Co je to za knihu?

Často mi přijde emailem, nebo se objeví v návštěvní knize, kam ale nechodí moc lidí, dotaz typu:

 Před lety jsem četla knížku, nevím, jak se jmenuje, ale vím, že on byl princ a ona chudá dívka, a utíkali před mořskou příšerou. Nevíš, co je to za knihu?

Moc ráda bych vám všem pomohla, ale často opravdu nevím. Tak jsem vymyslela, že napíšu tenhle článek.

Jeho funkce by měla být následující: vložte raději svůj dotaz do komentáře tohoto článku. Určitě si ho přečte víc než jedna osoba, a je tu spoustu čtenářů, kteří vám určitě rádi poradí.

Snažte se vzpomenout na co nejvíc podrobností z příběhu, pokud si pamatujete obálku knížky, zkuste ji popsat, napište i co nejpřesněji, kdy jste knížku četli. A sledujte odpovědi, a reagujte na ně co nejrychleji.

Myslím, že to spolu se čtenáři dáme dohromady. Takže komentáře jsou vaše.

699 komentářů u „Co je to za knihu?

 1. Zdravím, taky hledám jednu knihu, kterou jsem před několika lety četla.
  Nejsem si jistá dějem, ale hlavní hrdinové se vezmou (možná z donucení?) a stráví spolu svatební noc. On ale pak odjede a několik dalších měsíců svou ženu nenavštíví. Ona ale po té noci otěhotní. Když už je dítě na světě, manžel se pro ni vrátí, ale dítětem nadšen není, protože si myslím, že není jeho. Nevěří, že mohla počít po jediné společné noci…
  To je tak asi vše, co si z knihy pamatuji a to si ještě nejsem jistá, zda si to pamatuji dobře. Pokud by se tu našla nějaká dobrá duše, která by mi mohla dát tip na nějakou knihu, která by přibližně odpovidala, byla bych moc vděčná 😉

 2. Ahoj. Hledám jednu knížku, bohužel si pamatuji hodně málo.
  Jedná se o historickou romanci.
  Část, kterou si pamatuji je asi z půlky?
  Mladá hrdinka se potřebuje dostat do Londýna(je krátce vdaná nebo se má brzo vdávat, už nevím) a napadne ji,že budu lepší cestovat ještě s někým jiným. Tak potká v hostinci dívku, která utekla do Greetna green s nějakým chlápkem, a v tom hostinci si to rozmyslí.Bohužel má, ale strach a hlavní hrdinka jí nabídne,že ji schová u sebe v pokoji. O něco později se k nim do pokoje dobývá ten chlápek, který je dost ,,agresivní´´ Naštěstí se ho zbaví manžel či snoubenec hlavní hrdinky,za kterou se vydal, když utekla.
  Bohužel si už víc nepamatuji.
  Nevíte náhodou Vy? Jak se ta knížka jmenuje a od koho je?
  Před děkuji 🙂

 3. Hezký večer 🙂 Už dlouho hledám knížku, která tu určitě někde je – dva mladí lidé byli zasnoubeni, jednalo se o dohodnutý sňatek, ale měli se rádi. Pak je ale rozdělila válka (nevím bohužel jaká). On se vrací po válce, ona bydlí se svým starým otcem na stejném hradě, který on chce dobýt. Důležité je, že ona stráží poklad – myslím, že králův poklad, který ale není žádné zlato a nic, ale jeho malá dcera, což se dlouho tají. Moc všem děkuji za radu 🙂

 4. zdravím všechny 🙂 už měsíce si lámu hlavu nad knihou, kterou jsem četla. jde o sérii a jsou tam upíři.
  takže první kniha je o upírovi, který se splete lidskou ženu s nějakou svou pradávnou přítelkyní/největším nepřítelem, a chce ji zničit. no, dají se dohromady.
  druhá kniha – upír si vzal krev od holky, která mu to nedovolila a ještě byla panna, takže jsou teď k sobě připoutáni. a on pomalu umírá, ježto ona mu krev stále dává nedobrovolně, takže z ní nic nemá.. no, když se to mezi nima vyšaší, tak se zjistí, že tahle holka je nějaká usper spešl upíří pramatka (nebo tak něco)

  tak co vy na to? prosím poraďte 🙂

 5. Ahoj, možná někoho něco napadne:Kniha je starší, rozhodně ne novější titul. Hrdinka,(šlechtična) má poměr s mužem a než jí on stihne říct, kdo ve skutečnosti je, je jí představen šlechtickým titulem na plese a ona z toho má šok, přesto nedá nic najevo. Tolik fakta. A něco, co mi splývá a můžu se plést: myslím, že byla vdaná za jeho příbuzného a ten umřel a možná šlo o vévodu (Richmond?, Richard?) nebo úplně jinak? A že se ten ples konal v jejím domě a potažmo i v jeho, měl se stát hlavou rodiny, což dlouho odmítal a nechával to právě na jejím manželovi, který ho jako zastupoval, měli stejné příjmení?

 6. Litocha: Děkuju za odpověď! To by mohlo být – kdysi jsem ji četla a už nevím přesně o čem byla ještě ji mám v Kindlu, takže se na ni hned večer vrhnu 🙂

 7. Pro Iky: náhradnice, která psala dopisy = jedná se zřejmě o Předvečerní lásku od Liy Kleypas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..