PŘIJDU SI PRO TEBE

1. část série Gamblers - L. Kleypas

Lisa KLEYPAS

V originále THEN CAME YOU,

vydalo Domino 2001.

Kleypas: Přijdu si pro tebe

Londýn, 1820.

Anotace (Domino):

Krásná a lehkomyslná Lily Lawsonová patřila ke lvicím londýnských salónů a s oblibou šokovala svým chováním vznešenou společnost. Nevynechala jedinou příležitost, kdy mohla dát úzkoprsým příslušníkům anglické smetánky najevo svou nezávislost. Nyní si ovšem uložila velmi složitý úkol: zabránit sňatku své něžné a půvabné sestry s arogantním lordem Alexem Rainfordem. Lily totiž ví, že sestra miluje jiného, a proto jí chce pomoci.
Použije svého šarmu a vnutí se na Rainfordovo panství, kde hodlá rozehrát svůj velkolepý plán. S Alexem si však nepadnou do oka a vypuknou mezi nimi prudké hádky.Všechno se zdá být ztraceno, ale po několika dnech se začne zášť měnit v cosi jiného, mnohem příjemnějšího… Lily ani Alex si ovšem nechtějí přiznat, že se proti své vůli zamilovali, a navíc jsou svatební přípravy v plném proudu… Najdou cestu ven t tohoto začarovaného kruhu?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Většinou nad knížkami nebulím, alespoň ne moc. Ale tahle mě neustále tak dojímala, že jsem ji nemohla číst na veřejnosti. Pořád se mi snažily slzičky vyklouznout z očí.

Oficiální anotace je trochu zavádějící, takže to uvedeme na pravou míru. Lily si za svůj krátký život už sáhla na samé dno zoufaltví… a ještě tomu není konec. Takže její skandální chování není ani tak motivované touhou vytřít společnosti zrak, jako spíš ochranou před zoufalstvím. Takový adrenalinový sport, bungee jumping tehdy neznali. A proč si tak zoufá? Protože už je to dva roky, co jí ex-milenec unesl dítě, a ona ho ještě pořád nemá zpátky. Její ex spolkl už celý její majetek a pořád chce víc.

To Alex už jednou miloval. Velmi. Američanku. Carolinu. Když si na honu srazila vaz, volba byla jasná. Jinou milovat nebude. Tak se rozhodne pro manželství s Penelopou (to je ona Lilyina sestra) za účelem tvorby dědiců, ale tentokrát by to prosil bez emocí!

Nebojte, ona ho Lily (i když asi neúmyslně) přiměje ke změně názoru…

K čemu mám výhrady: k překladu (nepředpokládám, že by to autorka tak blbě napsala i v angličtině). Je tam spousta zmatených částí, zdá se, že na pilovaní a cizelování české verze nebyl čas… nebo chuť. Doteď se mi nepodařilo představit si scénu ze str. 162:

„Posadila se na okraj postele… …Alex odhodil košili, klekl si před ni a položil si ruce vedle jejích boků… …Nejistě mu sáhla na ramena, a aniž si to uvědomovala, sunula prsty níž, do jeho pružných, měděných chloupků.Byl tak blízko, že se lýtkami (!) zabořila do napjatých svalů na žaludku…“.

Asi si půjdu proštudovat kámásutru, ale stejně moc nadějí do toho nevkládám.

Nakonec si ještě račte všimnout zajímavé postavy Dereka Cravena, ten je totiž hrdinou navazujícího příběhu Sním o tobě.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,65 (210 x)
Loading... Dále v sérii: ... další část série »
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 18.5.2007 v 23:07 a je zařazený do rubriky KLEYPAS Lisa *Anglie - George IV a William IV. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “PŘIJDU SI PRO TEBE”

 1. anne13 podotýká:

  * * * * * mrgreen

 2. elgyn podotýká:

  Pro mě jedna z nejhorších a nejnudnějších knížek od LK.

 3. Carrie podotýká:

  Nádherná kniha, ktorú som čitala už toľkokrát, že to neviem ani spočítať. Páčili sa mi obe hlavné postavy, Lily tou svojou nezlomnosťou a inakosťou a Alex, no ten proste asi úplne všetkým. Čo ma miatlo bolo Derekovo správanie, rozumiem, prečo si Lily nechcel nič začať, ale napriek tomu mi uchádza dôvod, pre ktorý nechcel Lily dať peniaze na záchranu dcéry. V reále by to bol asi naozaj nereálny príbeh:), ale to sú rozprávky tiež. Takže, pre mňa jasných päť hviezd a kľudne aj sto!

 4. luc podotýká:

  Kniha bola krásna. Síce mi Lily občas išla na nervy s tým, že nechcela Alexovi povedať o Nicole. Ale inak to bolo super. A to s tými prekladmi som si tiež všimla, akoby po sebe prekladatelia nečítali. 😀 😀

 5. katja podotýká:

  Inu, Kleypas. Co dodat? Vážně příjemný příběh, dojemný a trochu netradiční v tom smyslu, že hlavních hrdinek s vlastními dětmi je dost málo. To mě na tom taky docela dlouho odrazovalo od pujčení, ale nakonec nelituju.
  Nejvíc mě ovšem na celém příběhu zajímal Derek, jako taková zvláštní postava a jsem docela natěšená na jeho příběh. (Takže to bude asi průšvih-když se na něco moc těším, tak to pak za moc nestojí (O: )

 6. Amaris podotýká:

  Honzina: jojo také jsem měla ten problém půl roku jsem čekala ale docela to uteklo…:-) jestli někdo ví kde sehnat starší tituly knížek, mimo aukcí budu ráda když se podělí. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*