CRESCENDO

Becca FITZPATRICKová

v originále CRESCENDO

vydal Egmont 2011

crescendo-bfNořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážného anděla. Patch je tajemný, nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá, že tráví stále víc a víc času s Nořinou úhlavní sokyní Marcií Millarovou.

Nebýt Patchova nepochopitelného jednání, Nora by Scotta Parnella, starého rodinného přítele, který se přestěhoval zpátky do města, sotva vzala na vědomí. Jenže Noru ke Scottovi začne cosi přitahovat – navzdory pocitům, které ji varují, že Scott před ní zřejmě skrývá nějaké tajemství.

Noru navíc celou dobu pronásledují obrazy jejího zavražděného otce. Začne se zajímat, zda její původ nemá něco společného s jeho smrtí, a následkem toho jí hrozí stále větší a větší nebezpečí. Nora se zoufale snaží zjistit, co se vlastně v minulosti stalo, ale možná že některé události je lepší nechat spát, protože pravda může zničit vše – a všechny, kterým Nora věří a které má ráda.

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ačkoli druhý příběh série začíná idylicky, kdy Nora je s Patchem a šťastná, nemá tato idylka dlouhého trvání. Po jedné hádce, kdy Nora vmete Patchovi do tváře pár nehezkých věcí se jejich cesty rozcházejí. Nora, ač nešťastná, nedokáže překousnout svou hrdost a s Patchem se usmířit nehodlá. A navíc, když zjistí, že se Patch podezřele často vyskytuje v blízkosti její sokyně Marcie, napadá Noru jen to nejhorší – že zaručeně s Marcií Patch něco má.

Ale Nora najde rozptýlení ve staronovém kamarádovi Scottovi. Scott se sice Noře zdá nějaký divný, ale cesty se jim často kříží a počáteční nedůvěra se postupně odbourává…  😉

Jenže vše se pěkně zamotává, kolem Nory se dějí divné věci a když Noře navíc Marcie vpálí do tváře pravdu o jejím otci a matce, nestačí se Nora divit. Naštěstí je tu vždy nablízku Patch, který si najde svůj vlastní způsob, jak s Norou komunikovat a jak se jí pokusit domluvit.

A protože nic nemůže být jednoduché, vyostřuje se zde nepřátelství mezi archanděly, padlými a rasou Nefilim. A navíc je tu někdo, kdo má s Norou nevyřízený jeden účet…

Opět pěkný příběh, chápu záměr autorky děj napnout a zdramatizovat, ale teda podle mého mohla Nora, co se Patche týče, dostat rozum o trochu dřív a bylo by rázem o spoustu komplikací míň. 😀  Ale jinak knihu klidně k přečtení doporučím.  😉

(zdroj anotace vč.obrázku www.arara.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,29 (14 x)
Loading...

[button link=“http://palmknihy.cz/web/kniha/crescendo-4449.htm?aff_pk=cekn2012″ color=“#ffaec9″ size=“3″ style=“1″ dark=“0″ radius=“auto“ target=“blank“]KOUPIT e-KNIHU[/button] Dále v sérii:« předchozí část série ... další část série »

O autorovi: arlene (340 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 11.4.2012 v 23:32 a je zařazený do rubriky FITZPATRICK Becca *Upíři a další havěť. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*