Co je to za knihu?

Často mi přijde emailem, nebo se objeví v návštěvní knize, kam ale nechodí moc lidí, dotaz typu:

 Před lety jsem četla knížku, nevím, jak se jmenuje, ale vím, že on byl princ a ona chudá dívka, a utíkali před mořskou příšerou. Nevíš, co je to za knihu?

Moc ráda bych vám všem pomohla, ale často opravdu nevím. Tak jsem vymyslela, že napíšu tenhle článek.

Jeho funkce by měla být následující: vložte raději svůj dotaz do komentáře tohoto článku. Určitě si ho přečte víc než jedna osoba, a je tu spoustu čtenářů, kteří vám určitě rádi poradí.

Snažte se vzpomenout na co nejvíc podrobností z příběhu, pokud si pamatujete obálku knížky, zkuste ji popsat, napište i co nejpřesněji, kdy jste knížku četli. A sledujte odpovědi, a reagujte na ně co nejrychleji.

Myslím, že to spolu se čtenáři dáme dohromady. Takže komentáře jsou vaše.

Článek napsala admin (Renka) dne 13.4.2012 v 9:40 a je zařazený do rubriky Jak na tyhle stránky? *Jak sehnat knížku *Co je to za KNIHU????. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Co je to za knihu?”

 1. Péťa P. podotýká:

  Hezký večer 🙂 Už dlouho hledám knížku, která tu určitě někde je – dva mladí lidé byli zasnoubeni, jednalo se o dohodnutý sňatek, ale měli se rádi. Pak je ale rozdělila válka (nevím bohužel jaká). On se vrací po válce, ona bydlí se svým starým otcem na stejném hradě, který on chce dobýt. Důležité je, že ona stráží poklad – myslím, že králův poklad, který ale není žádné zlato a nic, ale jeho malá dcera, což se dlouho tají. Moc všem děkuji za radu 🙂

 2. Braeen podotýká:

  zdravím všechny 🙂 už měsíce si lámu hlavu nad knihou, kterou jsem četla. jde o sérii a jsou tam upíři.
  takže první kniha je o upírovi, který se splete lidskou ženu s nějakou svou pradávnou přítelkyní/největším nepřítelem, a chce ji zničit. no, dají se dohromady.
  druhá kniha – upír si vzal krev od holky, která mu to nedovolila a ještě byla panna, takže jsou teď k sobě připoutáni. a on pomalu umírá, ježto ona mu krev stále dává nedobrovolně, takže z ní nic nemá.. no, když se to mezi nima vyšaší, tak se zjistí, že tahle holka je nějaká usper spešl upíří pramatka (nebo tak něco)

  tak co vy na to? prosím poraďte 🙂

 3. luci33 podotýká:

  Ahoj, možná někoho něco napadne:Kniha je starší, rozhodně ne novější titul. Hrdinka,(šlechtična) má poměr s mužem a než jí on stihne říct, kdo ve skutečnosti je, je jí představen šlechtickým titulem na plese a ona z toho má šok, přesto nedá nic najevo. Tolik fakta. A něco, co mi splývá a můžu se plést: myslím, že byla vdaná za jeho příbuzného a ten umřel a možná šlo o vévodu (Richmond?, Richard?) nebo úplně jinak? A že se ten ples konal v jejím domě a potažmo i v jeho, měl se stát hlavou rodiny, což dlouho odmítal a nechával to právě na jejím manželovi, který ho jako zastupoval, měli stejné příjmení?

 4. Katie podotýká:

  Litocha: Děkuju za odpověď! To by mohlo být – kdysi jsem ji četla a už nevím přesně o čem byla ještě ji mám v Kindlu, takže se na ni hned večer vrhnu 🙂

 5. Litocha podotýká:

  Katie: Jsem si dost jistá, že je to Nicole Jordan, tipovala bych tenhle titul:
  http://www.cervenaknihovna.com/297/extaze-2/

 6. Dana podotýká:

  Pre Lujda, mohla by to byť kniha Lady a lord od Betiny Krahn.

 7. Pavla podotýká:

  Pro Silvii: je to Okouzlení od Elizabeth Lowell

 8. takymagrata podotýká:

  Pro Iky: náhradnice, která psala dopisy = jedná se zřejmě o Předvečerní lásku od Liy Kleypas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*