SAMETOVÉ POUTO

Teresa MEDEIROS

V originále HEATHER AND VELVET,

vydalo Domino 2000.

Medeiros: Sametové pouto

Anglie i Skotsko, 1791.

Anotace (www.knizniweb.cz):

Laura Walkerová si vždy myslela, že ji čeká nudný úděl staré panny. Vždyť pro ostatní byla odjakživa jen příliš studovaná dívka, bezbarvý stín bohaté tety, která se jí po smrti rodičů ujala. Všechno se však změnilo za jedné bouřlivé noci, kdy Laura zachránila zraněného banditu, kterému se tak trochu její vinou nepodařil pokus o loupež.
Sebastian, o němž se v celém kraji tradovaly děsivé historky, v ní neviděl to, co ostatní. Pro něj byla bystrou a odvážnou kráskou s ametystovýma očima, vtělením všech jeho zmařených snů.
Osudové setkání vneslo do Lauřina života chvilkový závan dobrodružství, Sebastian zase na chvíli pocítil chuť postavit se nepřízni osudu. Nad ránem se museli rozejít, ale ani jednoho nenapadlo, že se brzy setkají za úplně jiných okolností….
Jakou má ovšem šanci křehký cit proti společenským intrikám? A může vůbec mezi banditou ze skotských vřesovišť a vzdělanou dívkou z anglické smetánky vzniknout něco víc než jen pomíjivé vzplanutí vášně?

Hodnocení: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Knížka s velice košatým dějem. A taky většinu času beznadějným, celou dobu budete mít o Lauru a Sebastiana Kerra strach, jestli to vůbec může skončit a skončí dobře. Odpověď zní naštěstí ano. Byla jsem docela zvědavá jak z toho všeho autorka vybruslí. Nakonec mi přišel čin Sira Arla podivný, zvlášť když to vypadalo, že měl na Sebastiana pifku, spíš sem čekala, že se objeví průklep omilostnění… No ale asi byl Sir Arlo v podstatě dobrák…

K ději: Laura Sebastianovi pomůže, on se do ní asi hned zamiluje. Oba si myslí, že se už neuvidí. Omyl. Sebastian se záhy objeví na Lindentree (lípa anglicky) jako snoubenec její tetičky, kterou si chce a potřebuje vzít. Pro peníze. To je ale rána… A navíc na něj praskne jeho loupežná činnost. Překvapením prvním bylo, kdo ho práskl…

Druhým překvapením, milým, je postava Jamieho. Je osvěžující, že člověk se vzhledem skřeta může mít zlaté srdce, v romantické literatuře je často bídák bídákem na první pohled. Tady ne.

Trochu mě mrzí překlad názvu, v originále je to Vřes a samet, a pravděpodobně měl symbolizovat spojení drsného Skotska a zjemnělé Anglie. Český překlad je nicneříkající a s příběhem nemá žádnou zjevnou souvislost.

Mňó, takže to nebylo špatný. Čtěte.

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,22 (54 x)
Loading...

8 komentářů u „SAMETOVÉ POUTO

 1. Napínavé, záživné, občas jsem vůbec nechápala, kam děj míří – o to to bylo zajímavější. Jako vždy můj problém s T. Medeiros – odfláknutý konec. Za to minus hvězdička.

 2. Mě se tato knížka líbila hodně a přečetla jsem ji prakticky za jednu noc. Taky si trochu myslím, že mohla autorka těch dějových zvratů malilinko ubrat, ale jinak mi to přišlo strhující.
  I když jsem někdy sama pro sebe dávala Sebastiánovi (Ne kocourkovi (O: ) dost nelichotivé tituly. A taky mě převapilo, jak dlouho vlastně TM odkládala ehm.. „úplné spojení“ čekala jsem to tak trochu podle anotace (nevim proč) už tu první noc a pak každou další příležitost, kdy se k sobě nachomýtli dost blízko.
  Jamie byl naprosto kouzelný a úřasný a chvilkama jsem mu přála, aby zůstala Laura s ním. Sebastian byl totiž opravdu pěkně protivnej chlap a svým způsobem trochu strašpytel. Laura tolik věci neřešila. Nevadilo by jí bydlet s ním v ruině.
  No, ale nakonec to dobře dopadlo-jak jinak!

 3. no já sem byla s knihou maximálně spokojená, dala bych 5 hvězd. Příběh se mi líbil, až na to jak bylo rozporuplné kde žil Sebastien nejdřív jako boháč a pak horal….mno ale jinak se mi vše nadmíru líbilo. Tento titul jsem četla již kdysy ale už je to dlouho a nedotčetla , už ani nevím proč tak sem se s chutí k ní vrátila.

 4. Ze začátku se mi četla hodně dobře, ale pak mi ten košatý děj začal vadit. Knížku bych klidně zkrátila.

 5. Renko, já tuhle knížku taky docela můžu. Akorát mě přijde zvláštní (opět se to vyskytuje v několika knížkách TM), že hrdina chvílemi žije v naprosto až nelidsky nuzných podmínkách připomínajících prvobytně pospolnou společnost a najednou se záhadně vyloupne ve společnosti bohatých jakoby se nechumelilo – umí vystupovat a oblékat se – a pak je zase jako poslední nuzák..

 6. s chuťou som sa pustila do tejto knižky, pretože TM mám rada a zo začiatku sa mi páčila, ale potom sa to začalo strašne zamotávať a začalo ma to nudiť túto knižku som ani nedočítala bolo to nad moje sily

 7. Knížku jsem četla 14 dní!!!!Měla jsem opravdu velký problém jí přečíst, je až moc rozvleklá.Není úplně špatná, ale děsně mě nebavila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..