Co je to za knihu?

Často mi přijde emailem, nebo se objeví v návštěvní knize, kam ale nechodí moc lidí, dotaz typu:

 Před lety jsem četla knížku, nevím, jak se jmenuje, ale vím, že on byl princ a ona chudá dívka, a utíkali před mořskou příšerou. Nevíš, co je to za knihu?

Moc ráda bych vám všem pomohla, ale často opravdu nevím. Tak jsem vymyslela, že napíšu tenhle článek.

Jeho funkce by měla být následující: vložte raději svůj dotaz do komentáře tohoto článku. Určitě si ho přečte víc než jedna osoba, a je tu spoustu čtenářů, kteří vám určitě rádi poradí.

Snažte se vzpomenout na co nejvíc podrobností z příběhu, pokud si pamatujete obálku knížky, zkuste ji popsat, napište i co nejpřesněji, kdy jste knížku četli. A sledujte odpovědi, a reagujte na ně co nejrychleji.

Myslím, že to spolu se čtenáři dáme dohromady. Takže komentáře jsou vaše.

Článek napsala admin (Renka) dne 13.4.2012 v 9:40 a je zařazený do rubriky Jak na tyhle stránky? *Jak sehnat knížku *Co je to za KNIHU????. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “Co je to za knihu?”

 1. Katie podotýká:

  Ahojte dámy,
  Já hledám knízku s následující (trošku nertradiční) zápletkou; Mladý šlechtic se rozhodne unést vyhlášenou krásku, aby s ní mohl strávit noc a rozhodne se použít nějaké drogy, aby byla povolnější. Ovšem jeho příbuzný (bratr či bratranec) se o tom dozví a rozhodne se dívku zachránit z jeho spárů… Drogy už ale začaly působit tak nakonec je to ten starší příbuzný, kdo s ní stráví noc (či jen jí dopomůže uvolnění). Dál je děj více méně klasický, zamilují se do sebe, happyending atd. Je to trochu úchylnější zápletka 🙂 , tak bych ji tipovala třeba na J. Lidnsey, ale podle anotace mi to na žádnou její knížku nesedí. Předem vám děkuju za rady 🙂

 2. Lynna podotýká:

  Pro Danu: Vy jste zlatá. Moc děkuji. Je to ona. Co já jsem se té knížky nahledala.

 3. Dana podotýká:

  Pre Lynna, mohlo by to byť Tajemství cnostné dámy od V. Alexander.

 4. Lynna podotýká:

  Ahoj, nevěděl by prosím někdo, jak se jmenuje kniha, kde chtěl otec hlavní hrdinku provdat, aby zachránila rodinu, ona nechtěla, ale pak se šla podívat, jaký je její nastávající a během toho se vydávala za svoji sestřenici, zatímco on se také vydával za nějakého svého podřízeného. Pak se spolu scházeli, on ji začal mít rád, ale bál se jí říct, že on je ten její snoubenec. Nakonec se to provalilo a vzali se. Obrázky z přebalů si pamatuji, ale názvy ne. Ani na autorku si nevzpomenu. Kdyby někdo věděl, tak budu ráda.

 5. Silvia podotýká:

  Ahojte vsichni, rada bych nasla nekoho, kdo mi muze pomoci najit knizku, nebylo to cerstve vydani, cetla jsem ji zhruba pred 10 lety. Matne si vzpominam, ze slo o knihu ze skotske vysociny, mladsi bratr zemana si bral divku, ktera byla puvodne urcena starsimu, ten jiz byl zenaty a cekal se svou zenou dite, ta mela dar, pokud se nekoho dotkla, rict jestli mluvi pravdu nebo ne, neveste druidove usili saty, ktere se menili a chranili ji, pamatuji si, ze nevesta byla znasilnena myslim strycem,tajila to, dokonce zachranila zivot svemu muzi, ten ji zpocatku nemiloval, az se ztratila do tajemnych rozvalin a uvidel kvest tajemny jerab, pochopil jak ji miluje. Vite nekdo nazev knihy nebo spisovatelky? Dekuji

 6. ewik podotýká:

  Ahoj,

  pre Mirlanda – ďakujeeeeem….je to presne ona…veľmi si ma potešila…idem si ju prečitať

 7. Al podotýká:

  Ahoj,
  hledám jednu knihu. Četla jsem ji zhruba před deseti lety :-).
  Byla o dívce, která usnula a probrala se v minulosti, kde se stala společníci nějaké hradní paní.
  Končilo to smrtí hradní paní a ona se po té probudila ve svém čase. Měla jen delší vlasy.
  Díky , Al.

 8. Lujda podotýká:

  Ahoj,
  zkusím, jestli najdu knížku: děj: Anglie asi 19. století – lady a lord (ne manželé) se vsadí, že on bude nějakou dobu – tuším měsíc – obstarávat povinnosti lady (vedení domácnosti). Vtipné. Samozřejmě on prohraje, být ženou a starat se o domácnost není tak jednoduché, jak si myslel. A samozřejmě se do sebe v průběhu sázky zamilují a vezmou se.
  Děkuji za tipy.

 9. Mirlanda podotýká:

  Ahoj,
  pro Ewik – Ravena je jedna z hlavních postav v knížce Síla naděje od Katherine Stone.
  V knížce se prolíná víc postav a jejich příběhů, které se lehce prolínají. Moc hezká knížka 🙂

 10. silken podotýká:

  pro Saša : Charon Daria – Markýzina neteř

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*