TEN PRAVÝ

1. část série No Other - S. Drake

Shannon DRAKE

V originále NO OTHER MAN,

vydalo Domino 2007.

Drake: Ten pravý

Dakota 1875.

Anotace (www.dominoknihy.cz):

Skylar Connorová neměla nikdy na růžích ustláno. Jako oboustranný sirotek se ocitla v poručnictví otčíma, který ji týral a zneužíval. Trvalo dlouho, než v sobě našla dost odvahy utéct a uchýlila se k lordu Douglasovi, starému skotskému šlechtici, jenž přijel do Nového světa za dobrodružstvím a obchodem. Douglas chce nebohé dívce pomoci, a tak jí nabídne sňatek. Nemoc mu ovšem zabrání přijet na obřad, a tak je manželství uzavřeno v zastoupení. Krátce poté lord umírá a Skylar odjíždí na jeho farmu v Dakotě.
Je novomanželka, a přece vdova. Už to je dostatečně znepokojivé pomyšlení, ale největší šok na Skylar teprve čeká: její dostavník je přepaden a ona skončí v dřevěném domku s únoscem, z něhož se vyklube syn lorda Douglase – a podle oddacího listu i její právoplatný manžel!
Starý pán to jistě myslel dobře, ale skutečnost se od jeho představ povážlivě liší. Skylar drásá vědomí, že se nestala uznávanou dámou, nýbrž chotí divocha. Adam „Jestřáb“ Douglas má ženu, o kterou nestál a která vnesla do jeho života zmatek. Uchystal osud pro Skylar další krutou zkoušku, anebo jí přece jenom ukáže svou vlídnější tvář?

Hodnocení: s bídou :mrgreen: :mrgreen:

Tak to jsem zklamaná. Několikrát jsem už naznačovala, že válka Severu proti Jihu mě neláká. Takže jsem hladově sáhla do regálu po téhle novince. Teda kecám, nechala jsem si ji poslat. A ouha, vyhozené prachy!

Milá S.D. se nám tu vrhla na psaní indiánek. Myslím, že to není dobrý nápad. Vykradla akorát Karla Maye (který se s živým indiánem v životě nesetkal) a stvořila takový mišmaš. Přitom pokud vím Heather Graham (Shannon Drake je pseudonym) je Američanka, takže nějaký vlastní výzkum života indiánů by pro ni určitě nebyl problém.

Podrobnějšímu rozboru textu se věnovala na Lopuchu elgyn, čímž mě, narozdíl od originálu, pobavila. S.D. jsem příběh ani na chvíli neuvěřila, mimo jiné mi v tom bránila autorkou vymyšlená indiánská jména. Vzhledem k určitým narážkám podezřívám autorku, že ještě bude pokračování o Sloanovi a Sabrině (dodatek: tak od Rozi vím, že v angličtině už existuje a jmenuje se No Other Love). Jsem předem rozhodnutá se mu obloukem vyhnout. Ovšem na Sladká jako hřích se docela těším (Skotskoooooo) – má to být o z mrtvých vstalém bratrovi Adama Douglase.

A mimochodem, téměř při každém přečtení jména Skylar se mi vybavila asociace s lodní dopravou. Vážně nevím proč :-).

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,14 (49 x)
Loading... Dále v sérii: ... další část série »
O autorovi: Renka (512 článků)

To já jsem před lety založila blog Renčina červená knihovna. Jsem administrátorka a zároveň autorka recenzí. Nejraději mám historické romance, nejlépe z regentské Anglie, ale nepohrdnu ani tvrdými skotskými válečníky na bujných ořích. Čtu ale téměř všechno.


Článek napsala Renka dne 20.5.2007 v 22:18 a je zařazený do rubriky DRAKE Shannon *Amerika. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “TEN PRAVÝ”

 1. Marfuscha podotýká:

  Uf tak u mě možná za necelé 3 hvězdičky. Nechápala jsem pohnutky Skylar, že se manželovi nesvěřila se svými problémy a když se konečne odhodlala, tak zase nebyla pro změnu schopná dát dohromady souvislou větu..no a ty indiáni…:))

 2. Zuzka podotýká:

  Hned na začátku musím říct, že nemám ráda příběhy, které se odehrávají v době války Severu proti Jihu, ale S. Drake je moje oblíbená autorka, takže jsem si nakonec tuto sérii koupila. Vlastně, ani nemám ráda zelenou barvu, ale, když je člověk nemocný, tak přečte všechno…

  Nakonec se mi, ale tahle knížka docela líbila, takže jí musím dát, tak čtyři hvězdičky…

 3. Kometa podotýká:

  Siska a renka: Její otec zemřel a ten o koho se jedná byl nový manžel její matky. Skylar ho nenáviděla a obvinila ho z vraždy svého otce. Matka jí umřela a došlo to tak daleko, že ho odeslala na vozík. A milostný návrhy spíš dělal její mladší sestře. A mezi námi děvčaty, dopadl jak si zasloužil. XD

 4. renka podotýká:

  Siska: Prosím, promiň, tvůj komentář jsem přehlédla. Tak odpovídám až teď: Mám pocit, že Skylark nebyla přímo zněužita se všemi důsledky, ale už si to moc nepamatuju… Tak mě kdyžtak někdo opravte

 5. renefer podotýká:

  Mně se tato knížka líbila,byla to zase trochu změna oproti staré dobré Anglii a i když romány od SD z Ameriky moc nemusím, tak tenhle mě mile překvapil.Nostalgicky jsem si zavzpomínala na doby, kdy jsem četla májovky :o)

 6. Siska podotýká:

  Ahojda Renčo:) Mohla by si m prosím ťa poradiť? Mám veľmi rada Shannon Drake ako spisovateľku, ale neviem sa rozhodnúť či si kúpim tento jej titul:( Dosť ma zaráža, že sa spomína v anotácii, že hrdinku zneužíval jej otec. To bolo vážne v knihe spomenuté? Alebo sa v tomto prípade jedná len o nešikovnú anotáciu? Budem rada ak odpíšeš. Díky.

 7. Rózi podotýká:

  Tak při čtení Lopuchu jsem se pobavila.Jinak jak jsem ti psala tak jsem to četla a nejvíce mě láká to třetí dílo co snad u nás vyjde o té chuděrce co se nechala tak hloupě „znásilnit“ pravděpodobně budoucím manželem jaká náhoda že z celého hotelu zakotvila zrovná u Adamova přítele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*