PŘIJDU SI PRO TEBE

1. část série Gamblers - L. Kleypas

Lisa KLEYPAS

V originále THEN CAME YOU,

vydalo Domino 2001.

Kleypas: Přijdu si pro tebe

Londýn, 1820.

Anotace (Domino):

Krásná a lehkomyslná Lily Lawsonová patřila ke lvicím londýnských salónů a s oblibou šokovala svým chováním vznešenou společnost. Nevynechala jedinou příležitost, kdy mohla dát úzkoprsým příslušníkům anglické smetánky najevo svou nezávislost. Nyní si ovšem uložila velmi složitý úkol: zabránit sňatku své něžné a půvabné sestry s arogantním lordem Alexem Rainfordem. Lily totiž ví, že sestra miluje jiného, a proto jí chce pomoci.
Použije svého šarmu a vnutí se na Rainfordovo panství, kde hodlá rozehrát svůj velkolepý plán. S Alexem si však nepadnou do oka a vypuknou mezi nimi prudké hádky.Všechno se zdá být ztraceno, ale po několika dnech se začne zášť měnit v cosi jiného, mnohem příjemnějšího… Lily ani Alex si ovšem nechtějí přiznat, že se proti své vůli zamilovali, a navíc jsou svatební přípravy v plném proudu… Najdou cestu ven t tohoto začarovaného kruhu?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Většinou nad knížkami nebulím, alespoň ne moc. Ale tahle mě neustále tak dojímala, že jsem ji nemohla číst na veřejnosti. Pořád se mi snažily slzičky vyklouznout z očí.

Oficiální anotace je trochu zavádějící, takže to uvedeme na pravou míru. Lily si za svůj krátký život už sáhla na samé dno zoufaltví… a ještě tomu není konec. Takže její skandální chování není ani tak motivované touhou vytřít společnosti zrak, jako spíš ochranou před zoufalstvím. Takový adrenalinový sport, bungee jumping tehdy neznali. A proč si tak zoufá? Protože už je to dva roky, co jí ex-milenec unesl dítě, a ona ho ještě pořád nemá zpátky. Její ex spolkl už celý její majetek a pořád chce víc.

To Alex už jednou miloval. Velmi. Američanku. Carolinu. Když si na honu srazila vaz, volba byla jasná. Jinou milovat nebude. Tak se rozhodne pro manželství s Penelopou (to je ona Lilyina sestra) za účelem tvorby dědiců, ale tentokrát by to prosil bez emocí!

Nebojte, ona ho Lily (i když asi neúmyslně) přiměje ke změně názoru…

K čemu mám výhrady: k překladu (nepředpokládám, že by to autorka tak blbě napsala i v angličtině). Je tam spousta zmatených částí, zdá se, že na pilovaní a cizelování české verze nebyl čas… nebo chuť. Doteď se mi nepodařilo představit si scénu ze str. 162:

„Posadila se na okraj postele… …Alex odhodil košili, klekl si před ni a položil si ruce vedle jejích boků… …Nejistě mu sáhla na ramena, a aniž si to uvědomovala, sunula prsty níž, do jeho pružných, měděných chloupků.Byl tak blízko, že se lýtkami (!) zabořila do napjatých svalů na žaludku…“.

Asi si půjdu proštudovat kámásutru, ale stejně moc nadějí do toho nevkládám.

Nakonec si ještě račte všimnout zajímavé postavy Dereka Cravena, ten je totiž hrdinou navazujícího příběhu Sním o tobě.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,65 (210 x)
Loading... Dále v sérii: ... další část série »
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 18.5.2007 v 23:07 a je zařazený do rubriky KLEYPAS Lisa *Anglie - George IV a William IV. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “PŘIJDU SI PRO TEBE”

 1. xluki podotýká:

  Sorry, lýtkách v břiše.

