí a vzápětí v další minutě mu vše odpouští a dělá vše pro to, aby ti dva mohli být spolu. A nakonec – škoda, že se krásná dvojčátka narodila jako bastardi. Taky se mohli usmířit dřívávávějc.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 3,95 (44 x)
Loading...

3 komentáře u „SÍLA LÁSKY

  1. Knížka je opravdu průměrná, hlavní hrdina mi byl od začátku až skoro do konce nesympatický, že na Bridgitte vztáhl ruku, to mu prostě odpustit nemůžu, i když ona sama mu to odpustila skoro hned…. tři hvězdičky a ani o jednu navíc.

  2. Mně se tahle knížka líbí…rozhodně bych jí dala víc hvězdiček.Asi je to ale tím, že mám ráda téma dvojčat:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..