NÁMLUVY STARÉHO MLÁDENCE

Rebecca Hagan LEE

V originále HARDLY A HUSBAND,

vydalo Levné knihy KMa 2007.

Hagan Lee: Námluvy starého mládence

Anotace (www.levneknihy.cz):

Anglie, 1813.

Sedmého dne měsíce ledna, léta Páně 1793, jsme my, synové a dědicové nejstarších a nejváženějších šlechtických titulů z nejlepších rodin Anglie a Skotska, založili vlastní Společenství svobodných, jež prohlašuje, že synům vážených rodů a dědicům velkého bohatství, kteří jsou vázáni povinností oženit se, aby mohli zplodit další syny a dědice, by mělo být dovoleno vyhýbat se svazku se ženou co nejdéle….“Úžasně okouzlující“ – Romance Reviews Today.

Umínění nezadaní mládenci ze Společenství svobodných mužů pomalu upadají do osidel něžného pohlaví. A stejně jako v Nevěstě na ocet a Druhé šanci se blíží pád dalšího vzdorovitého mladíka.

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Anotace opět tajemná, takže: poslední zakládající člen Společenstva (momentálně šestičlenného) Jarrod Shepherdston, markýz ze Stepherdstonu, se brání instituci manželské zuby nehty. A má důvod, jeho rodiče se totiž nikdy neměli rádi a jejich neláska šla až tak daleko, že jeden z nich udělal před očima Jarroda dost krvavý masakr. Zešílel, a protože Jarrod není bastard, tak má jistě tohle šílenství také v krvi a manželství by je mohlo vyvolat. A jeho děti by to zdědily také. Takže se prostě ženit nebude. Myšlenkový konstrukt hodný malého kluka, nikoliv zralého muže. Ovšem z omylu jej dokáže vyvést až dcera duchovního, Sarah Eckersleyová, která jej miluje už do svých pěti let. A když se ocitne v nesnázích, co jiného Jarrodovi zbývá?

Příběh mi nijak zvlášť skvělý nepřišel, ale špatný také nebyl, takže neříkám ani tak, ani tak, ale dávám tři hvězdy.

K čemu mám výhrady, je kvalita překladu. Jak jsem se dočetla, překládat to chlap, který asi ženských románů moc nečetl, takže se nepozastavil nad tím, že hrdinka plesá nad z rozhalené košile vykukující kadeří vlnitých vlasů(vsadím se o oběd, že to měl být chomáč kučeravých chloupků na hrudi), či nad tím, že starosta chce milé Sarah sehnat ženicha či ochránce. Kdyby se pozastavil, poznal by, že ochráncem je označován v tomto žánru muž vydržující si ženu, a použil by spíš „poručníka“. A takových špeků je v knížce víc.

Jinak v tomto dílu se pohřešuje Daniel, vévoda ze Sussexu, a jistá Miranda, takže další díl bude asi o tom, jak se zase našli…

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,29 (34 x)
Loading...

3 komentáře u „NÁMLUVY STARÉHO MLÁDENCE

  1. Mě se ten nápad, že jedna kapitola je ve dvou (nebo třech?) knihách stejná moc líbil, protože je hezky spojilo. A pokaždé je to z pohledu někoho jiného.

  2. Tak tenhle díl se mi líbil mnohem více než kniha Druhá šance. Četla jsem Námluvy už podruhé a hrozně se mi líbilo, jak nakonci hlavní hrdina kupoval tu horu dárků, aby mu Sarah odpustila a dala mu šanci. Docela mě šokovalo, jak zemřeli Jarrodovi rodiče, ale to tady nebudu prozrazovat. :-). Nepřesnosti v překladu už neřeším, Levné knihy už jsou prostě takové. Takže já dávám 4 hvězdy. Zatím u mě totiž v této sérii vede kniha Nevěsta na ocet.

  3. Takže právě čtu Jeho na celý život. A tento příběh jede současně (časově) s Námluvamy a jedna kapitola je dokonce úplně stejna a to setkání u Whitů kdy Jarrod příjde pozdě a Daniel vůbec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..