 2. xluki podotýká:

  Taky se mi to moc nelíbilo, nějaké části bych klidně vynechala. Jo, mám vydání z roku 2008, Ježíšek donesl, a na straně 162 není žádná zmínka o lítkách v břiše. Že by to poupravili?

 3. vita podotýká:

  Tohle mi nějak nesedlo. Přišlo mi to poslepované a bez nápadu. Asi jsem nebyla správně naladěná.

 4. Lenka AK. podotýká:

  Dříve než tuto jsem četla „Sním o tobě“ a i když jsem se hrozně těšila na Lily, tak jsem byla dějem dost zklamaná. Jinak zkušenost Lily a její dítě vyrovnala Alexova první láska Caroline, tak v tomto ohledu jsem byla spokojená. Nevím, ale mám raději nevinné hrdinky.
  Nekonvenčnost Lily byla podle mě dost přehnaná, protože já si vždycky představuji, jak by to působilo v té době a tuto knihu bych zařadila do sekce „historicky nerealistické“.
  Jinak musím souhlasit s Renčiným postřehem ohledně představitelnosti určitých scén. Měla jsem chuť si to s někým doma vyzkoušet, abych vůbec zjistila, jak to má být. Ale tohle měla udělat překladatelka, která to občas dost odflákla.
  Jinak moc pěkný příběh a hrozně jsem fandila, aby Nicoletu našli.

 5. Maki podotýká:

  Pro rty, kteří sháníte nějaké knížky od L.K. Včera jsem byla v Ostravě v Tescu a pár jich tam bylo: Příjudu si pro tebe, Cizí muž v mém náručí, Najdu si tě, …protože jsi má, Půlnoční romance.

 6. Jana podotýká:

  Máš pravdu Renko, ale mě už se prostě pak ta knížka nezdála být natolik dobrá, aby si těch pět hvězdiček zasloužila. Ale jinak chápu, jak to myslíš, takže se příště polepším 😉

 7. renka podotýká:

  Jano: Proč nedat pět hvězdiček oběma? Jen proto, že jedna byla ještě lepší? Existují i šesti, sedmi, dokonce i stohvězdičkové knihy, ale už se do našeho rozpětí pětihvězdičkového rozpětí prostě nevejdou.

  Pokud bys takhle chtěla hodnotit všechny knihy, nešlo by to. Mohla bys ohodnotit jen pět knih, na ostatní by sis nemohla udělat názor 😉

  Takže chutě do toho, a pokud je knížka:
  výborná, skvělá a musíte si ji přečíst:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  celkem dobrá, lepší než průměr:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  průměrná, příjemná, ale nic objevného:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  nic moc, celkem nuda, podprůměr:mrgreen: :mrgreen:
  hrůza, vyhozený prachy, nestojí za zmínku:mrgreen:

 8. Jana podotýká:

  Kniha Přijdu si pro tebe byla docela pěkná a už už jsem se jí chystala dát 5 hvězdiček, když jsem si přečetla pokračování – Sním o tobě, které mě tak uchvátilo a zdálo se mi o tolik lepší, že jsem nakonec musela z hodnocení jednu hvězdičku ubrat, ale jinak myslím, že tahle knížka rozhodně stojí za přečtení, jako ostatně všechno od Lisy Kleypas.

 9. Kate podotýká:

  Simono: Knížku jsem nedávno koupila v knihkupectví, takže dotisk vyšel a dá se koupit i u Renky v eshopu.

 10. renka podotýká:

  Simono: Možná jsem špatně pochopila, který titul tak marně sháníš, myslela jsem, že Přijdu si pro tebe, ale tu úplně dole píšeš, že už ji máš.

  Ohledně dotisků: Myslím, že Půlnoční anděl i další rozebrané knížky jako dotisk vyjdou. Ale je potřeba to prostě vydavatelství Domino dát najevo. S tím dotiskem Půlnočního anděla je to od Domina docela nepromyšlené, protože má 17.11. vyjít pokračování Síla osudu. Možná to zaměnili s Půlnoční romancí 🙄

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*