Co je to za knihu?

Často mi přijde emailem, nebo se objeví v návštěvní knize, kam ale nechodí moc lidí, dotaz typu:

 Před lety jsem četla knížku, nevím, jak se jmenuje, ale vím, že on byl princ a ona chudá dívka, a utíkali před mořskou příšerou. Nevíš, co je to za knihu?

Moc ráda bych vám všem pomohla, ale často opravdu nevím. Tak jsem vymyslela, že napíšu tenhle článek.

Jeho funkce by měla být následující: vložte raději svůj dotaz do komentáře tohoto článku. Určitě si ho přečte víc než jedna osoba, a je tu spoustu čtenářů, kteří vám určitě rádi poradí.

Snažte se vzpomenout na co nejvíc podrobností z příběhu, pokud si pamatujete obálku knížky, zkuste ji popsat, napište i co nejpřesněji, kdy jste knížku četli. A sledujte odpovědi, a reagujte na ně co nejrychleji.

Myslím, že to spolu se čtenáři dáme dohromady. Takže komentáře jsou vaše.

697 komentářů u „Co je to za knihu?

 1. Sice nevím, co je to za knihu, ale zní to zajímavě, doufám, že to někdo odhalí, pak bych si ji možná taky přečetla (O:
  Možná by lidem pomohlo, kdyby sis vzpomněla aspoň co to bylo zhruba za dobu. A i detaily můžou pomoct… (O:

 2. Ahoj, já bych od vás chtěla poradit s jednou knihou, ale pamatuji si toho velmi málo, hlavní hrdinka byla velká, nemotorná, pořád o něco zakopávala a měla každé oko jinak barevné, hlavní hrdina si ji přivedl na svůj velmi zanedbaný hrad kde měl několik velkých psů, tak to je vše, ale vím, že se mi velmi líbila. Děkuji

 3. Jé, tak moc děkuji oběma za pomoc,. Je to opravdu Nevinná svůdkyně – Teresa Medeiros. teď jsem si to kontrolovala podle anotace.

  Výborný nápad s tímto článkem:-)

 4. to Pavla: Myslím, že je to kniha od Lisy Kleypas – Nevinná svůdkyně

 5. Super rubrika, už tak 14 dní sem to tu chtěla někde navrhnout, ale přemýšlela jsem kam to napsat. Už totiž skoro měsíc dumám nad jednou knížkou a nemůžu si vzpomenout na název. Je to historická knížka, on měl strašně dětí, které mu přibývaly geometrickou řadou, tedy skoro rychleji než by je stačil dělat:-) (mám pocit že některé z nich byly místní lehké slečny) a někoho si poslal pro nevěstu, asi aby se měl o ně kdo starat. Měla být škaredá, aby ho to netáhlo si přidělat nějaké děti ještě sám:-) jak už to tak bývá nevěsta je nakonec krásná, on naštvaný a děti zlomyslný:-) pak už si jen pamatuju, že ke konci je hrdinka těhotná, jenže ví, že on už žádný děti nechce, do toho přijede její rodina, kterou on pozval a ona né moc ráda vidí, a tak uteče a on jí pak najde ve sněhu. (Je to opravdu už dlouho co sem jí četla, takže si vybavuji jen takové záblesky:-))

  Stylově mi to připomínalo Arnette Lamb, ale mezi jejíma knížkama sem to nenašla.

  Nu, tak doufám, že mi dokáže někdo pomoci:-D

 6. Werano mooooooooooooooc díky. Hrozně dlouho jsem se snažila vzpomenout.

 7. Ahoj! super, děkuju! to je asi přesně ona. někdy po ní zase sáhnu, ale trochu se bojím, jak na mě podruhé zapůsobí… tak já pak napíšu do komentů ke knize. ještě jednou děkuju z pomoc a mějte se!

 8. katja: Souhlasím s Hedvigou, určitě to napsala Catherine Anderson.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..