DOBŘE VYCHOVANÁ DÁMA

1. část série Dámy - R. Becnel

Rexanne BECNEL

V originále THE MATCHMAKER

vydalo Alpress 2003

dobre vychovana dama.jpg1818 Anglie, Skotsko

Olivie si od vstupu do společnosti vede po celé tři roky podrobné záznamy o každém muži, který by přicházel v úvahu jako dobrá partie, ať s ním pouze vypila šálek čaje nebo vířila na tanečním parketu. Některé Oliviiny zápisky vyústí v úspěšné svazky jejích přítelkyň, ale Olivie sama ne a ne najít odpovídajícího partnera pro sebe.

Když do Oliviina života vstoupí neotesaný lord Nevill Hawk, náhle všichni muži z jejího deníku vypadají jako pravé klenoty. Nevill, ničema s temnou minulostí, opilý zuřivec, ale i taškář a svůdce… Je vůbec možné, aby si k noblesní Olivii někdo s takovou pověstí našel cestu? Že by ho chtěla napravit?

Hodnocení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak se říká, to nejlepší na konec, a tak tu máme poslední v seznamu chybějící a současně první knížku ze série Dam, kdy hlavní hrdinka Olivie Byrdová má zvláštní zálibu – do svého tajného deníčku si zapisuje své poznatky o vhodných i méně vhodných kandidátech na ženění. Jednoho dne však Olivie s matkou přijíždí na návštěvu ke svým známým a je sem pozván i Nevill Hawk – vlastník výborné jezdecké stáje.

Ráno následující po příjezdu Olivie nemůže dospat, a tak se potichu vydává do knihovny svých hostitelů, aby si něco pěkného přečetla. Jenže místo četby zde narazí na Nevilla, který ji považuje za noční společnici pána domu. Olivie dotčená Nevillovým chováním z knihovny uteče, ale co čert nechce, na stolku zapomene svůj deník. Nevill ho objeví a rázem má postaráno o výbornou zábavu. Jen mu vrtá hlavou, zda opravdu ta kráska z knihovny měla aférky se všemi muži z deníčku. Není nic lepšího, než to jít zjistit, zvlášť poté, co se mu podaří znovu nahlédnout do Oliviina deníčku a přečte si poněkud nelichotivé hodnocení své osoby;-)

Olivie dlouho nemůže přijít Nevillovi na jméno, ale současně zjišťuje, že jí něco k tomuto záhadnému lordovi přitahuje. Nevill je muž činu a nestydí se Olivii sevřít ve svém vášnivém náručí. Olivie je však přesvědčena, že Nevill je stejný svůdník jako byl její otec, který její matku svedl a pak jí zlomil srdce, a tak se i přes narůstající touhu brání bližšímu kontaktu s Nevillem. Je více než jasné, že bezúspěšně, i když proti Nevillovi hraje jeho docela velká závislost na alkoholu, divoká pověst a taky existence malého Adriana Hawka, s nímž se Olivie setkává po příjezdu na skotské panství zděděné po otci. Ale problémy jsou od toho, aby se řešily a taky se uspokojivě vyřeší:-)

Knížka je psaná velmi čtivě, najdou se v ní vtipné, vášnivé, ale i vážné momenty – celkově lze shrnout, že příběh má šmrnc se vším všudy.

Neprozradím příliš, když uvedu, že v příběhu se objeví i postavy z následujících románů:
Sarah (Nezkrotná dáma) zde ještě jako malá holčička, která nechce, aby se maminka znovu vdala, a tak všem pěkně zamotá hlavy, když uteče neznámo kam.
Adrian Hawke (Svůdná dáma) jako malé škvrně, které Olivie zpočátku považuje za Nevillova syna.
James (Nepřístupná dáma) jako svobodný a navýsost spokojený starý mládenec a poručník své sestry Olivie.

(zdroj anotace Alpress, obrázek www.kanzelsberger.cz)

Čtenářské hodnocení knížky:
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
vámi nehodnoceno
prům. hodnocení: 4,64 (96 x)
Loading... Dále v sérii: ... další část série »
O autorovi: arlene (339 článků)

Po Renče a Jahu jsem i já rozšířila přispěvatelský tým RČK a zpočátku recenzovala zejména historické romance z Anglie, Ameriky či Austrálie 19. století. Po nějakém čase jsem zabrousila i do četby romancí, kde se cestovalo v čase a do četby "upířin". Ale klasická romantika z 19. století je stejně má nejoblíbenější.


Článek napsala arlene dne 25.5.2007 v 20:31 a je zařazený do rubriky BECNEL Rexanne *Regentská Anglie. Můžete sledovat komentáře k tomuhle článku pomocí RSS 2.0 feed. POD TÍMTO TEXTEM MŮŽETE ZANECHAT KOMENTÁŘ. Pinging: off.

Komentáře k článku “DOBŘE VYCHOVANÁ DÁMA”

 1. Snilek podotýká:

  Knizka byla krásná ale bohužel příliš dlouhá, dej se neuvěřitelně vlekl a nad jednáním hlavní hrdinky někdy zůstával rozum stát. Dávám knížce 3 * a jsem zvědavá na další tituly autorky.

 2. Zuzka podotýká:

  Knížka je napsaná moc hezky, ale občas mi přišla trošku dlouhá…

  Knížce dávám čtyři hvězdičky a docela se těším na pokračování této série…

 3. renka podotýká:

  V originále to bylo HAZEL, což je líska, lískový, oříškově hnědý. V češtině to byla opravdu ta Datlička.

 4. arlene podotýká:

  Sylvo, říkal jí „Datlička“ 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NEZAPOMEŇ odkliknout, že nejsi robot, pokud jsi tu bez přihlášení.
Pro vložení hvězdičky stačí napsat :mrgreen:

*